Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

ArkadaŞlar turbodan islik sesİ gelİyor [ yardim ]

Konu, 'Leon 1P (2006-2009)' kısmında ESY tarafından paylaşıldı.

1. ESY

ESY SCW Üyesi

198
    19
    18
    araba soğukken ilk çalıştırdığımda 1.500 devrin üstünde çalışıyor bi 10 sn kadar o arada işte ıslık sesi geliyordu ondan sonra sürerken 1.de hızlandım gaz verip çekince kompresörde yine ıslık sesi

boştayken gaz veriorum devir düşerken ıslık sesi geliyor inceden araba ısındıkca azalıyor ıslık sesi..

ne yapmam gerek yaşayanlar tecrübeli olanlar bi yol gösterebilirmi yarın 5 yoldaki ustama göstercem arabayı böle bi olay yaşamış olanlara sorayım dedim önce.

teşekkürler.

2. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    arabanı çalıştır yürü...düz yolda gideken stop et..ses geliyor mu bak..geliyorsa turbodan değil

Bunu beğendi. Anıl Fuat Ulkem bunu beğendi.
  3. ESY

ESY SCW Üyesi

198
    19
    18
    gazdan çekince yapıyor sesi çiiiiiuuuu die :)

4. taniverson

taniverson SCW Üyesi

562
    101
    43
    ilk etapta turbo üflemesi gibi gelsede bence soğuklardan kaynaklanan bir durum olabilir şöyleki alteamda komp sistemi vardı ilk çalışmada dışarıdan soğuk hava yerine motor içindeki sdıcak havayı veriyordu ve ısınana kadar bu tür sesler çıkarıyordu... devirin yüksek oluşu da soğuklardan benim asracımda da öyle hatta çok soğuklarda rölantide anlık tüketim 2 lt oluyor 15 20 saniye sonra düşmeye başlıyor ve 1 dk sonra 0.3 lt anlık tüketime geçiyor...

5. ESY

ESY SCW Üyesi

198
    19
    18

şöyle bişeyde var araç ısındıktan sonra 1.vitesde gaz verip çekiorum kaldırıomuş gibi yapıyorum arabayı ozamanda inceden bi gelio bi ara kesilio sonra bida cıkıyo falan.. ?

6. leon sport

leon sport
    Administrator

5.689
    326
    83
    erhan daha önce turbo beslemeli bi araç kullandınmı ?

7. ESY

ESY SCW Üyesi

198
    19
    18
    hayır bilal abi hiç kullanmadım ilk defa kullanıyorum turbo beslemeli bitek bildiğim aracı kapatmadan once bi 1 dakika turbonun kendini yağlamasını beklemek onuda genelde yapıyorum abi çok acele bi işim olmadıkça.

8. leon sport

leon sport
    Administrator

5.689
    326
    83
    sanırım turbonun havayı boşalttığı andaki tıslamasından bahsediyosun.ayagını gaz pedalına yaslayıp çektiğin anda duyarsın.

9. ESY

ESY SCW Üyesi

198
    19
    18
    yok abi blow off sesine benzeyen ses değil böle kuş sesi gibi ıslık sesi gibi

10. taniverson

taniverson SCW Üyesi

562
    101
    43
    turbo üflemesi gibi görünüo yani turbo hortumlarında basınçlı hava gezdiği için borulardan birinde kaçırma yapıo olabilir kaputu açıp hiç dinledin mi baktın mı sesin yerine?

Sayfayı Paylaş