Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

Ali

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar son üç dört gündür arabamın sağ tekerinden bir ses geliyordu. Tırtıklı ve engebeli yollarda, yavaş hızda giderken kalkışlarda ve fren yaptığımda daha belirgin şekilde. Bi bilye dağıtmış gibi. Anlayan bir arkadaşla baktık, akislerden geliyor dedi. Boşluk oluşmuş sanırım.

Bir de araba çalışırken aracın içinden bir uğultu geliyor 2 gündür. Hani araba tam çalışmadan bir önceki konumunda bi ses çıkarıyor ya, bekleyince kesiliyor. O ses gibi bir ses araç çalışıncada geliyor. Ses sanki arka koltuk altı veya benzin deposundan geliyor gibi. Ona da hidrafordan dır dedi arkadaş.

Ama asıl sorun biz bunları konuştuktan sonra oldu. Arabayı kapattım. Yeniden çalıştırmayı denedim hiç almadı. Işıklar yanıyor, elektrik aksamı çalışıyor. Marş hiç basmıyor. Tık ses yok. Akü son zamanlarda can çekişiyordu. Arabayı iterek çalıştırdık. Gittik aküyü değiştirdim. Ama yine almadı. Yine ittik çalıştırdık ve evin önüne çektik.

Arabada hiç bir arza lambası yanmıyor. Sigortaları da kabaca kontrol ettik pek birşey bulamadık. Sizce nedendir bu arza. Bizim ilçedeki ustalar büyük bir sorunsa halledemez sanırım. Olmadı hafta sonu Manavgat a götüreceğim. İki hafta önce arabanın debriyaj balatasını değiştirdim. Acaba o esnada bişey falan mı yanlış takıldı. Kontrol etmem gereken bir yer var mı?

Şimdi biraz başka forumlarda araştırdım. Acaba marş dinamosunun kömürleri mi bitti. Son zamanlarda bir hayli zor alıyordu çünkü. Ben de akü 9 yıllık olduğu için aküden kaynaklı diye düşünüyordum. Acaba can çekişti ve bitti mi. Marşta tık yok ama.

İmmobilezer dan mı dedim arabanın iki anahtarıyla da denedim yine sonuç yok.

hiç ses yok mu marş bastıgın da.eder öyleyse olabilir kömür bitmiş olabilir .araba vurdurarak çalışıyo demi

• Beğen
Reaksiyonlar: Ali
İlk postu okurken aklımdan kömür bittiği geçti daha önce babamın arabasında aynı şeyi yaşamıştık marş basmıyordu vurdurarak calıstırıyorduk.Büyük ihtimal sebep kömür olabilir.

• Beğen
bir de kontağı çeviriyorum öyle kalıyor..yani araba çalışırken sanki biraz yaylanır gibi olur ya..onu yapmıyor gibi. (yarın ona iyi bakacam) yani çevirince bi dirençle karşılaşmıyor..dönüyor, kalıyor.. bu marş basmadığından mı, yoksa kontak problemi mi var ki?

Aracı aldığım günün akşamı marketten alışveriş için önünde durdum marketten çıktığımda aynı sorun bendede oldu kontağı açıyorum göstergeler geliyor teyp çalışıyor ama marş basmıyordu. Market önü yokuş olduğundan geri kaçırarak çalıştırdım. Ertesi sabah aracın eski sahibi arabaya bindi sorun devam ediyordu. arabayı tüpe alarak marşa basınca çalıştı. ondan sonrada o problemi hiç yaşamadım. sanırım marş motoruna giden kablo ile ilgili bir sıkıntı vardı temassızlık felan.

• Beğen
Şimdi biraz başka forumlarda araştırdım. Acaba marş dinamosunun kömürleri mi bitti. Son zamanlarda bir hayli zor alıyordu çünkü. Ben de akü 9 yıllık olduğu için aküden kaynaklı diye düşünüyordum. Acaba can çekişti ve bitti mi. Marşta tık yok ama.

İmmobilezer dan mı dedim arabanın iki anahtarıyla da denedim yine sonuç yok.

Yüksek ihtimal dinamoyu baktır derim

• Beğen
Bir arkadaşım da benzin otamatiginden olabilir diyor. Arka koltuğuna altındaymis. Son iki gündür oradan bi ugultu geliyordu. Belkide o dur.

Cumartesi arabayi cekiciye yükleyip gitcez bakalım. İnşallah basit bir problemdir.

Geri
Üst Alt