Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

arıza ışıgı yardımmm

Konu, 'Teknik Destek' kısmında erkani tarafından paylaşıldı.

1. erkani

erkani FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

2.190
    476
    0
    arkadaşlar aracımın arıza ışıgı ve el freni uyarı ışıgı aniden yanmamaya başladı sonra dıkkat ettım
    esp ışıgımda kapama dugmesıne basınca yanıp sonuyor.normalde dırek yanması lazım.ve sisleri açıyorum yanmıyor ama arka stopdaki sis ışıgı yanıyor acaba ne olmuş olabılır fikri olan varmı yarın servıse goturucem aracı :(

2. murto1

murto1 SCW Üyesi

267
    95
    28
    umarım büyük bir sorun yoktur abi.geçmiş olsun.
    benim araçta geçen hafta arıza ışığı yaktı 1-2 saat sonra geri söndü herhangi bir anormallik yoktu.cihaza bağlattım hata yok diyo belki yakıttan falan diye düşünüyorum ama hayırlısı.

Bunu beğendi. erkani bunu beğendi.
  3. erkani

2.190
    476
    0
    yokmu bi yorumu olan

4. allyouwar

allyouwar SCW Üyesi

171
    57
    28
    Konuyla ilgilimi bilmiyorum fakat gectiğimiz haftalarda bendede arıza ışığı yanıyordu, ilkim otoda genel bakım yaptırırken sordumsebep ne olabilir diye, ustamız benzini Shell'den alıp almadığımı sordu.Söyleiğine göre Sheel'in benzini bizim araçlara yaramıyormuş,yakmakta sıkıntı çekiyor ve arıza ışıgını yakıyormuş.Daha sonra Polo su olan bi arkadaşında aynı sorunu yaşadığını öğrendim oda Shell den alıyormuş benzini..Yoruma açık bi konu fakat ben shell den almıyorum şu anda ve bir sıkıntı yok...

5. erkani

2.190
    476
    0
    benim arıza ışıgım yanmıyor çalışmıyor yani

6. allyouwar

allyouwar SCW Üyesi

171
    57
    28
    Evet dostum biliyorum ben benzer konu olduğu için bahsettim...

arıza ışığının yanmaması konusunda bir forumda şöyle bir şey okudum

''aracın muhtemelen 1.4 16 v 75 hp dır
    ustana gıt dekı aracın yag dolum kapafının altındakı contaları temızle guzelce kurut tak, bogaz kelebegını sok ve temızle contasına dıkkat et
    bunları yaptıktan sonra aracı calıstır ve egr nın fısını cek aracın arıza ıkazı tekrardan yanacaktır yanmayadabılır sorun degıl egr valfıne cekıçle ıkı defa hafıf tıkla ve egrnın fısını gerı tak, arızaları sıl, aracı bır kac defa stop et calıstır''

7. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    puhahasen o ustaya bidaha uğrama bence

8. allyouwar

allyouwar SCW Üyesi

171
    57
    28
    Tükiyede satılan yakıtların kalitesini biliyoruz o sebepten, söylenen cokta mantıksız değil...Shell'e özgü bişeymidir orası tartışılır fakat doğruluk payı olabileceğini düşünüyorum...

9. RedLine

RedLine SCW Üyesi

4.853
    1.283
    113
    tabikide bilioruz Türkiye'deki yakıtların kalitesini! Ancak Shell'e mal etmemek gerekiyor. her Shell'den yakıt alan bu sıkıntıyımı yaşıyor bu ülkede sence...

10. allyouwar

allyouwar SCW Üyesi

171
    57
    28
    Zaten shell'e mal etmemk gerektiğini anlatmaya çalışmıstım önceki mesajımda becerememişim, doğruluk payı olabileceğni düşündüğüm kısım yakıttan kaynaklı olabileceğiydi,ardı ardına cumle kurunca shell'i suclu ılan etmiş gibi olmuşum...sory!

Bunu beğendi. RedLine bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş