Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Atlas Dergisi Karayolları Haritası

Konu, 'Sohbet' kısmında swotr tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. swotr

swotr Misafir

Arkadaşlar, Atlas Dergisi Haziran sayısında -18.yıl hediyesi olarak- Türkiye'de ilk kez 1/250bin ölçeğinde yayınlanan harita veriyor. Navigasyon, dijital ortam varken belki çok gerek kalmadı diye düşünebilirsiniz ama kağıdın yeri değişmez.. 7TL ye satılıyor dergi, aktardım içindekileri ve özelliklerini aşağıda bulabilirsinz :)

Harita özellikleri
    81 il, 892 ilçe, 688 bucak ve 35119 köy
    A4 ebatında 290 sayfa
    1/250bin ölçek
    Otoyol/duble/ana/ara yollar
    Tarihi arkeolojik merkezler
    Milli parklar/tabiat parkları/kaplıcalar

Ek bilgiler:
    Trafik işaret levhaları
    İller arası mesafe cetveli
    İl-İlçe arası mesafe cetveli
    Özel işaretler
    Uluslararası plakalar
    Yer bulma indeksi

2. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    bana daha nostaljık gelıyo yol harıtaları nedense bence hıc bıtmesın,herkestede navıgasyon yok zaten saolsunlar:) Paylastıgın ıcın saol ender abı ;)

3. swotr

swotr Misafir

bencede; pil derdi yok, çalışmama bozulma derdi yok.. karıştırırken yeni yerler öğrenirsin, haritacılık yönün gelişir, nerede olduğunu çok daha iyi bilirsin... ezberlersin haritayı baktıkça.. örnegin dijital ortamda kitap okumak içinde o kadar cihaz çıkardılar okunmuyor valla :) aynı şekilde çocuklugmda Cumhuriyet in pazar bulmacalarını cözmek için ne kadar ansiklopedi varsa odaya yayardım o kadar keyif alırdım ve karıştırırken yeni bişeyler öğrenirdim.. Şimdi internet var ne o araştırma keyfi var, ne de buldugun veriye güvenebilmek mümkün.. bilgi çöplüğü..

4. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    güzel olmuş almak lazm çoğu zaman yararı oluyo

5. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Navi, hedefe götürüyor ama haritada gezilecek bölge planlaması yapılabiliyor.

6. 37fbli

37fbli SCW Üyesi

3.270
    28
    48
    şu naviler çıktığındanberi hiç sevmiyorum en güzeli harite paylaşım için teşekkürler...

7. Lejyoner

Lejyoner
    Administrator

8.974
    6.409
    113
    hoşgeldiniz,üyelerimiz bölümünden kendinizi tanıtırmısınız..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş