Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Askerliğimi tecil ettirebilirmiyim?

matu

Kayıtlı Üye
Şimdi şöyle bir sorunum var; Ben ortaokul mezunuyum lise diplomam yok.Açıköğretime kayıtlı değilim.Muayaneye girdim kağıtlarım hazır vs bana ağustosun ilk haftası gel dediler.Geçen bir hoca abiyle konuşurken sebepsiz 2 yıl tecil hakkın var dedi bana.Ama benim kağıtlarım felan hazır herşey dedim gidicem ağustosda dedim.Olsun önemli değil isterse 1gün kalsın sebepsiz yere 2 yıl tecil hakkım varmış.Doğrumudur? Bilgilendirin beni lütfen :(

Sebepsiz yere tecil hakkı diye birşey yok...Elinde tecil edilecek şartlara uygun belgeler olmalı,aksi tadirde tecil etmezler...Gitmeyeceğini,tecil ettirdiğini zannedip 5 gün içinde apar topar giden arkadaşım var..:)

birisi evet diyor diğeri yok diyor ne olacak şimdi?

öyle bişey yok.kulaktan dolma bilgilere takılmayın..

askerlik,
odanızdaki ışığın açma kapama düğmesi için bile altında ışığı aç-ışığı kapat ibaresi bulunan bi ortam.öyle belgesiz sebepsiz erteleme falan ? yok öyle bişey...

ben de öyle birşeyi ilk defa duyuyorum. Başvuru yaptın sanırım doğru anladıysam askere gitmek için?

Liseden sonra ben 1 sene ertelemiştim, üniden sonrada 1 sene sebebsiz tehcillettirmiştim ama sen zaten 20 yaşındaysan tehcil hakkını kullanmışsın demektir. Ayrıca askerlik işi ciddidir, buradan bilgi alıp hareket etme.Sürekli kural değişir şubeye göre bile. Bağlı olduğun şubeyle görüş kesin bilgi al.

EDEMEZSİN Lise mezunu olman gerekiyor lise mezunlarının sebepsiz 3 yıl tecil hakkı var..hayırlı teskereler :(

Liseden sonra ben 1 sene ertelemiştim, üniden sonrada 1 sene sebebsiz tehcillettirmiştim ama sen zaten 20 yaşındaysan tehcil hakkını kullanmışsın demektir. Ayrıca askerlik işi ciddidir, buradan bilgi alıp hareket etme.Sürekli kural değişir şubeye göre bile. Bağlı olduğun şubeyle görüş kesin bilgi al.

20 yaşındaysa kullanmışsın derken ? 20 yaşındaki eleman 23 yaşına kadar tecil edebilir askerliği tabi lise mezunu ise ben daha yeni uğraştım bu işlerle kardeşim hiç araştırma alırlar seni yani malesef hakkın bulunmuyor mauyne olmamış olsaydın ilerde D.K. (devre kaybı ) olarak giderdin..anca öyle ertlerdin yani yasal yolu yok

Geri
Üst Alt