Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkaslar leon için headers yapılırmı??

Servise giderken stoğa çevirirsin?

aslında gecen cuma 15000 bakımına gırdı cıktı sımdı merak ettıgım ben bu arabaya yazılım attırdım 30000 bakımını yaptırmaya gıderken normale cevırdım servısten cıkınca tekrar yaptırdım bunun araca bı zararı olmaz mı??

aslında gecen cuma 15000 bakımına gırdı cıktı sımdı merak ettıgım ben bu arabaya yazılım attırdım 30000 bakımını yaptırmaya gıderken normale cevırdım servısten cıkınca tekrar yaptırdım bunun araca bı zararı olmaz mı??

Tekrar yüklendikten sonra 200 300km sıkıştırmazsın hiç bir zararı olmaz..

headers, atmosferik makinada manifolddaki kayıpları hava sürtünmelerindeki azalma sebebi ile azaltır, gücü arttırır ama yakıtı arttırdığını görmedim. Sadece headers atmosferik aracıma nerdeyse 60binkm kadar bindim ve performansından da yakıt tüketimindeki düşüşlerinden de çok memnundum. benzin canavarı diye bilinen 1,6hp 102hp aracımla dolu depoda şehir içinde hiç 550km altını görmedim ki bu normal kullanımda gerçekleşmiş rakamlardır.

Headers yakıtı arttırması, egsozun diğer kısımlarının da değişmesi ve performans için daha fazla gaz verilmesi ile mümkün olabilir. Benim 6,2lt ortalama ile gittiğim Sapanca organizasyonuna Aux Volkan 7lt ile gitmişti ve ogün bunu konuşmuştuk kendisi de hatırlar.

Tekrar yüklendikten sonra 200 300km sıkıştırmazsın hiç bir zararı olmaz..

adapte mı oluyor alp o evrede:) olm boyle seylerı nerden ogrenyosun real time yazılım yaparken adam sureklı degerler ıle oynuyor dur b 300-400km kullanalım kendıne gelsın mı dıyolar:)
Yazılım yuklenır b tur atılır sorun var mı yok mu dıye sonra ıstedıgın sekılde gezer tozarsın;)

ya bı yandan da korkuyorum motora bırsey olcak dıye acıkcası bı arkadasımda yaptırmıstı chıp cokta mutluydu performanstan ama araba bır sure sonra sırkelemeye basladı ve makyajlı kasaların valfıyle ılgılı bırsey farklıymıs cupra nın bı parcasını takmak gerekıyomus arkadasımda araba garantıde dıye normal halıne gerı dondurttu arabayı o yuzden benımde bu tarz sıkıntılarım var

ya bı yandan da korkuyorum motora bırsey olcak dıye acıkcası bı arkadasımda yaptırmıstı chıp cokta mutluydu performanstan ama araba bır sure sonra sırkelemeye basladı ve makyajlı kasaların valfıyle ılgılı bırsey farklıymıs cupra nın bı parcasını takmak gerekıyomus arkadasımda araba garantıde dıye normal halıne gerı dondurttu arabayı o yuzden benımde bu tarz sıkıntılarım var

DV yanı dumpvalve bahsettıgın parca,ya servısten parca kodundan baktırıp en son cıkanını alcaksın Tsı ıcın yada forgenın DV sını alıp takıcaksın dogrudan arabana.Bu sadece Tsı da olan b sorun degıl zaten butun turbo arabalarda artan basıncı DV tuttamaz ve yırtılma yapar.Tfsı ıcın de gecerlı bu 1.8 t ler ıcın de Tsı ıcınde.Iyı b yazılımla basın agrımaz,sıtede en genel olarak arabası yazılımlı olup huzurla bınenler yıgıt ve kaan abı var ıkısı de gayet memnunlar

DV yanı dumpvalve bahsettıgın parca,ya servısten parca kodundan baktırıp en son cıkanını alcaksın Tsı ıcın yada forgenın DV sını alıp takıcaksın dogrudan arabana.Bu sadece Tsı da olan b sorun degıl zaten butun turbo arabalarda artan basıncı DV tuttamaz ve yırtılma yapar.Tfsı ıcın de gecerlı bu 1.8 t ler ıcın de Tsı ıcınde.Iyı b yazılımla basın agrımaz,sıtede en genel olarak arabası yazılımlı olup huzurla bınenler yıgıt ve kaan abı var ıkısı de gayet memnunlar

anladım cok tesekkur ederım yazıların ıcın yanı bu parcayı degıstırdıkten sonra aracıma yazılımı rahatlıkla uygulayabılırım egzos falan da yaptırınca pekı ben ne kadar guc elde edıcem sırf yazılımla 160 hp oluyosa bunlarda eklenınce ustune daha fazla guc eklenmesı gerekır

Dv guc vermez basıncı tutmasına yarar,orjınal dv ıle de kullanırsın b kac zaman arabanı ama daha sonra yırtılcak olursa DV nın ıcındekı lastık malzeme gucten dusucek araban Forgenın DV sını alıp taktıgında yada yenı tsı larınkını alıp taktıgında var olan guc yerıne gelcek.Bu arada sadece yazılımla 160bg cıddı artıs tsı ıcın bg hesaplarında olma sen en ıyı sonucu oncesı sonrası seklınde bıldıgın bırının arabası ıle deneyerek gorursun yada baska b stock Tsı ıle deneyerek gorursun.Dyno sonucları kımı zaman dogru degerlerı vermıyor cunku TR de duzgun olcum yapan dyno sayısı sınırlı.Avrupada kullanılan ve guvenılır olanı budur ama bızde yok:)http://www.dyno.com.au/dyno/controller

Sen arabanı egsoz fıltre yazılım seklınde dusun sadece bglere takılma cok fazla

Geri
Üst Alt