Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arka taraftan gelen ses....

mht83

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar

Araçta seyir halindeyken sol arka taraftan cıt cıt cıtır cıtıt bibi abuk subuk sesler geliyor. Ne yaptıysam tam kaynağını bulamadım.:mad: Arka paneli söktüm, arka panelin oturduğu plastik kaplamaları ve kemer makaralarını kontrol ettim yok. Bir türlü bulamadım. Sol arka teker çukura düştüğünde yoldaki hafif eğimlerde, yol üstündeki yükselti farklarının olduğu yerlerden geçerken iyice artıyor. Kontrol etmediğim bir sol arka kapı kaldı camı harket ettiren üniteden olabilirmi die şüpheneleniyorum fakat camı açıp,kaparken öyle bir ses yok!! Fren balatalarından gelebilir mi acaba? BÖyle bir durumla karşılaşan varmı daha önce?
Fikir ve önerilerinizi bekliyorum!!!

Yoksa YAKICAM SONUNDA ARABAYI:mad: Okadar kitlendim bu sese!!

içten kapı açma kollarından yapıyo olabilir tık tık diye :)
çok nedenden olabilir bi kaç foto atayım fikir sahibi olursun açmadan

20111006476.jpg

20111006477.jpg

20111006478.jpg

20111006479.jpg

20111006480.jpg

kapı açma kollarından geliyor her ne kadar yok cnm ordan ses gelmez desen de:)

Maslak sanayinde ustayla beraber 20- 30 tur attıktan sonra ilk başta bagajın iç tarafında kalan sol arka çamurluk davlumbaz yatağının şase ile birleştiği yerde bi puntonun attığını sesin ordan geldiğini düşündük hatta argon kaynağı ile o bölgeyi sağlamlaştırdık fakat ses yine devam etti. En sonunda sol arka amortisörü söktük. Amortisör kafasının içindeki sekmanın deforme olduğunu gördük biraz toparladık. Ses %90 kesildi. 2000 km sonra 50.000 bakıma giricek tosunum o zaman amortisorüde değiştiricem. Ayrıca orada yanımda olan Çağlar abi ve Yekta abiye taşekkür ederim.

Geri
Üst Alt