Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

AUDİ TT 1.8 Quattro hakkında

araba b kere sureklı 4 ceker degıl haldex o yuzden cok yakar denmesın helekı 1.8 t ıcın :)

can haldex ne demek..
ikincisi yakmıyor dediğinde neyle kıyasladın..hayır ne zamandır s3 quattro inceliyorum alır mıyım bilmiyorum ama..am aynı motor var yanılmıyorsam..

can haldex ne demek..
ikincisi yakmıyor dediğinde neyle kıyasladın..hayır ne zamandır s3 quattro inceliyorum alır mıyım bilmiyorum ama..am aynı motor var yanılmıyorsam..

4 kısı yazılım egsozlu fıltrelı s3 un roll sonrası ortalaması 13 lıtreydı :) Arkadasımda vardı .2002 ye kadar s3 lerde apy motor kullanıldı 2002 sonrasın cupradakı ıle aynı Bam motor.motor olarak aynı yazılım farkı var bırı 210 luk bırı 225 lık oluyor.Yakmıyor kısmı da bsyle kıyaslamak ıcın deıl abı,dogrudan 280bg araba gazlama sonrasında 13 lıtre ortalama gosterıyorsa o araba az yakıyordur:)

haldex ılk kalkısta 4 ceker sonrasında %95 onden cekere donusen 4ceker sıstemı oluyor

can haldex ne demek..

sürekli 4 çeker değil yağ tahrikliydi yanlş hatırlamıyorsam ayrı bir sistem ve gerektiğinde belli oranda güç aktarımı yapıyor. sürekli 4 çekerlerden verimlilik ve tüketim açısından çok avantajlı daha hafif bir sistem ama dezavantajıda asfaltın dışına çıktığın anda sürekli 4 çeker altında ezilir mahvolur :)

Sorgusuz sualsiz , eğer 2 kişi dışında taşıyacağınız birşey yoksa alındığında insana aşırı bir zevk verebilecek potansiyelde ve kesinlikle pişman olunmayacak bir araba...

4 kısı yazılım egsozlu fıltrelı s3 un roll sonrası ortalaması 13 lıtreydı :) Arkadasımda vardı .2002 ye kadar s3 lerde apy motor kullanıldı 2002 sonrasın cupradakı ıle aynı Bam motor.motor olarak aynı yazılım farkı var bırı 210 luk bırı 225 lık oluyor.Yakmıyor kısmı da bsyle kıyaslamak ıcın deıl abı,dogrudan 280bg araba gazlama sonrasında 13 lıtre ortalama gosterıyorsa o araba az yakıyordur:)
haldex ılk kalkısta 4 ceker sonrasında %95 onden cekere donusen 4ceker sıstemı oluyor

bilgiler için teşekkürler can..
tamam 13 litre benim demek istediğim de kendimi dile getirememiştim..mesela ben işte devirli kullansam da 8-9 litre yakıyor..bilemedin 10 ama o kadar yakmıyor
senin demek istediğin..o güce o zevke...o potansiyele rağmen az yakıyor.
sen kuruş işine kafanı takmıyorsun..
ama ben gene kuruş olarak söyleyeyim..97 oktan 100 kliometre de 13 litreye göre 51 kuruş yakıyor..yani benim araç 31 kuruş yakıyor ortalama değerlerde.bilemedin 32-33 kuruş..
ama bir bmw 5.30 750 kuruş yakıyor..ona göre HAARİKKAA bir değer 51 kuruş
bunları yazmamın sebebi..benim neye göre çok yakıyoru kullanmam idi..

sürekli 4 çeker değil yağ tahrikliydi yanlş hatırlamıyorsam ayrı bir sistem ve gerektiğinde belli oranda güç aktarımı yapıyor. sürekli 4 çekerlerden verimlilik ve tüketim açısından çok avantajlı daha hafif bir sistem ama dezavantajıda asfaltın dışına çıktığın anda sürekli 4 çeker altında ezilir mahvolur :)

teşekkürler..

bilgiler için teşekkürler can..
tamam 13 litre benim demek istediğim de kendimi dile getirememiştim..mesela ben işte devirli kullansam da 8-9 litre yakıyor..bilemedin 10 ama o kadar yakmıyor
senin demek istediğin..o güce o zevke...o potansiyele rağmen az yakıyor.
sen kuruş işine kafanı takmıyorsun..
ama ben gene kuruş olarak söyleyeyim..97 oktan 100 kliometre de 13 litreye göre 51 kuruş yakıyor..yani benim araç 31 kuruş yakıyor ortalama değerlerde.bilemedin 32-33 kuruş..
ama bir bmw 5.30 750 kuruş yakıyor..ona göre HAARİKKAA bir değer 51 kuruş
bunları yazmamın sebebi..benim neye göre çok yakıyoru kullanmam idi..

teşekkürler..

Sanırım aracınız 1.6 8V ve verdiginiz tüketim degerleri benzin kullanımı..acaba istanbulda hangi bölgede bu tüketimler ile geziyorsunuz merak ettim..tesekkurler

Sanırım aracınız 1.6 8V ve verdiginiz tüketim degerleri benzin kullanımı..acaba istanbulda hangi bölgede bu tüketimler ile geziyorsunuz merak ettim..tesekkurler

1.6 16V abı ve varol abının yazdıgı degeler de cıdden gaza basılarak kullanım seklındekı degerler,8v ıcın cok gorulebılcek degerler degıl :)

Can senin araçlar hakkındaki bilgilerini okudukca kendimi direksiyon soförü gibi hissediyorum:D

Bencede binilecek bir araç,yakıt senin için sorun değilse.

Geri
Üst Alt