Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkadaşlar ibiza triger kayışı ikinci değişimi ne zaman

sinceler

Kayıtlı Üye
arkadaşlar seat ibizam 122000km de.bugün opel astrası olan arkadaşım 120000de triger setini değiştirdi.benimde kafamı kurcaladı acaba benimde değiştirme zamanım geldimi?teşekkürler

Off sorma bide o var :( 90,8 oldu hala değişmedi 7 yıllık araç dert alcaz başımıza :(

90binde kayışları değişiyor 120binde bilyeleri vs değişiyor tavsiyem 90 binde komple set olarak değiştirmek bu ilk ağır bakımdan sonrakı bakım süresini bilemiyorum tam olarak ancak düzenli yıllık kontroller çok önemli ve ağır bakımların yetkili servislerce yapılmasından yanayım

120 bin km. de serviste değişimi öngörülen parçalar şu şekilde:

Buji, Hava Filtresi, Motor Yağı , Polen Filtresi, Triger Kayışı, Yağ Filtresi, Yakıt Filtresi, Gergi Bilyaları

Seat'ın sitesinde böyle yazıyor...

120 bin km. de serviste değişimi öngörülen parçalar şu şekilde:

Buji, Hava Filtresi, Motor Yağı , Polen Filtresi, Triger Kayışı, Yağ Filtresi, Yakıt Filtresi, Gergi Bilyaları

Seat'ın sitesinde böyle yazıyor...

ama triger 90.000 de değiştiyse daha erken değilmi

ilk triger 90.000 de değişiyor sonraki ise serviste yapıldıysa yine 90.000 km yada 4 yıl ama sanayide yaptırıldıysa 60.000 km lik olan yan sanayi takılmış olabilir ona dikkat etmek gerek

ilk triger 90.000 de değişiyor sonraki ise serviste yapıldıysa yine 90.000 km yada 4 yıl ama sanayide yaptırıldıysa 60.000 km lik olan yan sanayi takılmış olabilir ona dikkat etmek gerek

kardeş aracı 103.000 de aldım.ben aldığımda ağır bakımları yapılmıştı ama kaç km de yapıldığını bilmiyorum.tahminim 90.000de yapılmış olması.dedğin gibiyse yani eğer bakımları serviste yapılmadıysa 150.000 e kadar zamanım var o zaman.

aracın ilk bakımının 90.000 km de yapıldığını var sayarsan ever en az 150.000 km ye kadar yolu var tabiki ilk bakım yapılmışmı gerçekten ve yapıldıysa kaç km de yapıldı bence kontrol amaçlı öncelikle servisten aracını sorgulattır triger bakımı servistemi yapılmış yapıldıysa ne zaman yapılmış eğer serviste yapılmamış ise iyi bir ustaya git ve araç üzerindeki setin fabrika çıkışındaki setmi yoksa değişmişmi olup olmadığını kontrol ettir. bu triger işi şakaya gelmez Allah kimsenin başına vermesin sonucu kötü oluyor.

Geri
Üst Alt