Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlar bu ürünleri alsam mı?

evet abi hız sabitleyicisi ve yol bilgisayarı kolu
yanlış bişey mi dedim
anlamakta güclük cektim bıraz :) tamam oke..şimdi bak sana silecek kolu sağlı sollu +bcm hız kontrol vag bağlı ünite lazım.yol bilgisayarın içinde göstergeler değişecek :) bunlar montaj olduktan sonra beyin sökülüp ya da sökülmeden vag dan kodlanacak hepsi bu

buyuk servisler yoğun oldukları için audi vw yanında seat pek takmazlar.boyle istekler cok nadir oldugu için yaa bilmediklerinden demişler ya da başından savmışlar.çunku bunu yapacak olan usta pc dilini ii anlaması lazım bu da her servisde yok.şöle örnek vereyim.:
araba bayissine gidiyorsun opsiyonsuz bir tane araba kalmış vitrinde.paket istiyorsun hemen malzemeleri siparşş edip takıp sana sunuyolar doğru mu.ben bunları gördüğüm için sölüyorum işkembeden sallamıyorum :) bugun bi hız sabitleyici adaptif taktırırsan kollu 850 lira ekstra paketi var direksıyonda istersen 2750 olması gerekiyor.bunu ender elektronık kodlayaviliyorsa servis hayli hayli yapar.motorla alakası yoktur beyin yönlendiriyor hızını.hız sabitleyici elektronık sistemdir motora sinyal yollar

1 7H0953513 Direksiyon col. kombi anahtarı; sahip modeller için; Hız kontrol sistemi 1
7H0953513 9B9 siyah saten; PR-8T0 + 9Q0
1 7H0953513A Direksiyon col. kombi anahtarı; cruise ile araçlar için; kontrol sistemi ve çok; fonksiyon göstergesi 1
7H0953513A 9B9 siyah saten; PR-8T0 + 9Q2
1 7H0953513B Direksiyon col. kombi anahtarı; sahip modeller için; Hız kontrol sistemi 1
7H0953513B 9B9 siyah saten; PR-8T2 + 9Q0
1 7H0953513C Direksiyon col. kombi anahtarı; cruise ile araçlar için; kontrol sistemi ve çok; fonksiyon göstergesi 1
7H0953513C 9B9 siyah saten; PR-8T2 + 9Q2

yani var :) var ama bunun yanında bcm ünite +hız sensörü motor sensörü göstergler için kablo+bağlantılar için kablolar baya buyuk bir set cruıse control işi.bunları toparlamak ve sistemi hayata gecirmek kanımca 3000 bini bulur.erzurum erses seat servisine sorayım bu hafta gidicek gibiyim.tek başına seat servisleri yapar bunu.iş iştir her zaman.ama dediğim gibi ender elektronık sanayıye gidersiniz hız sabitleyici olur olmasına ne kadar guveneceksın .takılı kalır allah göstermesın kaza yaparsın.+yol bilgisayarından bazı özellıklerıdnen mahrum kalırsınız 1 nolu parça
tttttttttttttttt.png

buyuk servisler yoğun oldukları için audi vw yanında seat pek takmazlar.boyle istekler cok nadir oldugu için yaa bilmediklerinden demişler ya da başından savmışlar.çunku bunu yapacak olan usta pc dilini ii anlaması lazım bu da her servisde yok.şöle örnek vereyim.:
araba bayissine gidiyorsun opsiyonsuz bir tane araba kalmış vitrinde.paket istiyorsun hemen malzemeleri siparşş edip takıp sana sunuyolar doğru mu.ben bunları gördüğüm için sölüyorum işkembeden sallamıyorum :) bugun bi hız sabitleyici adaptif taktırırsan kollu 850 lira ekstra paketi var direksıyonda istersen 2750 olması gerekiyor.bunu ender elektronık kodlayaviliyorsa servis hayli hayli yapar.motorla alakası yoktur beyin yönlendiriyor hızını.hız sabitleyici elektronık sistemdir motora sinyal yollar
Abi şöyle ki sizin de dediğiniz gibi opsiyonları serviste takıyorlar sipariş geçtiğiniz zaman.
Ender elektronik diye bahsettiğim yerde aynı bu şekilde montaj yapıyor diye düşünün.
Gösterge takımının üzerinde hız sabitleyicisi göstergesi var. Zaten bi o yanıyor ekranda, sizinde dediğiniz gibi elektronik olarak beynin motoru yönlendirmesi
Kollar değiştirilip kollardan çıkan yeni özelliklerin kablo demetleri gerekli yerlere takılınca çalışıyor.
Vag com ile multi function ekranı aktif ettim hız sabitleyicisini de aktif edebilirim.
ama o kablo demetindeki yeni pinleri nereye takacağımı bilmiyorum :)

Abi şöyle ki sizin de dediğiniz gibi opsiyonları serviste takıyorlar sipariş geçtiğiniz zaman.
Ender elektronik diye bahsettiğim yerde aynı bu şekilde montaj yapıyor diye düşünün.
Gösterge takımının üzerinde hız sabitleyicisi göstergesi var. Zaten bi o yanıyor ekranda, sizinde dediğiniz gibi elektronik olarak beynin motoru yönlendirmesi
Kollar değiştirilip kollardan çıkan yeni özelliklerin kablo demetleri gerekli yerlere takılınca çalışıyor.
Vag com ile multi function ekranı aktif ettim hız sabitleyicisini de aktif edebilirim.
ama o kablo demetindeki yeni pinleri nereye takacağımı bilmiyorum :)
dostum curise controllu silecek kolundan hariç sensörlerin eksik +bcm hız kontrol ünitesi alman lazım.öle kolay iş değil...sonra da beyne kodlanacak.ben sana bunu araştırcam tamam mı servisle konusurum

dostum curise controllu silecek kolundan hariç sensörlerin eksik +bcm hız kontrol ünitesi alman lazım.öle kolay iş değil...sonra da beyne kodlanacak.ben sana bunu araştırcam tamam mı servisle konusurum
abi benim araçta ki bcm kontrol ünitesi var hız sabitleyicisini destekliyor onda sıkıntı yok
BCM ürün konunun sonu 87 ile bitenler senin tabirinle sensörlü
bunların desteklemeyenleri 86 ile bitiyor onların değiştirmeleri gerekiyor
kodlama işleminde de tam hatırlamıyorum ama hız sabitleyici yazan yeri tık atıyorsunuz açılıyor

abi benim araçta ki bcm kontrol ünitesi var hız sabitleyicisini destekliyor onda sıkıntı yok
BCM ürün konunun sonu 87 ile bitenler senin tabirinle sensörlü
bunların desteklemeyenleri 86 ile bitiyor onların değiştirmeleri gerekiyor
kodlama işleminde de tam hatırlamıyorum ama hız sabitleyici yazan yeri tık atıyorsunuz açılıyor
oke ...bunu bildiğim ii oldu..servisi arar konuşurum bilgi edinirim ...hayırlısı olsun hele sen türk topraklarına ayak bas gerisi kolay

Geri
Üst Alt