Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkadaslar yardımm..

mustafabeyoglu

Kayıtlı Üye
selam. bende 2004 cordoba var. tdi. motor calışınca ısındıktan sonra motorda inceden bir şık şık şık ses geliyor . tamirciye sordum yag pompasının yag basma sesı dedı. motor ilk calışınca yag soguk ve biraz katı olur dedı yag yumusayınca yag basma sesı dedı. öenmli degıl dei. aldıgımdan beri var bu ses. gıcık kaptım arabadan. 20000 km oldu kullanıyom sorun cıkarmadı ama sevmedıgım bir ses sizce neden olabılır . kullandıgım yag 10w 40 yagı değişsem çözülürmü ses sorunu

Sayın Mustafa bey,

aracınıza uygun yağ konusunda bir bilgim yok ama sentetik yağlar üzerine aldığım eğitimin yararıyla şunu söyleyebilirim ki, eğer Hatay gibi sıcak bir memlekette bile yağ katılaşıyorsa yağın cinsi yanlış seçilmiş. Kullandığınız yağın markasına da dikkat ediyorsunuz değil mi? Reklama girer mi bilmem ama Castrol bir çok yerde önerilen yağ markasıdır... Ben magnatec i kötüleyen duymadım mesela...

Tabi bu benim kişisel bilgime dayalıdır, yalnış olabilir...

vw grubu dizelde 5-30 kullanıyor...ama senin sorun yağdan mı bilmiyorum...

o ses yağpompasının zincirinden geliyormuş değşimi 500 lira imiş

Geri
Üst Alt