Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aslanım Ve İlk Bakım Görüşleriniz & Önerileriniz

Buhar Abi

Kayıtlı Üye
Merhabalar Arkadaşlar, Aranıza Yeni Katıldım. Bir Ay Önce Aldığım 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG Leon FR Aracımın Senesi Geldi Ve Aracım Neredeyse Baştan Sona Mofidiye Edilmiş Halde. Yapılan İşlemlerin Hepsini Yazıp Aracım Ve İşlemler İçin Görüşlerinizi Ve Önerilerinizi Almak İstiyorum.

1- Difizör
2- Chip Tuning
3- Coilover (Yerli)
4- Kaliper Boyama
5- Seramik Kaplama
6- App Plaka + Plexi

7- Gizli Özellik Açma
8- Ayna Kaplama (Film)
9- 5 Cm Spor Yay (Eibach)
10- Kaporta Koruma (Film)

11- Kaliper Kapakları (Brembo)
12- Akrapoviç Egzoz Başlıkları (İskender Egzoz)
13- Tüm Camlara Film Kaplama, Ön Cam Dahil (Lumar)

14- Katalizör, Susturucu, Son Susturucu İptali (İskender Egzoz)
15- Krom Düz Boru, Dump Pipe, Kumandalı Orjinal Varex (İskender Egzoz)

- Aracım Bunlara Ek Olarak Servis Çıkışlı Aşağıda Yazdığım Opsiyonlara Sahiptir -

1- Desire Red
2- Seat Ses Sistemi
3- 18" Performance 30/1 Jantlar

Bu Kadar İşlem Varken Araba Zaten Garantiden Çıkmış Durumda Olduğunu Düşünüyorum, Aracımın Kilometresi 8500 Şuan Servis Bakımları Tarafımızca Yapılmadığı Zaman Garanti Dışı Kalacağını Söylüyor.

Bana Öneriniz Nedir ?

MDjYj1.jpg

PDj3md.jpg

NDjVPg.jpg

yqkd7N.jpg

oVJQBR.jpg

WDj2NP.jpg

Aracınız komple garantiden çıkmaz, sadece yazılım şu anda motor/şanzıman garantisini etkiler, bakıma servise götürüp DSG garantisini devam ettirmenizi tavsiye ederim. Yazılımı sildirip bakımı yaptırıp sonrasında tekrar yükletebilirsiniz, eğer firmayla aranız iyiyse çok bir ücret talep etmezler.

DSG'den ağzı yanmış biri olarak şunu söyleyeyim, arıza yapar ve garantiden işlem görmez ise 30-40.000 TL arasına kadar masraf çıkarabiliyor, benim komple şanzıman 28.750 TL + işçilik ücretine garantiden değişmişti ki o zamanlar döviz bu kadar yüksek değildi. İndirimli işçilik ödemiştim sadece, şanzıman sök-tak parası.

Modifiyeye daha hoş görülü yaklaşan ve yazılımı, yayları çok sorun etmeyecek servisler de var diye biliyorum ama hangisi diye yönlendiremem, siteden başka arkadaşlar yorum yapacaktır o konuda.

Aracınız komple garantiden çıkmaz, sadece yazılım şu anda motor/şanzıman garantisini etkiler, bakıma servise götürüp DSG garantisini devam ettirmenizi tavsiye ederim. Yazılımı sildirip bakımı yaptırıp sonrasında tekrar yükletebilirsiniz, eğer firmayla aranız iyiyse çok bir ücret talep etmezler.

DSG'den ağzı yanmış biri olarak şunu söyleyeyim, arıza yapar ve garantiden işlem görmez ise 30-40.000 TL arasına kadar masraf çıkarabiliyor, benim komple şanzıman 28.750 TL + işçilik ücretine garantiden değişmişti ki o zamanlar döviz bu kadar yüksek değildi. İndirimli işçilik ödemiştim sadece, şanzıman sök-tak parası.

Modifiyeye daha hoş görülü yaklaşan ve yazılımı, yayları çok sorun etmeyecek servisler de var diye biliyorum ama hangisi diye yönlendiremem, siteden başka arkadaşlar yorum yapacaktır o konuda.

Değerli Yorumunuz İçin Çok Teşekkür Ederim Hocam.

