Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkdaslar seat leon 1.4 tsı sorunu turbo sesi orjinal mi yoksa bir sorunmu var

3 gün önce yeni aldığım 2012 Leon Fr da da aynı sesi duyuyorum.Bende hafta başı servise soracaktım. Hızlanmasına çok dikkat etmedim. Turbo'nun devreye girdiği andan itibaren çekişi gayet güzel fakat bazen olması gereken devirde olması gerektiği gibi asılmadığı da oldu birkaç defa.yani turbo yok muş gibi...
Bendeki ses, durduğum yerde gaza ani basıp çekmelerimde devir düşerken rolanti ile 1500 devir arsında sanki bir hava haraketinin homurtusu oluyor. Garip ve gıcık bir ses. Acaba aynı ses den mi bahsediyoruz ?

Düşük viteslerde hafif gaz vermeniz durumunda; ayağınızı gazdan çekince ufaktan çuff diye bir ses gelir. Sıfır araç orjinaldir. Bence bir sıkıntı yoktur. Sizin ses takıntınız var benim gibi. Ben aracı yolda giderken dinlerim bir tarafından ses gelir mi diye. Dert etmeyin.

Aynen aynen gazdan ayağımı çekince hafiften cuff diye geliyor. Ses takıntısı bu araçda başladı zaten önemli birşey yok gibi viteslerde çekişinde ama ses garip geldi yorumlarınız için tşker ederim horultu dediğiniz gibi oda mevcut

Aynen aynen gazdan ayağımı çekince hafiften cuff diye geliyor. Ses takıntısı bu araçda başladı zaten önemli birşey yok gibi viteslerde çekişinde ama ses garip geldi yorumlarınız için tşker ederim horultu dediğiniz gibi oda mevcut
hasancım ayağını gazdan çekince turboda kalan hava nasıl tahliye edilecek bence çıkan ses normal ben daha iyi tahlıye etsin diye dump valve taktım benden çıkan sesi duysan arabaya binmezsin herhalde orjinaldede dump valve var ama plastik zamanla deforme oluyor görevini yapamaz hale geliyor durumun varsa bir tunıng shopa uğra ve sana uygun bır dump valve al hem vıtes değiştirirken bu sayede turbo pervaneleri dönmeye devam eder devir kaybıda yaşamazsın kaldığın yerden gaza devammmm

3 gün önce yeni aldığım 2012 Leon Fr da da aynı sesi duyuyorum.Bende hafta başı servise soracaktım. Hızlanmasına çok dikkat etmedim. Turbo'nun devreye girdiği andan itibaren çekişi gayet güzel fakat bazen olması gereken devirde olması gerektiği gibi asılmadığı da oldu birkaç defa.yani turbo yok muş gibi...
Bendeki ses, durduğum yerde gaza ani basıp çekmelerimde devir düşerken rolanti ile 1500 devir arsında sanki bir hava haraketinin homurtusu oluyor. Garip ve gıcık bir ses. Acaba aynı ses den mi bahsediyoruz ?

aynı ses bence servislik bir olay değil bu...

Daha Evvel Turbo Beslemeli benzinli bir araç kullanmışmıydınız?

bendede bu ses var ve bır sorun oldugunu sanmıyorum hatta bugun arac bostayken arkadsım hafıf gaza dokundu araca bakmak ıcın arac once homurdadı blow offtakı gbı bı tıslama yaptı arkadas sen buna abartmı taktırdın dedı bende orjınal bu dedım :)

Daha önce hiç kullanmak nasip olmadı benzinli araba turbo dizel kullandım hep.

Bugun servisden birine daha gösterdim aracı oda aynı seyi söyledi... bu araç elektronik bir araç eger saç teli kadar bir delik olsa arza ışıgını yakar dedi
turbo almak istedigi havayı alıyor fazlasını dışarıya atıyor dedi arkdaşlar..
yorumlarınız için çok tşkler.

Geri
Üst Alt