Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

Bnede merak ettim sonucu yazarmisin ali

• Beğen
Reaksiyonlar: Ali
kardesım sımdı demıssınkı kontak cevırınce gerı kuvvet uygulamıyo . o zaman yuzde 50 kontak , yuzde 50 komur..ımmobilizer arızasını benım kadar ceken olmamıstr o kasada. imo arızası olursa benzın kalmamıs gıbı olur yanı hırhır eder ama almaz . benzın pompasıda degildir cunku pompadan olsa vurduruncada almazdı. sana en ıyı tavsıyem sakın vurdurma aracı, benım gıbı sanzımanı dagıtırsın ortalama cıkma fıyatıda 750-800 lıra ..1 lıralık masrafla ugrasıp 10 lıralık zarar acma ve kontagı cok kurcalattırma...

• Beğen
Arkadaşlar son üç dört gündür arabamın sağ tekerinden bir ses geliyordu. Tırtıklı ve engebeli yollarda, yavaş hızda giderken kalkışlarda ve fren yaptığımda daha belirgin şekilde. Bi bilye dağıtmış gibi. Anlayan bir arkadaşla baktık, akislerden geliyor dedi. Boşluk oluşmuş sanırım.

Bir de araba çalışırken aracın içinden bir uğultu geliyor 2 gündür. Hani araba tam çalışmadan bir önceki konumunda bi ses çıkarıyor ya, bekleyince kesiliyor. O ses gibi bir ses araç çalışıncada geliyor. Ses sanki arka koltuk altı veya benzin deposundan geliyor gibi. Ona da hidrafordan dır dedi arkadaş.

Ama asıl sorun biz bunları konuştuktan sonra oldu. Arabayı kapattım. Yeniden çalıştırmayı denedim hiç almadı. Işıklar yanıyor, elektrik aksamı çalışıyor. Marş hiç basmıyor. Tık ses yok. Akü son zamanlarda can çekişiyordu. Arabayı iterek çalıştırdık. Gittik aküyü değiştirdim. Ama yine almadı. Yine ittik çalıştırdık ve evin önüne çektik.

Arabada hiç bir arza lambası yanmıyor. Sigortaları da kabaca kontrol ettik pek birşey bulamadık. Sizce nedendir bu arza. Bizim ilçedeki ustalar büyük bir sorunsa halledemez sanırım. Olmadı hafta sonu Manavgat a götüreceğim. İki hafta önce arabanın debriyaj balatasını değiştirdim. Acaba o esnada bişey falan mı yanlış takıldı. Kontrol etmem gereken bir yer var mı?

Marş Motorunun Kömürlerine bakıldımı hiç ?

• Beğen
kardesım sımdı demıssınkı kontak cevırınce gerı kuvvet uygulamıyo . o zaman yuzde 50 kontak , yuzde 50 komur..ımmobilizer arızasını benım kadar ceken olmamıstr o kasada. imo arızası olursa benzın kalmamıs gıbı olur yanı hırhır eder ama almaz . benzın pompasıda degildir cunku pompadan olsa vurduruncada almazdı. sana en ıyı tavsıyem sakın vurdurma aracı, benım gıbı sanzımanı dagıtırsın ortalama cıkma fıyatıda 750-800 lıra ..1 lıralık masrafla ugrasıp 10 lıralık zarar acma ve kontagı cok kurcalattırma...

Sağolasın. Kontağı kontrol ettim. Sorun yok. Bir daha vurdurmayacagim. Bir de motor sıcaklığı vurdurdugumda, motor calisinca hemen gaza geçti. Yani benzin pompalık bir şey yoktu.

Geçmiş olsun.Umarım kısa sürede çözülür

• Beğen
Benim eski araçta başıma gelmişti. Eski aracımda tipo 99 model mpi motor. İlk zamanlar zor marş alıyordu. Farları yaktığımda kendi kendine sönüyordu. Hatta kontağı çevirmeye çalışıyodum tık diyip kalıyordu. Sanayide iyi bi elektrikci buldum. Şarj dinamosunu yeniledi olay çözüldü. Tahminim seninki de şarj dinamosu...

• Beğen
Geri
Üst Alt