Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkadaşlar aracim yağ eksiltiyor

Arkadaslar acil yardima ihtiyacim var.2005 altea 1.6 lpg li aracimin yağ eksilttigini farkettim.ustama gösterdigimde aracimda duman veya üfleme olmadigini söyledi.kacak varmi diye kontrolde ettik herhangi bir sorun yok.kompresyon testi yapildi bi sikinti görülmedi.daha önceki altea aracimda böyle bi sorun yoktu.kafama takilan bu yağ neden eksiliyor.aracim 157 bin km deorjinal.kullandigim yağ castrol edge 5/30.eksiltme orani 1500 km de 250-300 gr kadar.katologuna baktigimda 1000 km de1 litre kadar yağ eksiltebilir diyor sizce bu normalmi?önerileriniz neler.
Aracında bi sorun yokki kardeşim neyin yardımını istedin..1500 km de 250-300 gr kadar. demişşin çok normal,kullanırkende bi şikayetin de yok sanırım rektefiyecinin dedigine takılma ve devirlide kullanıyorsun altındaki araç 1.6 8v bir süre memur modunda kullan öyle gözlemle eminim sorunun ortadan kalkıcak.ayrıca kulladığın yağ tam sentetik olduğundan yağ yakımıyor uçuyor.mineral yağ kullansan bu sorunda ortadan kalkıcaktır.

Abi cok tesekur ediyorum.bugun kafama cok taktigimdan dolayi aracimi sattim.kompitest yerine goturdugumuzde hic bir sorun cikmadi hatta performansi yuzde98 cikti.bunu gordukten sonrada birde abi bu yorumundan sonra cok pisman oldum sattigima.tabi saglik olsun demek gerek abi.yinede cok tesekur ediyorum

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Geri
Üst Alt