Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

arkadaşlar acil yardım. neden böyle yapar.

sword52

Kayıtlı Üye
bugun seyır halındeyken teyp açıkken araba sanki elektrikleri kesip hemen açıyor.teyp çat ediyor hemen ses gidip geliyor bu sırada ekranda abs srs yani ilk kontak açıkken ki ışıklar 1 sn yanıp sönüyor. 5-6 kere yaptı sonra teybı kapattım 10 daha yol surdu daha yapmadı. acaba teyp şasemı yapıyor napıyor anlamadım. araç lpgli kontak yapıp yangın çıkar dıye korktum çarşamba arife günü uzun yola çıkıcam kım anlar kıme göstereyım aracı? acil irtibat yazarsanız sevınırım.

geçmiş olsun...şunu sormak istiyorum, motor stop ediyor mu?

eyvallah çok saol.hayır motor stop etmıyor 1 sn içinde oluyor herşey teyp küt diye ses geliyor o anda göstergelerdeki tüm açılış ikaz ışıkları yanıp hemen sönüyor sonra teypten ses normal çalmaya devam edıyor 1 snden daha kısa hatta dıyebılırım. aracıma ekranlı roadstar teyp takılmış aldıgımda öyleydı ben teyp şasemi yapıyor acaba dedim anlamadım vallahi canım çok sıkıldı bu duruma aracı alalı 1 ay olmadı daha tum hevesım kaçtı bu akşam.

Akü bölgesinde 3 tane şase mevcuttur. Her hat belli bir grubu kontrol eder. Bir nevi yıldız şase görevi görür. Yük dengeleme amaçlıdır. Sizin bahsettiğiniz teyp ya da diğer elektriği gidip gelen birimlerin olduğu hat üzerindeki tüm elektrik tüketen birimleri kontrol etmenizdir. Bir yerden şase yaparak sistemin çökmesine sebep oluyor. Önemli bir sorundur, en kısa zamanda kontrol ettirip hatayı buldurmanız gerekmektedir. Ciddi hasarlara neden olabilir.

Akü bölgesinde 3 tane şase mevcuttur. Her hat belli bir grubu kontrol eder. Bir nevi yıldız şase görevi görür. Yük dengeleme amaçlıdır. Sizin bahsettiğiniz teyp ya da diğer elektriği gidip gelen birimlerin olduğu hat üzerindeki tüm elektrik tüketen birimleri kontrol etmenizdir. Bir yerden şase yaparak sistemin çökmesine sebep oluyor. Önemli bir sorundur, en kısa zamanda kontrol ettirip hatayı buldurmanız gerekmektedir. Ciddi hasarlara neden olabilir.

bilmişyorum vallahi bende öyle sanıyorum. en kötüsü korktugum olay şu hızla seyır ederken aracın stop edıp dıreksıyonu kıtlemesı. allah korusun çok kötü bir durumla beni karşı karşıya bırakabılır. şunu denedım teybı kapattıktan sonra 10 dk daha seyır ettım yapmadı tum şüphem teypten şase yapıyor diye düşündüm. valla araç lpgli allah korusun baya bir korktum açıkçası.kontrol ettırecegım pazartesi ama bılen varsa tecrubelerınden faydalanmak ıstedim. kabak gibi elektrikçi ne derse okey demeyelım.destekler için teşekkür ederim

Sanayi elektrikçisine gidip sağı solu bızıklattırmak yerine bir yetkili servise gidip adam akıllı sonuç almanızı tavsiye ederim. Tüplü servise alırlar mı tabi onu bimem ama bir şekilde yetkili servise sokun derim. Haa öceden yapmayıp yeni yeni bu durumlar olmaya başladı ise en sondan geriye doğru "ben bu araca neler yaptım da böyle olmaya başladı" diye muhakeme yapmanızı öneririm.

Sanayi elektrikçisine gidip sağı solu bızıklattırmak yerine bir yetkili servise gidip adam akıllı sonuç almanızı tavsiye ederim. Tüplü servise alırlar mı tabi onu bimem ama bir şekilde yetkili servise sokun derim. Haa öceden yapmayıp yeni yeni bu durumlar olmaya başladı ise en sondan geriye doğru "ben bu araca neler yaptım da böyle olmaya başladı" diye muhakeme yapmanızı öneririm.

haklısınız servise bi sormam lazım bu konuyu oraya baktırmaya çalışayım. aracıma yaptıgım tek şey beyaz park lambalarını turuncu yaptım sadece bu başka hiç bişey yapmadım. ben bi servise yanaşayım en ıyısı servis ücreti konusunda bilginiz varmı?

Bence siz benimle bir aracı aldınız öyle hatırlıyorum,yani yeni aldığınız için bence önce aldığınız arkadaşa bir danışın sende böyle bir sıkıntı yapıyormuydu yaptıysa araştırdınmı olay büyük bir sıkıntımı gibilerinden sorun.Tabi o baştan söylemek istemeyebilir ama siz artık aracı ben bu haliyle beğendim kabulşlendim çokta memnunum gibilerinden giriş yapıp sormalısınız.Geçmiş olsun kazasız sürüşler..

Bence siz benimle bir aracı aldınız öyle hatırlıyorum,yani yeni aldığınız için bence önce aldığınız arkadaşa bir danışın sende böyle bir sıkıntı yapıyormuydu yaptıysa araştırdınmı olay büyük bir sıkıntımı gibilerinden sorun.Tabi o baştan söylemek istemeyebilir ama siz artık aracı ben bu haliyle beğendim kabulşlendim çokta memnunum gibilerinden giriş yapıp sormalısınız.Geçmiş olsun kazasız sürüşler..

özkan abi sordum olmadıgını söyledi zaten yabancı değil arkadaşımın arkadaşından aldım aracı. hiçbir sıkıntım yoktu bu akşama kadar. bu akşam yeni oldu bu olay. arabamda anfi ve bass var olay anında bas kut edip sesi kesiyor ışıklar yanıyor 1 sn surmuyor geri geliyor bi servis görecek sanırım aracı.

Geri
Üst Alt