Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkdaslar seat leon 1.4 tsı sorunu turbo sesi orjinal mi yoksa bir sorunmu var

MiracuLous

Kayıtlı Üye
yaklaşık 2 ay önce sıfır aldıgım 1.4 tsı leon orjinal olup olmadıgını bilmiyorum.
gaza yükleniyorum blowf gibi ses geliyor hafifiden gaza basıyorum cektigim an içten bi ses geliyo blowf sesi gibi ben turbo
hortumu felan delik mi hava kaçırıyor dedim ama servis 2012 bu modeller b böyle dedi 2009 leonu olan arkdasdan böyle bir ses gelmiyor. 2012 model copa plus tsi kullanan arkdaslardan aynı ses geliyormu acaba.

2012 model motorda değişiklik mi var nedir anlamadım
sizce bu normal mi arkdaslar düz yolda 200ü gecmiyor araba kafayı sıyıracam.

sizi öncelikle Üyelerimiz bölümünde kendinizi tanıtan bir konu acarak tanımak isteriz. sonrasında yardımcı olacaktır bilgisi olan arkadaslar​

Kusura bakmayın bilmiyordum kendimi tanıttım dediginiz yerden şimdiden yardımcı olacak arkdaslara tşkler ederim

o arabada turbo sesi blow off gibi çıkmaz,bu modellerde böyle diyen sallamış.

servis bu cevabı verdi galiba ilgilenmek istemedi. araç düz yolda devirde giderken hızını almaya basladıgı zamanda çok hafif hava kacırıyor gibi ses
geliyor. gazı cektigin an ayagından pıss edio anlamadım :S

Turbo hava kaçırıyor direk..Servis lerin en komik yalanıdır,"abi bu modeller böyle"..

servis ilgilenmek istememiş...varsa problem başka servise gidin.

yaklaşık 2 ay önce sıfır aldıgım 1.4 tsı leon orjinal olup olmadıgını bilmiyorum.
gaza yükleniyorum blowf gibi ses geliyor hafifiden gaza basıyorum cektigim an içten bi ses geliyo blowf sesi gibi ben turbo
hortumu felan delik mi hava kaçırıyor dedim ama servis 2012 bu modeller b böyle dedi 2009 leonu olan arkdasdan böyle bir ses gelmiyor. 2012 model copa plus tsi kullanan arkdaslardan aynı ses geliyormu acaba.

2012 model motorda değişiklik mi var nedir anlamadım
sizce bu normal mi arkdaslar düz yolda 200ü gecmiyor araba kafayı sıyıracam.

aynı ses bende de mevcut. ancak arabanın hızlanmasında hiç sorun yok...

Benim tahmin ettiğim ses ise Turbo hava kaçırıyor servisle test sürüşüne çıkmanızda fayda var

Tabi sonradan Blov Off takılmış ise o başka :eek:key:

Geri
Üst Alt