Askerlik İşlemleri.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Askerlik İşlemleri..

Canede

Kayıtlı Üye
Okul şubat ayında bitti, henüz askerliği tecil ettirmedim. Biran önce gidip tecil ettirmem gerekiyor. Tecil işlemlerini nasıl yapmam gerekiyor, neler gerekiyor nerede yaptırcağım hiç bir fikrim yok. Bu konuda yardımcı olacak varmı?

Birde tecil işlemleri sırasında muayene olacak mıyım? Gözümde sağlık problemim var. Bunu ne zaman dile getireceğim şimdi mi yoksa askere alacakları zaman mı?

Anarchist

Kayıtlı Üye
Askerlik şubesine gidiceksin... Tecil ettirmek istediğini söyleyeceksin kontrol edicekler diplomandan dolayı muhtemelen 2 yıl tecil hakkın olacak... Sonra muaneye gönderecekler muaneni olurkende söyleyersin şikayetini... Diploma kimlik fotokopin yeterli oluyordu sanırım...

ZR5635

Kayıtlı Üye
muayeneyi orda yapıyorlar zaten. ayrıca başka bir yere göndermicekler.

Ali

Kayıtlı Üye
şu an gidip 2 yıl tecil ettirmelisiniz..üniversite diplomanızın 4-5 fotokopisiyle gidin..orada aslı gibidir yapacaklar..muayene belirli tarihlerde olur şubede..her zaman değil..muayene gerekiyorsa ilde varsa askeri hastahane..ilçe gibi küçük yerdeyse sağlık ocağından felan oluyor..tabi orası ankara..her daim halledilebilir..ben gittiğimde ilçenin muayene periyoduna denkgeldim ve hallettik..gözündeki problemi ilk muayenede söylemelisin..problem ciddi değilse söyleme derim..çünkü askeri hastahanelerde uğraştırabilirler..şimdi söylemesen bile yedeklil sınavına gittiğinde tekrar soruyorlar sağlık problemiminiz var mı diye..allah kolaylık versin..

Floydian

Kayıtlı Üye
Benim muayene askerlik şubesinde yapılmıştı. Askerlik şubelerinde genelde yardımcı oluyorlar..

ZR5635

Kayıtlı Üye
bende şubede muayene olmuştum, ve gayet ilkel bir yöntemdi :D:D:D