Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ateca 2018 Aralık çıkışlı aracıma ilk bakım zamanı

arc

Kayıtlı Üye
Selamlar,
İlk bakımı kaç km. de yaptıracağız. Garanti bozulmasın diye orjinal servis mi olacak, maliyetler nasıl. bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim...

15000 km ya da 1 yıl hangisi önce dolarsa...dolmaya yakın randevu alıp gidersiniz. İnternetten randevu alınca sanırım %5 gibi indirim oluyordu. Yetkili servis dsg li araç sahipleri için avantaj oluyor sonradan. Garanti bitiminde dahi parça sorunlarında iyi niyet garantisi uygulayıp çok uyguna değişim, tamir yaptırabiliyorsunuz. Tabi bu durum şans meselesi biraz. Aracınızda 5 yıl belki de hiç ciddi sorun olmaz ve belki de o süre zarfında satabilirsiniz. Maliyetler konusunda: özel serviste yarı fiyatına çıkarsınız. Tercih sizin param var sonradan birşey çıkarsa dsg de cebimden yaptırırım derseniz gidin özel servise;) Benim şahsi görüşüm her zaman yetkili servisten yana.

• Beğen
Reaksiyonlar: arc
Selamlar,
İlk bakımı kaç km. de yaptıracağız. Garanti bozulmasın diye orjinal servis mi olacak, maliyetler nasıl. bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim...

Şuan zam gelmedi sanırım 1080₺ falandı ekstra birşey çıkmaz ise

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

bende 1. yıl bakımını 5070 km de 31 ekimde doğuş maslakta telefonla aradım 1100 dediler internetten randevü alınca %5 indirim oluyormuş ama ben telefonda randevüyü aldım indirim yapacaklarını söylediler yani 1045 gibi bir rakama geliyordu indirim ile ama bakım bittikten sonra 1025 tl ödeme yaptım

araç zaten bakım vakti gelince uyarı vermeye başlar. Aracınız garantili, o süre zarfında yetkili servise götürmezseniz garantiyi düşürebiliyorlar, araç DSG ise sonrasında da yetkili servise götürmenizde fayda var, sorun çıkarırsa masrafları çok büyük olabiliyor. Servis bakımlı araçlar galiba 7 sene boyunca şanzıman garantisinden faydalanabiliyor.

araç ta 15.000 km ilk bakım diye uyarı var diye hatırlıyorum.
Şu an 11.500 km de falan.
1 yıla da daha 2 ay var.
bitince sakarya da orj. servise götüreceğim o zaman.
DGS şanzıman konusundaki tereddütlerim var olduğu için en azından 2 -3 yıl orj servis kullanmayı bende düşünüyordum zaten.
cevaplar için Teşekkürler

Geri
Üst Alt