Şahsen Kendim Sadece App Plaka + Plexi Ve Atatürk İmzasını Yaptım Arabaya Diğer Hepsi Aldığım Kişi Tarafından Yapılmış. DSG Dediğiniz Gibi Bende Korkmaya Başladım, Nereyi Okusam Herkes Kötülüyor. Yakın Zamanda Bu Sebepten Satabilirim Daha Bir Ay Oldu Alalı Ama Bir Sorun Oluşursa Başa Çıkacak Ne Maddiyat Ne Zamanım Var.

kötülemek değil amacım, siz gönül rahatlığıyla binin aracınıza, derdi olunca zaten belli ediyor araç :) eğer bütün vites geçişleri her koşulda sorunsuzsa hiçbir şey olmaz :) Titreme, silkeleme yapmaya başlarsa şanzıman kalibrasyonu yapın (aslında arada bir yapılmasında bence fayda var). Tam süreci hatırlamıyorum ama forumda aratırsanız bulursunuz. Bir de dur-kalk trafiğe girince sport'a geçirmeye elinizi alıştırın, aşırı dur-kalk trafikte manuele de alabilirsiniz.

sıkıntısı alman biraz kendine göre tasarlamış, doğu ülkelerinin düzensiz trafiğini taşımıyor.

7 sene zaten garantili şanzıman, araç servis bakımlı olduğu sürece vag sorun çıkarmıyor. Sizin durumunuzda sorun şurada, aracınızda DSG'nin modeli 250nm tork maks olan motorlara göre tasarlanmış olan model (dq100 diye geçer). Chip tuning olduğunda bunun üzerine çıkmış oluyorsunuz yani şanzıman kapasitesinin üzerinde yük altında çalışmaya başlıyor. Aslında kapasitesi çok daha yüksek de markanın o şanzıman için güvenli gördüğü değer 250nm. Garanti de bu noktada sorun çıkarsa çıkar, marka kullanım hatası diyip geçme hakkına sahip olur. Bir opsiyon da yazılımı geri aldırıp stok binmek olabilir, o zaman hiçbir şey demez zaten servis, egzoz zaten şanzımana etki edecek bir şey değil. Fren kapakları da keza öyle.

Merhabalar Arkadaşlar, Aranıza Yeni Katıldım. Bir Ay Önce Aldığım 1.4 EcoTSI ACT 150 HP DSG Leon FR Aracımın Senesi Geldi Ve Aracım Neredeyse Baştan Sona Mofidiye Edilmiş Halde. Yapılan İşlemlerin Hepsini Yazıp Aracım Ve İşlemler İçin Görüşlerinizi Ve Önerilerinizi Almak İstiyorum.

1- Difizör
2- Chip Tuning
3- Coilover (Yerli)
4- Kaliper Boyama
5- Seramik Kaplama
6- App Plaka + Plexi

7- Gizli Özellik Açma
8- Ayna Kaplama (Film)
9- 5 Cm Spor Yay (Eibach)
10- Kaporta Koruma (Film)

11- Kaliper Kapakları (Brembo)
12- Akrapoviç Egzoz Başlıkları (İskender Egzoz)
13- Tüm Camlara Film Kaplama, Ön Cam Dahil (Lumar)

14- Katalizör, Susturucu, Son Susturucu İptali (İskender Egzoz)
15- Krom Düz Boru, Dump Pipe, Kumandalı Orjinal Varex (İskender Egzoz)

- Aracım Bunlara Ek Olarak Servis Çıkışlı Aşağıda Yazdığım Opsiyonlara Sahiptir -

1- Desire Red
2- Seat Ses Sistemi
3- 18" Performance 30/1 Jantlar

Bu Kadar İşlem Varken Araba Zaten Garantiden Çıkmış Durumda Olduğunu Düşünüyorum, Aracımın Kilometresi 8500 Şuan Servis Bakımları Tarafımızca Yapılmadığı Zaman Garanti Dışı Kalacağını Söylüyor.

Bana Öneriniz Nedir ?

MDjYj1.jpg

PDj3md.jpg

NDjVPg.jpg

yqkd7N.jpg

oVJQBR.jpg

WDj2NP.jpg

Güzel aracınız güle güle kullanın bazı eksikleri var fakat zamanla yapılabilir
DSG tamamen şans meselesi kimi yüzbin km gider tık demez kimi 10km gider mekatronik arıza verir

kötülemek değil amacım, siz gönül rahatlığıyla binin aracınıza, derdi olunca zaten belli ediyor araç :) eğer bütün vites geçişleri her koşulda sorunsuzsa hiçbir şey olmaz :) Titreme, silkeleme yapmaya başlarsa şanzıman kalibrasyonu yapın (aslında arada bir yapılmasında bence fayda var). Tam süreci hatırlamıyorum ama forumda aratırsanız bulursunuz. Bir de dur-kalk trafiğe girince sport'a geçirmeye elinizi alıştırın, aşırı dur-kalk trafikte manuele de alabilirsiniz.

sıkıntısı alman biraz kendine göre tasarlamış, doğu ülkelerinin düzensiz trafiğini taşımıyor.

