Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arka lastiklerde sürtünme.

akg58

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar, arka koltukta 2 kişi oturduğu zaman en ufak bir çukur, tümsek vs. 'de aracın arkasından sürtme sesi geliyor. Araçtan inip parmakla ölçüm yaptım arka boşken 3 parmağım lastikle çamurluk arasına giriyor fakat arkaya oturan olunca tek parmağım zor giriyordu. Böyle bir durumu tecrübe eden varmı aranızda aceba yada sorunun neden kaynaklandığını tahmin edebilecek? Amortisör mü, yay mı, takoz mu???? Lastik hava basıncı demeyin ilk denemede basınç düşükmüş depo kapağında yazdığı gibi 41 ps ye çıkardım ama durum tamamen düzelmedi ama biraz hızzlı gidince yine yapıyor.

Bende leon varken arabaya 5 kişi binmiştik ve sürtme yapmamıştı.

not: Arabamda prokit yayda vardı.

arac ikinci el ise yaylar kesilmis olabilir bundan kaynaklaniyo olabilir,eger arac jant degisikligi yapildiysa et yada ofset uymadigi icin vurma yapiyor olabilir...

orjinal jant ve lastikmi kullanıyorsun.?
Yedi kollu seat amblemi olan jant orjinal diye biliyorum Yüksel bey, bu arada Kırıkkaledeyim artık Aydın ustanın dükkana çıkamadım malum kar geldi.

---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

arac ikinci el ise yaylar kesilmis olabilir bundan kaynaklaniyo olabilir,eger arac jant degisikligi yapildiysa et yada ofset uymadigi icin vurma yapiyor olabilir...
İlk sahibi bir prof. tu sanmıyorum yay kestirdiğini.

---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:52 ----------

http://www.sahibinden.com/orijinal_..._-_izmir-06WQQaXQQ13063065WQQpXQQdisplayitem?
Linkteki cantın birebir aynısı, hatta tıpkısının aynısı

---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:55 ----------

Hatta ve hatta aracı aldığımda sol arka lastikte olmayan bir sıyrık fark ettim, nerdeyse lastik yarılacakmış gibi duruyor. Sanırsam çökük halde ilerlerken araç lastiği artık davlumbazamı çamuluğamı nereye sürttü ise orayı kesmiş offfff bide lastik masrafı çıktı. Şimdilik yeni lastik takmadım bu sorun halledilene kadar, yoksa aldığım lastiğide bu hale getirirse vay hailmize.

aracın lastıklerı ve yayları orjınalse ımkansız surtme yapamazzz.

Valla yapıyor kardeş benimde çok garibime gitti mutlaka bir yerde arıza var diye düşünüyorum, olmazsa haftaya bir Ank. ya gidecem Ata ya gitmeyi düşünüyorum. Elektrikle ilgili bir sorunumda var, teyp keni kendine açılıyor içinde inmi cinmi ne varsa artık, gece kalkıp bakıyorum akü boşalmasın diye. İnşallah bu sorunlar hallolurda seat aldığımıza pişman olmayız

yaylar kesilmişse ya da farklı jant olup da ET'si 40'ın altındaysa sürtme yapabilir..

Valla yapıyor kardeş benimde çok garibime gitti mutlaka bir yerde arıza var diye düşünüyorum, olmazsa haftaya bir Ank. ya gidecem Ata ya gitmeyi düşünüyorum. Elektrikle ilgili bir sorunumda var, teyp keni kendine açılıyor içinde inmi cinmi ne varsa artık, gece kalkıp bakıyorum akü boşalmasın diye. İnşallah bu sorunlar hallolurda seat aldığımıza pişman olmayız

ata mı en son gıdecegın yer olsun bızım sıtemızın ankara sponsoru varken ne atası ya:)

Amartisörlerde sorun var heralde. Kesin bir sorun var yoksa imkansız, Ben leona 6 kişi biniyordum hatta 2 ark. 120+ kglara sahip yinede sürtmüyordu.

Geri
Üst Alt