Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkadaşlar bi sorum var acil...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aynı araca sahibiz kardeşim hararet göstergesi ışığı bazen bende de yanıyor.. ama çok soğuk olan günlerde başıma geliyor bu durum.. öncelikle araçlarımızda motor suyu haznesi üzerinde su seviyesini ve ısısını ölçen sensör bulunmakta.. suyun sıcaklığı veya su olması gereken miktarda değilse kontrol etmemiz için bu uyarı ışığını yakıyor... ben her ışık yakmasında kontrol ettim ama hiçbir sorun yok su miktarı yeterli seviyede.. 1-2 dk içerisinde sönüyo zaten o yüzden su sıcaklığının çok düşük olduğundan yaktığını düşünüyorum... sanırım antifiriz azalmış birazcık antifiriz eklersek düzelir... :):eek:key:

bu olay benim leondada oluyo. sabahları kırmızı ışık bi kaç defa yanıyo sonra düzeliyor.. kıl olduğum için gittim yağını kontrol ettirdim suyunu antrfirizin kontrol ettirdim.hepsi normal çıktı eksiksizdi yani. bende üstünde durmadım. daha büyük sorunlarım olduğu için:)

2001 leonum var 2 gündür sabah çalıştırdıgımda hararet göstergesinin ışığı yanıp sonüyor neden olabilir acaba??
kardesim benim scw ye katılmama vesile olan sorunda buydu başıma gelen olay işe sabah ilk calıştırdıgımda 5 dk yanıp ıkaz verip sönmesiydi hararet ısıgının motor suyun azalmıştır bi kontrol et kardeşim yarım litre su koy inş düzelir o gün bugun dür tık yok cok şükür...

aynı problemi bende yaşadım motor suyu eksilmişti.
suyu tamamladıktan sonra problem kalmadı :eek:key:

aynı sorunu bende yaşadım motor su seviyesi azalmıştır biraz su ekleyin sorun ortadan kalkar :eek:key:

çok teşekkürler arkadaşlar giremedım bı kac gundur ama dedıgınız gibi suyu azalmış değiştirdim bi daha yapmadı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt