arka cam düğmeleri arızası yardım... | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

arka cam düğmeleri arızası yardım...

picassoner

Kayıtlı Üye
levent kardeşim tek yapman gereken düğmeleri söküp temizlemek içlerini. çok basit sökülürler.

leeveent

Kayıtlı Üye
söktüm abi ya.. ama bu düğmenin bastığı yer aşınmış gibi iletkenleri hep silinmiş sanki böyle oksit yapmış sonra çürümüş gibi... o yüzden yapılırmı diye şüpheye düştüm..

picassoner

Kayıtlı Üye
piyasada pas çözücü kimyasallar var, onları sık bekle hemen çalışmaz ama 1 gün sonra sıfır gibi olurlar. tecrübeyle sabittir.

Anarchist

Kayıtlı Üye
söktüm abi ya.. ama bu düğmenin bastığı yer aşınmış gibi iletkenleri hep silinmiş sanki böyle oksit yapmış sonra çürümüş gibi... o yüzden yapılırmı diye şüpheye düştüm..
Elektrikçiler yapıyor :) Benim mekanik ustam 1 tel leimledi sorun çözüldü... elektrikçiler yapmak isterlerse her türlü yapabiliyorlar :) haberiniz olsun... ama bu fiyat varken elektrikçide tamir ettirmek ne kadar mantıklı bilmiyorum...

leeveent

Kayıtlı Üye
piyasada pas çözücü kimyasallar var, onları sık bekle hemen çalışmaz ama 1 gün sonra sıfır gibi olurlar. tecrübeyle sabittir.
bi deneyeyim bakalım inş olur... olmazsa sipariş ederim gelsin ya uğraşmaya değmez gibime gelio..

Elektrikçiler yapıyor :) Benim mekanik ustam 1 tel leimledi sorun çözüldü... elektrikçiler yapmak isterlerse her türlü yapabiliyorlar :) haberiniz olsun... ama bu fiyat varken elektrikçide tamir ettirmek ne kadar mantıklı bilmiyorum...
aslında farlarımızı yapan dursun var tanırsınız forumdan... ona söylesem yaparda uğraştırmak istemiyorum çocuğu... zaten hergün strese sokuyoruz şunu yapalım bunu yapalım diye :))

Nusret

Kayıtlı Üye
Bende toledoda aynı sorun olmuştu kardeşim düğmelerin yenisini al eskisi ile değiştir sorun düzelecektir.yapamam diyosan elektrikciye götür o çabucak yapar motorda arıza olsa zaten kaldıramazsın.btanen toledonun orijinalini takmaktansa boralarınkiide uyuyo ondan aldım taktım.düğmeleri değiştirdikten sonra sorun çözülecektir.

leeveent

Kayıtlı Üye
Bende toledoda aynı sorun olmuştu kardeşim düğmelerin yenisini al eskisi ile değiştir sorun düzelecektir.yapamam diyosan elektrikciye götür o çabucak yapar motorda arıza olsa zaten kaldıramazsın.btanen toledonun orijinalini takmaktansa boralarınkiide uyuyo ondan aldım taktım.düğmeleri değiştirdikten sonra sorun çözülecektir.
bende öyle düşünüyorum aslında... vw lerinkinden mi alsam bir nebze onlar daha kalitelidir gibime gelio :)

kamikaze

Kayıtlı Üye
Arka 2 düğmenin birden arıza yapması ilginç, genelde elektrik sistemleri sol öndeki 4lü düğmeden devreyi tamamlarlar, bence ehil bir elektrikçiye baktırın, Seat tan anlayan olsun.

leeveent

Kayıtlı Üye
Arka 2 düğmenin birden arıza yapması ilginç, genelde elektrik sistemleri sol öndeki 4lü düğmeden devreyi tamamlarlar, bence ehil bir elektrikçiye baktırın, Seat tan anlayan olsun.
sıkıntılar düğmede çağlar abi.. nerden bilion diyeceksin ben düğmeleri söktüm düğmeyi ters çevirdim bağladım tekrardan.. bu sefer kaldırdı ama indiremedi. yani sorun tuşun bastığı zeminde...