Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Askerlik İşlemleri..

Canede

Kayıtlı Üye
Okul şubat ayında bitti, henüz askerliği tecil ettirmedim. Biran önce gidip tecil ettirmem gerekiyor. Tecil işlemlerini nasıl yapmam gerekiyor, neler gerekiyor nerede yaptırcağım hiç bir fikrim yok. Bu konuda yardımcı olacak varmı?

Birde tecil işlemleri sırasında muayene olacak mıyım? Gözümde sağlık problemim var. Bunu ne zaman dile getireceğim şimdi mi yoksa askere alacakları zaman mı?

Askerlik şubesine gidiceksin... Tecil ettirmek istediğini söyleyeceksin kontrol edicekler diplomandan dolayı muhtemelen 2 yıl tecil hakkın olacak... Sonra muaneye gönderecekler muaneni olurkende söyleyersin şikayetini... Diploma kimlik fotokopin yeterli oluyordu sanırım...

peki muayeneye, tescile gittiğimde mi gönderecekler?

muayeneyi orda yapıyorlar zaten. ayrıca başka bir yere göndermicekler.

şu an gidip 2 yıl tecil ettirmelisiniz..üniversite diplomanızın 4-5 fotokopisiyle gidin..orada aslı gibidir yapacaklar..muayene belirli tarihlerde olur şubede..her zaman değil..muayene gerekiyorsa ilde varsa askeri hastahane..ilçe gibi küçük yerdeyse sağlık ocağından felan oluyor..tabi orası ankara..her daim halledilebilir..ben gittiğimde ilçenin muayene periyoduna denkgeldim ve hallettik..gözündeki problemi ilk muayenede söylemelisin..problem ciddi değilse söyleme derim..çünkü askeri hastahanelerde uğraştırabilirler..şimdi söylemesen bile yedeklil sınavına gittiğinde tekrar soruyorlar sağlık problemiminiz var mı diye..allah kolaylık versin..

Benim muayene askerlik şubesinde yapılmıştı. Askerlik şubelerinde genelde yardımcı oluyorlar..

bende şubede muayene olmuştum, ve gayet ilkel bir yöntemdi :D:D:D

bu bilgiler faydalı oldu.. :)

Geri
Üst Alt