Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

Bu arada arabayi elektrikciye mi cektireyim, normal ustaya mi sizce

Kaputu açtığınızda marş motorunu görebiliyorsanız küçük bir çekiç yada tornavida arkasıyla mars motorunun üzerine çok şiddetli olmamak kaydıyla bir kaç kez tıklayın sonra tekrar marşı deneyin bu şekilde bir tepki alabilirseniz marş motorunun kömürleri bitmek üzeredir,anlattıklarınıza bakılırsa marş motoru ile alakalı bir sorun gibi görünüyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ali
Benim eski araçta başıma gelmişti. Eski aracımda tipo 99 model mpi motor. İlk zamanlar zor marş alıyordu. Farları yaktığımda kendi kendine sönüyordu. Hatta kontağı çevirmeye çalışıyodum tık diyip kalıyordu. Sanayide iyi bi elektrikci buldum. Şarj dinamosunu yeniledi olay çözüldü. Tahminim seninki de şarj dinamosu...

Şarj dinamosu yani alternatör eski aküyü şarj edemediğinden eski aküde bu tür sıkıntılar çıkarabilir ama ali Hocam yeni değiştirmiş aküyü Alp.. :eek:key:

• Beğen
Şarj dinamosu yani alternatör eski aküyü şarj edemediğinden eski aküde bu tür sıkıntılar çıkarabilir ama ali Hocam yeni değiştirmiş aküyü Alp.. :eek:key:

Doğrudur gardaşım. :seat Başıma böyle bir olay geldi belki yardımcı olur diye söyliyim dedim. Tabi usta değiliz tam olarak sıkıntısını bilelim. :)

Kaputu açtığınızda marş motorunu görebiliyorsanız küçük bir çekiç yada tornavida arkasıyla mars motorunun üzerine çok şiddetli olmamak kaydıyla bir kaç kez tıklayın sonra tekrar marşı deneyin bu şekilde bir tepki alabilirseniz marş motorunun kömürleri bitmek üzeredir,anlattıklarınıza bakılırsa marş motoru ile alakalı bir sorun gibi görünüyor.

onuda yaptık..biraz tıkıladık...hiç tık demiyor.. bi arkadaş da marş otomatiği kesin diyor..kesin maşla ilgili bi sıkıntı var ama bakalım..

Röleleri kontrol ettiniz mi derken amacım bazen nedeni çok küçük olabilecek problemlerin (röle, sigorta gibi) yüksek maliyetli ve ciddi kaynaklara yönelmeden önce tespitinin yapılabilmesi. Röle denilen şey çok basit olarak bir anahtardır diyebiliriz. Genelde siyah küçük kutular şeklinde olur ve bir devre elemanı olarak transistör gibi görev yaparlar. Eğer kontak anahtarı birden almayı kestiyse aküden hiç bir şekilde akım gelmiyor olabilir. Bu da beni röleler üzerine düşünmeye sevk etti. Bir kontrol edin derim naçizhane fikrim olarak...

Umarım basit bir sorundur ve sorunu kısa zamanda kolaylıkla çözersiniz. Kolay gelsin...

• Beğen
Röleleri kontrol ettiniz mi derken amacım bazen nedeni çok küçük olabilecek problemlerin (röle, sigorta gibi) yüksek maliyetli ve ciddi kaynaklara yönelmeden önce tespitinin yapılabilmesi. Röle denilen şey çok basit olarak bir anahtardır diyebiliriz. Genelde siyah küçük kutular şeklinde olur ve bir devre elemanı olarak transistör gibi görev yaparlar. Eğer kontak anahtarı birden almayı kestiyse aküden hiç bir şekilde akım gelmiyor olabilir. Bu da beni röleler üzerine düşünmeye sevk etti. Bir kontrol edin derim naçizhane fikrim olarak...

Umarım basit bir sorundur ve sorunu kısa zamanda kolaylıkla çözersiniz. Kolay gelsin...

Eyvallah sigorta kutusuna da baktık ama birsey çıkmadı. Aklımda bulunsun. Sağolun

Arkadaşlar sorunu hallettim..Marş dinamosunun kömürleri bitmiş. Onu değiştirince sorun çözüldü.

Geri
Üst Alt