Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlar uzun yol benzin bilgileri

Siz böyle konu açıp bu kadar gidiyorum diyince imreniyorum.. :) Aracın daha yeni ve benden bile az yakıyorsunuz.. :)

şehir içinde 630 km yol yapıyorum ama efendi kullanıyom :D

ya bilmiyorum bana biraz fazla gibi geldi.Birde arkadaşlar ben aldığımdan beri servise felan götürmedim yağ kontrolünüde ben kendim yaptım acaba yanlışmı yapıyorum birde dikkatimi çeken hafif ön camı açtığım zaman sağ ön camı şöför tarafındaki kapının köşesinden rüzgar geliyor bunun nedeni ne olabilir acaba.

çok soru sordum biliyorum şimdiden çok teşekkürler.

Benim araçta 2000 Km'de 610 km civarı gidiyorum şehiriçinde bir depoyla... :)

1 kez 1000 km yi aştım. 2 3 kez 900+ menzil yaptım 1 kezde eskişehirde içi karma sayılır 900 km yaptım 1 depo ile :) genelde 850 900 arası oluyor özen göstermezsem şehirler arası menzilim :) şehir içi (ankara ve eskişehir içi aynı 700 800 arası sürüş durumuna göre)

bu arada ankaradan adapazarına otobandan gitmiş iseniz o yol fazla inişli çıkışlı hangi araba olursa olsn o yolda fazla yakar yani o yolda basmanın anlamı motoru yormaktan benzni egzozdan üfletmekten başka hiç bir işe yaramaz.

basa basa kullandığımda 580km civarı gidiyorum. Normal kullandığımda 670km civarında.. Sakin kullanımda 720km :) uzun yol yapmadım henüz.. C.tesi ankaraya gidicem hava kötü olursa 120 sabitle giderim iyi olursa basarak giderim :D bakalım yakıt nasıl olacak. Aracım 4900 km de :)

200 hızla 20 km az değil..zaten ne yaktıysa orda yakmış o 20 km 100 km ye bedel derim ben

basa basa kullandığımda 580km civarı gidiyorum. Normal kullandığımda 670km civarında.. Sakin kullanımda 720km :) uzun yol yapmadım henüz.. C.tesi ankaraya gidicem hava kötü olursa 120 sabitle giderim iyi olursa basarak giderim :D bakalım yakıt nasıl olacak. Aracım 4900 km de :)

muratım bu arabalar 120 sabitle benzini resmen olukluyor....ekonomi istersen 85 km ye sabitle ekonomiyi gör tabiki sabredebilirsen...ben aracımı çok sevdiğim için yavaş gidiyorum ki yol bitmesin sürmeye doyayım bu da ekonomi olarak dönüyo yani karşılıklı aşk yaşıyoruz aracımla...

muratım bu arabalar 120 sabitle benzini resmen olukluyor....ekonomi istersen 85 km ye sabitle ekonomiyi gör tabiki sabredebilirsen...ben aracımı çok sevdiğim için yavaş gidiyorum ki yol bitmesin sürmeye doyayım bu da ekonomi olarak dönüyo yani karşılıklı aşk yaşıyoruz aracımla...

ankara yolunu 85km/h'la giden birini görürsem alkışlarım kendisini :D peygamber sabrı vardır adamda :) 100-120 sabitlerim en az yoksa çekilmez o yol.. Ben 2 yıldır araçlarla günde en az 100km yaptığım için aracı çok sevsemde bi an önce evimde olmak istiyorum.. 100km'de 6 lira daha az yakmıcam diye o durumu çekemem sanırım gökhan abi :D

Geri
Üst Alt