Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

arkaslar leon için headers yapılırmı??

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında E_G_E tarafından paylaşıldı.

1. E_G_E

E_G_E SCW Üyesi

1.183
    133
    63
    bırkac arkadasımın soylemesı uzerıne sızlere soruyorum headers yaptır dıyolar ama bugune kadar sadece ısmını duydugum bıseydır ne ıse yaradıgıyla ilgili en ufak bır bılgım yok ve bende sıze danısmak ıstedım
    1. Araca herhangi bir zararı var mı??
    2.Ne kadar guc elde edılır??
    3.Ne fiyatlara sahıptır??
    bu konularla ılgılı benı aydınlatırsanız cok sevınırım sımdıden tesekkurler :)

2. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Turbo arabaya headers?

3. E_G_E

E_G_E SCW Üyesi

1.183
    133
    63
    walla ben sadece duydugum kadarıyla soruyorum turbo araca yapılır mı yapılmaz mı en ufak bır bılgıye sahıp degılım:(

4. H_G

H_G SCW Üyesi

1.955
    401
    83
    headers, kısaca, egzost manifoltudur. geliştirilmiş bir egzost manifoltu. standart üretim bir egzost manifoltuna göre daha kaliteli alaşımdan üretilmiş, daha akışkan, biraz daha geniş, silindirlerden tek tek çıkışları biraz uzatılmış, dirsekleri daha yuvarlatılmış, back pressure' ı azaltılmıştır ve egzost gazının daha az geri tepmeyle ve daha hızlı bir şekilde yanma odasını terketmesini sağlar.

bu sayede yanma odasını terkeden gazların tahliyesi hızlandırılmakta, içeri alınacak daha fazla miktarda taze hava ve benzin karışımına yer açılmakta ve de yanma odası ısısı düşürülmektedir.
    Yani daha çok hava + daha çok benzin + daha çok performans..

5. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Yapılmaz tabiki :) Neden açıklıyım...

Headers denen zımbırtı denen şey aslında egzost manifoldudur. Atmosferik arabada egzost subablarından çıkan gazlar headers yoluyla direk egzost dan atılır.

Turbo arabada ise headers denen olay yoktur çünkü egzost valve lerinden çıkan gazlar egzost manifoldu vasıtasıyla ilk turboya girer sonra turbonun egzost çıkışından egzost'a bağlanır ve atılır.

Big Turbo yapılmayan araca manifold takmak çok gereksiz bir senaryo olur. Hem aracın birçok ayarını bozabilir (ona uygun yazılım yoksa) hemde maliyetli bir iştir, herkesde el yapımı yapamaz.

6. E_G_E

E_G_E SCW Üyesi

1.183
    133
    63
    hasan abi cok tesekkur ederım acıklamaların ıcın :)

7. E_G_E

E_G_E SCW Üyesi

1.183
    133
    63
    anladım o zaman ben kesınlıkle boyle bırseye kalkısmıcam madem aracıma zarar vercek tesekkur ederım :)

8. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Ege güç istiyorsan yazılım yap :)

9. E_G_E

E_G_E SCW Üyesi

1.183
    133
    63
    evet oda dusuncelerım arasında var zaten ama daha aracım garantı kapsamında ve ben seatı aradım sordum abt chıp ne kadar dıye? bole bır uygulama seat a malesef yapılmıyor dedı adam bende o yuzden dısardan bırısıne elletmek ıstemıyorum en azından sımdılık...

10. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Servise giderken stoğa çevirirsin?

Sayfayı Paylaş