Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkadaşlar teknik bilgisi olan

egeyıldızı

Kayıtlı Üye
merhaba, aracımın sadece triger kayışını aldığım kişiye güvenemediğim için değiştirmeyi düşünüyorum. aracımı daha yeni aldım ilk arabam, triger değişimi konusunda yönlendirebileceğiniz servis varmı ben şurda yaptırdım çok beğendim dediğiniz biryer. şuan fiyatlar nerelerde triger seti+işçilik yardım rica ediyorum saygılar

İstanbulda Erya otomotivde yaptırabilirsiniz..Sitemizi tanırlar..

Aracın kaç km ??? Kayış çok mekanik bir aksam degil önemli olan kalitesi kaliteli bir kayış alındıktan sonra her usta rahatlıkla takabilir. Yetkili serviste bu kalitede hizmet alabilirsin bence bulunduğun bölgede bir yetkili servis bulursan gönül rahatlığı ile taktirirsin.

merhaba, aracımın sadece triger kayışını aldığım kişiye güvenemediğim için değiştirmeyi düşünüyorum. aracımı daha yeni aldım ilk arabam, triger değişimi konusunda yönlendirebileceğiniz servis varmı ben şurda yaptırdım çok beğendim dediğiniz biryer. şuan fiyatlar nerelerde triger seti+işçilik yardım rica ediyorum saygılar

Ben yetkili serviste değiştirdim, üstelik 2 yıl da parça ve işçilik garantisi veriyolar, tabii ben hem özel hem de yetkili servisten fiyat almıştım, fiyatlar yakın olunca yüksek olmasına rağmen yetkili servisi tercih ettim. bence yetkili servisi arayın sorun plakadan daha önce değişmişse görürler zaten, tabii serviste değişmişse, çünkü aldığım kişiye güvenemiyorum derken ben şunu anladım, galiba o size değiştirdiğini söyledi, siz de emin olamadınız, yetkili serviste değişmişse bu dediğim şekilde öğrenebilirsiniz.

gittiğiniz ustaya devir daim su pompasını değişmemize gerek varmı diye sor
eğer gerek yok derse çık başka yere git
işin mantığını şöyle anlatayım
90k triger ömrü diyelim
120k devirdaim ömrü diyelim

sen 90k de devirdaimi değişmezsen 120k lerde arızalanıcak ve tekrardan triger işçiliği v.s masraflar çıkıcak başına....
işi bilen usta zaten sana devirdağimi de değiştirmelisin diye durumu izah eder...

aldığım araba 2008 model 32000 km de. Servisteki eleman dedi ki km dolmasa da 5 yıl geçince kayışı değiştirmek gerekiyormuş. Diğer usta da alakası yok kmye bakar dedi. Sizce arkadaşlar neye bakar bu kayış değişim işi

aldığım araba 2008 model 32000 km de. Servisteki eleman dedi ki km dolmasa da 5 yıl geçince kayışı değiştirmek gerekiyormuş. Diğer usta da alakası yok kmye bakar dedi. Sizce arkadaşlar neye bakar bu kayış değişim işi

Kilometreye bakar diyen ustaya bir daha gitmeyin bence :) Tabikide yıl olarakta triger setinin değişmesi gerekir. Eğer ki hiç değişmemişse değişme zamanı gelmiş. Araç kilometresi bayada düşükmüş, servis kayıtları mutlaka vardır.
Fiyat biraz daha yüksek olsada ben olsam serviste garantili olarak değiştirirdim, hele ki saçma sapan konuşan ustaları duyduktan sonra.

Triger için neden güvenemediniz aldığınız kişiye?

Aracın 2008 model güzel fakat km.sinin 32000 olduğundan eminmisin? madem aldığın insana güvenemiyorsan içinin rahat etmesi adına değiştirmeni tavsiye ediyorum...

Değişim için 5 yıl yada 90 bin km. denir. Sen gidip 5 değilde 8 senede 90 bini görürsen,o geçen 3 yıl süre zarfında arbayı riske etmiş olursun..Sonuçta kopacak diye bi kaide yok. Belki hiç kopmaz ama onun ömrü 5 yıl. Aksi başınıza gelebileceler dahada pahalıya patlar...Triger yetkili serviste yaklaşık 1000 tl yi bulur işçilik dahil...

Geri
Üst Alt