Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlar sizce makyajlı mı? makyajsız mı?

Makyajlının içi ve dışı bana daha hoş görünüyor. Orta konsoldaki dijital klima ve teypteki tuşlar çok kötü geliyor bana makyajsızda. Ama makyajsızda sensörler + esp var. Peki soruyorum şimdi, Far sensörü bir araç için olmazsa olmaz mı? Elimizle kapatıp açabiliyoruz farları çok gerekli değil
Yağmur sensörü çok mu gerekli? Far sensöründen biraz daha önemli olabilir fakat kademeli hıza alırsınız yada elinizle yaparsınız zor değil. su itici cam filmi yaptırdığınızda 100km/h hıza ulaştığınızda yağmur damlaları kendini yukarı atıyor ve silecek kullanmanıza gerek kalmıyor.
ESP! İşte makyajsızdaki en büyük eksiklik diyebiliriz. Paketin içinde hill holder, lastik basınç sistemi gibi güvenlik donanımları var. ESP bir araç için önemlidir. Fakat aracım esp'li olmamasına rağmen herhangi bir savrulma olmadı. Çok agresif kullandığım zamanlarda bile ne kafadan nede arkadan yolu bırakmadı.

Karar sizin fakat doluluk boşluk oranına bakılınca ESP dışında önemli bir ayrıntı göremiyorum ben.

murat, esp yi makyajsızdaki en büyük eksiklik demişsin, halbuki makyajlıda en büyük eksiklik diyecektin sanırım?
ayrıca, makyajlıdaki klima göstergesi ve tuşlarındaki farklılıkları önemseyipte, makyajsızda standart olan ve makyajlıda opsiyonel olan ESP + park sensörü + far sensörü + yağmur sensörü vesaire gibi özellikleri direk çöpe atman çok orantısız bence pek adil olmamış. hani motor farklılıklarından bahsetsen eyvallah:)
bide bence makyajlısınında makyajsızınında hastası var. bazı yenilik diye adlandırdığımız özellik yada değişkilikler makyajsız tutkunu biri için acayip itici gelebiliyo.. e bu çok doğal olarak tam tersi de olabiliyor tabi.
kimi makyajlıdaki kokpit+tampon hatlarına biter kimide makyajsızdaki motor sesi+lamba grubunun hatlarını(far,stop....) beğenir. bi makyajsız sahibi olarak arkadaşıma tavsiyem tabiki makyajsız al demek değil.. öncelikle donanım ihtiyaçlarını belirleyip çıkabilceği üst ücret miktarını saptadıktan sonra ona göre seçim yapmasıdır.

murat, esp yi makyajsızdaki en büyük eksiklik demişsin, halbuki makyajlıda en büyük eksiklik diyecektin sanırım?
ayrıca, makyajlıdaki klima göstergesi ve tuşlarındaki farklılıkları önemseyipte, makyajsızda standart olan ve makyajlıda opsiyonel olan ESP + park sensörü + far sensörü + yağmur sensörü vesaire gibi özellikleri direk çöpe atman çok orantısız bence pek adil olmamış. hani motor farklılıklarından bahsetsen eyvallah:)
bide bence makyajlısınında makyajsızınında hastası var. bazı yenilik diye adlandırdığımız özellik yada değişkilikler makyajsız tutkunu biri için acayip itici gelebiliyo.. e bu çok doğal olarak tam tersi de olabiliyor tabi.
kimi makyajlıdaki kokpit+tampon hatlarına biter kimide makyajsızdaki motor sesi+lamba grubunun hatlarını(far,stop....) beğenir. bi makyajsız sahibi olarak arkadaşıma tavsiyem tabiki makyajsız al demek değil.. öncelikle donanım ihtiyaçlarını belirleyip çıkabilceği üst ücret miktarını saptadıktan sonra ona göre seçim yapmasıdır.

lafı ağzımdan aldın arkadaşım babamda 2011 modelin içini daha çok beyendi ama yaşını vermiş olduğu sebepten dolatı dışında fark yok dedi :D

arkadaşlar body kit in makyajlı kasanın farlarını güzel göstericeğine inanıyorum elinde 2011 body kitli leonu olan warsa resimlerini paylaşabilir mi? :)

park sensörü + far sensörü + yağmur sensörü bu sensorler bu kadar mı onemlı merak edıyorum gayet murata katılıyorum ... egerkı bunları ısıtyorsan cenmax veya oyle bır buyuk markların sensorlerı mevcut butun bunlar ıcın rahatlıkla takar cozersın . bana gore yagmur sensoru gereksız nedır kolu mu ındıremıycem far sensoru olmazsa olmazı arabaların zaten ... gunduzde acık gezmek lazım ''farımda acık yolumda''slagonun hep kullanmısım park sensoru 50 baslıyor 350 kadar en babasınıda alırsın zor oldugunu dusunmuyorum ... bana kalırsa ben yıne gıder yenısı secerdım 2011yılında 2008yılında kullanılmıs arabayla aynı fıyatta oluyorsa bence yenıyı secmek cok daha avantajlı.

park sensörü + far sensörü + yağmur sensörü bu sensorler bu kadar mı onemlı merak edıyorum gayet murata katılıyorum ... egerkı bunları ısıtyorsan cenmax veya oyle bır buyuk markların sensorlerı mevcut butun bunlar ıcın rahatlıkla takar cozersın . bana gore yagmur sensoru gereksız nedır kolu mu ındıremıycem far sensoru olmazsa olmazı arabaların zaten ... gunduzde acık gezmek lazım ''farımda acık yolumda''slagonun hep kullanmısım park sensoru 50 baslıyor 350 kadar en babasınıda alırsın zor oldugunu dusunmuyorum ... bana kalırsa ben yıne gıder yenısı secerdım 2011yılında 2008yılında kullanılmıs arabayla aynı fıyatta oluyorsa bence yenıyı secmek cok daha avantajlı.

onlar değil belki ama ESP önemli. bana sorarsan diğerleride önemli, yani sonuçta özellikleri dışardan tamamlamaya kalkarsak yerli bi araç (küçümsemek gibi olmasın) şahin alıp modifiye etme işine döner.
fiyat yakınlığı da yanıltıyor bence. full makyajsız eski bi leonla ancak boş makyajlı yeni bi leon un paraları yakındır. ha diyosan makyajlı alayım, hadi almışken ESP olsun, hadi o yetmedi sensörleride var onlarıda koy ıvır zıvır derken donanımlar aynı oldu fakat makyajlının fiyatı alır başını gider.

2009 sport up en favori kasam benim.. yeni makyajlıları hiç sevemedim bi türlü ısınamadım makyajlı kasaya hiç güzel gözükmüyor gözüme çok keskin bi kasa..

2009 diyorum. 2008 le 2006 arasının da vites topuzundan dolayı bi soğukluk var bende =))

2009 sport up en favori kasam benim.. yeni makyajlıları hiç sevemedim bi türlü ısınamadım makyajlı kasaya hiç güzel gözükmüyor gözüme çok keskin bi kasa..

2009 diyorum. 2008 le 2006 arasının da vites topuzundan dolayı bi soğukluk var bende =))

+

makyajlı kasayla makyajsız kasanın farları arasında fark yok die biliorumsadece ayakları değişi yanlışmıyım

Geri
Üst Alt