7 sene zaten garantili şanzıman, araç servis bakımlı olduğu sürece vag sorun çıkarmıyor. Sizin durumunuzda sorun şurada, aracınızda DSG'nin modeli 250nm tork maks olan motorlara göre tasarlanmış olan model (dq100 diye geçer). Chip tuning olduğunda bunun üzerine çıkmış oluyorsunuz yani şanzıman kapasitesinin üzerinde yük altında çalışmaya başlıyor. Aslında kapasitesi çok daha yüksek de markanın o şanzıman için güvenli gördüğü değer 250nm. Garanti de bu noktada sorun çıkarsa çıkar, marka kullanım hatası diyip geçme hakkına sahip olur. Bir opsiyon da yazılımı geri aldırıp stok binmek olabilir, o zaman hiçbir şey demez zaten servis, egzoz zaten şanzımana etki edecek bir şey değil. Fren kapakları da keza öyle.

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim.

Araç Daha 8500 KM Hocam, Valla Trim Sesi Felan Diyorlar O Bile Yok Arabada Maaşallah. ECO Mod'da Kullanıyorum Sürekli, Pek Hız Yapmayı Sevmem Tatlı Sert Arada Varex'i Dinlemek İçin Oturuyorum Gaz'a Başka Birşey Yok :) Start-Stop Sürekli Devrede Aşırı Trafik Olunca Hocam. Sport'a Alma Olayı Neden Anlamadım Cahilliğime Verin, Özür Dilerim. Saygılar.

Güzel aracınız güle güle kullanın bazı eksikleri var fakat zamanla yapılabilir
DSG tamamen şans meselesi kimi yüzbin km gider tık demez kimi 10km gider mekatronik arıza verir

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim. Eksikleri Yazarsanız Sevinirim, Aklımda Bulunsun :)

Değerli Yorumlarınız İçin Teşekkür Ederim. Eksikleri Yazarsanız Sevinirim, Aklımda Bulunsun :)

Sticker Spoiler arka cam spoiler çitaları yan maşpiyerler şimdilik son nokta olabilir daha sonra ön ek takabilirsin ama aracın basık o yüzden gerek kalmaz

Sticker Spoiler arka cam spoiler çitaları yan maşpiyerler şimdilik son nokta olabilir daha sonra ön ek takabilirsin ama aracın basık o yüzden gerek kalmaz

Sticker Yakın Zamanda İsticem Sizden :) Spoiler Ve Cıtalarını Düşünüyorum. Lip Dediğiniz Gibi Coilover Olduğundan Kesin Takarım Bir Yere. Maşpiyer Hiç Gözüme İyi Gelmiyor Zevk Ve Renk Meselesi Aslında :) DSG'den Dolayı Çok Tedirginim Arabayı Yıkatmadan Satarım Belli Bile Olmaz :)

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim.

Araç Daha 8500 KM Hocam, Valla Trim Sesi Felan Diyorlar O Bile Yok Arabada Maaşallah. ECO Mod'da Kullanıyorum Sürekli, Pek Hız Yapmayı Sevmem Tatlı Sert Arada Varex'i Dinlemek İçin Oturuyorum Gaz'a Başka Birşey Yok :) Start-Stop Sürekli Devrede Aşırı Trafik Olunca Hocam. Sport'a Alma Olayı Neden Anlamadım Cahilliğime Verin, Özür Dilerim. Saygılar.

Araç çok sık vites değiştirdiği için şanzımanda sorunlar oluşabiliyor, sport a aldığınızda vites değişimlerini daha geç yapar, atıyorum 20 kmlik bir dur kalk trafikte 700 kere vites değiştirecekken 400 kere değiştirir, bu da şanzımanın ömrünü uzatır.

Start-stop u sizi özellikle rahatsız etmediği sürece zaten kapatmanıza gerek yok, araç kendisi için sorun teşkil edecek bir durum tespit ederse (örneğin akü seviyesinin azalması) otomatik olarak devre dışı bırakır, şartlar normale dönünce tekrar çalıştırmaya başlar. Otomatik kullanırken sadece emniyet şeridinde gidenlerle takışasım varsa auto-hold ve start-stop u kapatırdım. Düz viteste hiç ihtiyaç duymuyorum, zaten istediğim gibi açılıp kapanmasını kontrol edebildiğim için.

Geri
Üst Alt