Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Audi Q5'lerde Geri Çağırılıyor...

Konu, 'Sohbet' kısmında zafa38 tarafından paylaşıldı.

1. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Audi'nin 2008 Pekin Otomobil Fuarı'nda tanıttığı lüks kompakt SUV segmentine girişini müjdeleyen Q5'te meydana gelen bir sorun nedeni ile geri çağırma operasyonlarına imza atan markalar kervanına katıldı.

ABD Ulusal Otoyolu Trafik Güvenlik İdaresi'nin (NHTSA) yayınladığı habere göre 2008 Kasım ve 2009 Haziran ayları arasında üretilen Audi Q5'lerde saptanan bir hata nedeni ile kaza anında yan hava yastıklarının açılması sırasında sürücü ve yolcu için tehlike oluşturuyor. B sütünlarına yerleştirilen perde hava yastıklarının kaplamasının yanlış üretimi nedeni ile karşılaşılan bu sorunun Audi servislerinde ücretsiz olarak giderileceği belirtiliyor.

Geri çağırmanın sadece Amerika Birleşik Devletleri mi yoksa tüm dünya üzerinde mi geçerli olduğu konusunda herhangi bir bilgi mevcut değil.

Alıntıdır...

2. hakan_leon

hakan_leon SCW Üyesi

381
    0
    16
    Bu arada çağrılan çağrılana ne oluyor bunlara yahu?

3. zafa38

zafa38 SCW Üyesi

2.189
    14
    38
    Aynen oyle ben audiden ilk defa duyuyorum ondan şaşırıp konu açtım...

4. SİMON

SİMON SCW Üyesi

3.408
    174
    63
    hadı gecmıs olsun....

5. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Çağıran çağırana...:)Millet hangi markaya bakıcağını şaşırdı...:D

6. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    Q5 bildiğim kadarıyla olması gerekenden daha kısa süren bi araç tasarım üretim aşaması konusunda..

7. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Çok gereksiz bir araçtı zaten..

8. leoni

leoni SCW Üyesi

278
    0
    16
    bu ilk değil model yılı 99-00-01 olan tt lerde geri çağrılmıştı yol tutuş probleminden kaynaklanan nedenlerle...

9. can

can SCW Üyesi

1.360
    2
    38
    neden çok gereksiz bir araç Alp? neyi gereksiz?

10. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Orjinalitesi olan bir araç olduğunu düşünmüyorum. Bir araba başka bir arabaya benzemesi için yapılmamalı. Çok net bir durum Q5, Q7 ye parası yetmiyenler için..

Sayfayı Paylaş