Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Arıza ışığı yandı.

Konu, 'Teknik Destek' kısmında LeonStyle tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    Abilerim yolda gidiyordum kadranda bi ampül göstergesi yandı ben ısıklandırma arızasıdır dedim çektik arabayı bir tarafa arabanın farlarına baktım bir sıkıntı yoktu stopların bagajdaki kablosuna baktım sıkıntı yoktu, sonra farı açtım kapattım birde sisleri açtım ısıklara tekrar baktım sonra bir baktım ışık sönmüş. nedir bu acaba neden yaktı bu ışığı. ve arabam da yarın tam 1 yaşını dolduruyor ayın 16 sında almıştık. servis için pazartesi aranırız artık. :)

2. Duvi

Duvi SCW Üyesi

2.322
    1.506
    113
    Plaka ampullerinden kaynaklanıyor olabilir..yıkanırken su giriyor arıza ışığını yakmış olabilir yada ampullerin birinde temassizlik vardır Hasancim..beyin kendiliğinden resetlemistir tekrarlarsa kontrol edersin...ama korkulacak bir sey yok bilgin olsun...

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    tamamen katılıyorum kesinlikle plaka aydınlatma ampulleri patlamıştır aynı sorunla karşılaştım yalnız söküp değiştikten sonra kapağın sağ üçgen köşelerinde delik vardır buraları sıvı conta veya sıcak silikon ile kapatın tekrarlamaz yoksa belli bir süre geçtikten sonra yağmurda bile su girip şase yapıyor...

4. CUPRA BOCANEGRA

CUPRA BOCANEGRA SCW Üyesi

539
    189
    43
    Ampüllerin birinde temassızlık olmuştur çok önemli bişe değil sen benim kadranı görsen renk şöleni :cool:

Bunu beğendi. LeonStyle bunu beğendi.
  5. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    ya bugun petrol ofısınde 2 tl ye yıkama yapıyolar 50 tl lik benzın alanlara arabanın ıcındeydım kırlı bir sungerle sılıyordu sert sert hay--- herif sert bastırmış galiba. + tazikli su makinesi çok güçlüydü abilerim arabayı bayağı salladı çok güçlü bir makine.

6. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113

aklımada geldi farda stopda birşey yok plaka ısıklarında arıza vardır dedim ampuller arıza yapsa üzülmem onların mavi renkte olanları taktırmayı istiyorum bozulmuşken babamda yaptırır . :) mavileri çok hoş duruyor.

7. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    eğer su gittiyse plaka aydınlatmasına kısa devreye neden olabiliri sigortayıda kontrol ettir canım kardeşim birde o mavi ışıkların eline geçenini alma sonra hep arıza lamban yanık dolaşmak zorunda kalırsın CanBus özelliği olanını almaya çalış:eek:key:

8. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    onu biliyorum tabi. arıza ışığı yakıyor. kodlama fln gerekiyormu öyle şeylere. biraz saçma oldu ama sorum lazımmı öyle birşey.

9. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Yok kodlama yapılmıyor ancak eski ampüllerin voltajına ayarlanabiliyor lambalar oda ayarlı direnç ve ters diyotla mümkün internette bi kaç yerde rast geldi hazır uygulanmışı var set halinde satılıyor ama ben çok güvenemedim bakalım bi ara denemek istiyorum müsait olduğumda;)

10. kaanoksuz

kaanoksuz SCW Üyesi

3.097
    1.288
    113
    Ben o şekilde kullanıyorum 10 numara istediğimi kullanıyorum problem yok arıza ışıgını yendim:)
    IMAG0302.jpg

Bunu beğendi. Çöllü bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş