Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ArkadaŞlar Ödeme planimi yaziyorum acİl yardim:(alinirmi leon fr 1.4 tsi

maaşın yarısını bir arabaya hemde 4 sene bağlamak hiç akıl karı değil. aynı şeyi ben yaptım o yüzden konuşuyorum. bazen sıkıntı yaşadığım oluyor hele ki kasko, MTV, sigorta üst üste gelince bazen satayım kurtulayım dediğim oluyor. Mesela ocak ayında 760 tl aracın kredisi + mtv ile 1100 tl ödemem olacak yine sıkıntı :(

bütçe fazla zorlanacak, 1,6 al 2006 ikinci el tüple aynı tada yakın keyf alırsın bütçe de zorlanmaz.

arkadaşlar birlikte kalıyor yani lojmanda..
lojmana kira veriyor musun elektrik su.. bu giderlerin yok gibi varsa da hepsi 250 tl olması lazım..
dışarda çok yemiyorsan yemek de var
maaşa yükse olmasada yılda 100-150 lira zam gelir
2 sene sonra 2400 gibi para alabilirsin..
çok yol yapmıyorsn bayburtta bir depo ile 2 ay gibi gezebilirsin..
telefon paranı özelikle unutma..

bunları düşünüp bi hesap yap..
benim ek gelirim vardı ona güvenerek girmiştim bu işe ek gelir kesildi feleğimi şaşırmış durumdayım..

arkadaşlar yumlarınız için çok teşekkür ediyorum 21 peşin içinde hesapladık 36 ay 895 veya 48 ay 727 edıyor yani ben 21 milyar nakit vereblseydim bile böle olcaktı ve şu an fiyatlar gelecek seneye göre düşük ve araç 2012 o yüzden diyorumki ben beklesem 6 aya 21 milyarım olcak die bişe yok olsa bile aracın fiyatıda yükselcek gene aynı krediye gircem bu nasıl iş anlamadm ya:)heralde bunda almazsam bida leon sıfır alamam:)

şu andaki en kötü durum faizlerin yüksekliği...
aylık yüzde kaç ile hesapladılar..

öncelikle selamlar saygılar herhangi bir şeyi alma duygusunu çok abartıp illa almam gerekiyor tutkulu noktasından kurtulursan daha akıllı kararlar verirsin...
kesinlikle ve kesinlikle cebinde 10 lira varsa 45 lik araca girmemelisin kredisi boyunca lojmanda kalacağın kesin mi? Koskada daha önce sahip olduğun indirim yoksa 1000 tl yıllık oraya sigorta vergi falan 700tl civarı otaya araca bineceksin ekstralar oraya 48 ay araba için kredi ödenmez üstadım sana tavsiyem 10 lira nakitse 2. el temiz aynı aracı alman bu sana 10 bin tl kazandırır ayrıca emin ol hiçbir araca artık kimse 5 yıl binmiyor başlangıçta almanı desteklemeniz için satmam binerim desende...ben şuan 1350 tl borç ödüyorum ve borcumun bir kısmı bitecek mayısta o zaman a4 1.8t 190hp (2004-2005) alacağım o arçta 45 milyar onu bile almak için eldeki aracım ödeyecek büyük meblasını...
ayrıca bu araç sana totalde 56 bin tl civarına geliyor bu bence herşeyi ortaya koyan bir tablo 45 liralık aracı 56'ya alıyorsan YANLIŞ yapıyorsundur....

Bana mantıklı gelmedi...Arkadaşların yaptığı hesaplama ortada zaten...Karar senin...

ben maaşımın hepsini krediye yatırıyorum ama bekarım:eek:key:al derdim ama peşin paran az artı 48 ay bitmezzzzzz:)

bütçene göre 2. el bir araç al rahat et. borcun biter duruma göre yükseltirsin. :eek:key:
Aklın yolu bir.. herkes aynı şeyi söylüyor.

arkadaşlar tüm yorumlarınızı okudm dedikleriniz doğru bu işin altına girersem kalkamayabilirim o yüzden sanrm vazgeçtm son anda bişey olusa haber vecgm:(

Geri
Üst Alt