Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ArkadaŞlar turbodan islik sesİ gelİyor [ yardim ]

ESY

Kayıtlı Üye
araba soğukken ilk çalıştırdığımda 1.500 devrin üstünde çalışıyor bi 10 sn kadar o arada işte ıslık sesi geliyordu ondan sonra sürerken 1.de hızlandım gaz verip çekince kompresörde yine ıslık sesi

boştayken gaz veriorum devir düşerken ıslık sesi geliyor inceden araba ısındıkca azalıyor ıslık sesi..

ne yapmam gerek yaşayanlar tecrübeli olanlar bi yol gösterebilirmi yarın 5 yoldaki ustama göstercem arabayı böle bi olay yaşamış olanlara sorayım dedim önce.

teşekkürler.

arabanı çalıştır yürü...düz yolda gideken stop et..ses geliyor mu bak..geliyorsa turbodan değil

ilk etapta turbo üflemesi gibi gelsede bence soğuklardan kaynaklanan bir durum olabilir şöyleki alteamda komp sistemi vardı ilk çalışmada dışarıdan soğuk hava yerine motor içindeki sdıcak havayı veriyordu ve ısınana kadar bu tür sesler çıkarıyordu... devirin yüksek oluşu da soğuklardan benim asracımda da öyle hatta çok soğuklarda rölantide anlık tüketim 2 lt oluyor 15 20 saniye sonra düşmeye başlıyor ve 1 dk sonra 0.3 lt anlık tüketime geçiyor...

ilk etapta turbo üflemesi gibi gelsede bence soğuklardan kaynaklanan bir durum olabilir şöyleki alteamda komp sistemi vardı ilk çalışmada dışarıdan soğuk hava yerine motor içindeki sdıcak havayı veriyordu ve ısınana kadar bu tür sesler çıkarıyordu... devirin yüksek oluşu da soğuklardan benim asracımda da öyle hatta çok soğuklarda rölantide anlık tüketim 2 lt oluyor 15 20 saniye sonra düşmeye başlıyor ve 1 dk sonra 0.3 lt anlık tüketime geçiyor...

şöyle bişeyde var araç ısındıktan sonra 1.vitesde gaz verip çekiorum kaldırıomuş gibi yapıyorum arabayı ozamanda inceden bi gelio bi ara kesilio sonra bida cıkıyo falan.. ?

erhan daha önce turbo beslemeli bi araç kullandınmı ?

erhan daha önce turbo beslemeli bi araç kullandınmı ?

hayır bilal abi hiç kullanmadım ilk defa kullanıyorum turbo beslemeli bitek bildiğim aracı kapatmadan once bi 1 dakika turbonun kendini yağlamasını beklemek onuda genelde yapıyorum abi çok acele bi işim olmadıkça.

sanırım turbonun havayı boşalttığı andaki tıslamasından bahsediyosun.ayagını gaz pedalına yaslayıp çektiğin anda duyarsın.

yok abi blow off sesine benzeyen ses değil böle kuş sesi gibi ıslık sesi gibi

yok abi blow off sesine benzeyen ses değil böle kuş sesi gibi ıslık sesi gibi

turbo üflemesi gibi görünüo yani turbo hortumlarında basınçlı hava gezdiği için borulardan birinde kaçırma yapıo olabilir kaputu açıp hiç dinledin mi baktın mı sesin yerine?

Geri
Üst Alt