Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Arkadaşlar kafama takılan bir kaç sorun?

Konu, 'Altea' kısmında joeblack tarafından paylaşıldı.

1. joeblack

joeblack SCW Üyesi

56
    5
    8
    Merhaba arkadaşlar bir kaç şey kafama takıldı yardımcı olurmusunuz?

1- Aracın camlarını kumanda ile açmak yada kapatmak için vaya yaklaşmak lazım yoksa olmuyor ve düzenli çalıştırmıyor. yani dibinde basılı tutuyorum bazen indiriyor bazen indirmiyor?
    2- elektirikli aynaları ayarlarken sol taraf alıyorum ne tarafa hareket ettirsem sağdaki de haraket ediyor. sağa alınca sadece sağdaki hareket ediyor nedendir bi ayarımı var acaba?
    3- aracı çalıştırdıktan yaklaşık 4-5 sn sonra camlar felan devreye giriyor (elektronik aksam çalışıyor) neden?
    4- aracın far sensörü nerde acaba araba biraz kirlenince devreye giriyor ?
    5- aracım 130-140 arası felaket bağırıyor ibre bu aralığa gelince bağırıyor neden sizce?(boğaz kelebeğini temizlettim tüp bakımı yapıldı)
    6- aynalar kumanda ile kapanmıyor araç 2007 içten kapanıyor açılıyor anahtardan olmuyor?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    1- vagcom yardımıyla bu işlem ayarlanabilir
    2- sol tarafı ayarlarken sağla birlikte ayarlanması bir sorun değil, tek seferde iki aynayıda ayarlamanızı sağlayan hepsinde standart olan bir özellik. bu da vagcom la iptal edilebilir.
    3- 4-5 saniye neden bekliyor bi bilgim yok açıkcası
    4- far sensörünüz ön camın sağ üst köşesinde
    5- bu olay da bizim 1.6 mpi motorlara özgü bir durum
    6- yine vagcom la yapılabilir. ama aracınız 2005-2006 ise kumandadan kapatma işlemini kullanamazsınız beyin farklı

3. joeblack

joeblack SCW Üyesi

56
    5
    8
    dostum cevapların için teşekkürler.
    1-bizim Wv ustasına vagcom kablosu ile yapılanları söyledim yok öyle bişey dedi.
    2- TMM
    3- varmı arkadaşlar bu sıkıntıda olan.
    4- o yağmur sensörü değilmi?
    5- golf plus var arkadaşta bizim motorla aynı motor. onda böyle bir sıkıntı yok.
    6- aracım 2007 model ama olmuyor anlamadım gitti.

4. Volkanaktas

Volkanaktas SCW Üyesi

20
    4
    3
    aracın 8V ise 130 dan sonra ses yapar. 16V olanlarda sorun yok

Sayfayı Paylaş