Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arka lastiklerde sürtünme.

ata mı en son gıdecegın yer olsun bızım sıtemızın ankara sponsoru varken ne atası ya:)

Tek bildiğim yer orası, peki sitenin sponsoru kimdir nedir nerdedir nasıl buluruz.

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

Amartisörlerde sorun var heralde. Kesin bir sorun var yoksa imkansız, Ben leona 6 kişi biniyordum hatta 2 ark. 120+ kglara sahip yinede sürtmüyordu.

Sorun bencede var ama nerde neyse umarım gittiğim servis çözümler. Yayların kesilmemiş olduğuna eminim aldığım kişi öyle yay kestirip spor tarzda kullanacak biri değildi.

yaylar kesilmişse ya da farklı jant olup da ET'si 40'ın altındaysa sürtme yapabilir..
Jantlar orjinal linktekilerle aynı, yayların kesilme ihtimali yok gibi, basınç 40 ın altındaydı 41 e çıkardım ama yine devam etti fakat eskisine nazaran azalma oldu.

---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

Ata yetkili servis..

En azından problemin ne olduğunu öğrenmek için gidilebilir.
Valla yetki metki anlamam. Daha önce servis tecrübem olmadı sadece aracı alırken İst. Erya da ekpstz yapıldı. amörtisörlein iyi olduğu söylenmişti ama kıllanmaya başladım şimdi.:confused:

---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

Site sponsorunu buldum.

jantlar orjinal jant mı yani Kadir abi. ??

41 ps mi ? Sen şu lastik basınçlarını hele bir 31 bar yap Kadir üstadım ondan sonra da herhangi bir serviste arka amortisörlerini kontrol ettir, yağ sızıntısı var mı , amortisör toz lastikleri sağlam mı ve en önemlisi helezonlarda kırık falan var mı ?

41'i araçta 5 kişi varken şişirdin diye düşündüm Kadir abi..
öyleyse normal velakin değilse değil elbet.. :)

Yiğit on kişide olsa 41 çok fazla 5 kişi ve artı yük varken max 35-36 bar yeter de artar bizim yol şartlarımız avrupa gibi değiş zira. Bizdeki çukurlar ölüm çukuru mübarek

35bar'la bi krater açılır herhalde abim.. :D :D
velakin dediğin doğru abim ama atıyorum otobanda araç ağzına kadar doluyken iyi oluyodur muhtemelen, hiç tecrübe etmedim o nedenle bilmiyorum.. :)

jantlar orjinal jant mı yani Kadir abi. ??
Linkteki ile aynı orjinal yani.
http://www.sahibinden.com/orijinal_s...QQdisplayitem?

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

41 ps mi ? Sen şu lastik basınçlarını hele bir 31 bar yap Kadir üstadım ondan sonra da herhangi bir serviste arka amortisörlerini kontrol ettir, yağ sızıntısı var mı , amortisör toz lastikleri sağlam mı ve en önemlisi helezonlarda kırık falan var mı ?
Depo kapağındaki bilgilere istinaden 41 ps yaptım araç yüklü idi bagaj tam dolu. Arkada 2 yetişkin 2 çocuk oturuyordu önde ben ve yandada başka biri. Hava basarken makine 29-30 gösterdikten sonra bastı normaldede azmış hava, ama hava basıldıktan sonrada sürtü. Sürttü derken öyle sürekli değil ilk msj da belirttiğim gibi çukur, tümsek gibi yerlerde oluyor. Lastiğin kenarının yırtılmasınıda buna bağlıyorum.

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

41'i araçta 5 kişi varken şişirdin diye düşündüm Kadir abi..
öyleyse normal velakin değilse değil elbet.. :)
İyide depo kapağındaki etikette tam yükte arka 41 ön 36 ps diyor. Bende sürtünme bundan ileri geliyor diyerekten verdim pompayı:D

çukur tümsek gibi gibi yerlerdeyse normal karşılanabilir..
velakin ruhsatta yazar azamı yüklü hali diye..tahminen onu aşıyosa zaten normal Kadir abi.. :)

Geri
Üst Alt