Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Araçlar renkler & etkileri

Konu, 'Bilişim Ve Teknoloji' kısmında - 48 - tarafından paylaşıldı.

1. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    Bunu bu sabah CNN TÜRK de izledim
    renklerin insanlar üzerindeki etkileri..
    hepsini yazmayacağım sadece arabalar ile ilgili olanları aklımda kaldığınca yazmaya çalışıcağım...
    olay bilinçaltı meselesi beynin 25 inci kareinden bahsediyoruz burda..
    25. kare siz gözünüzle görmeseniz bile algının olduğu beynin algılamasıdır..özellikle reklamlarda çok kullanılır..
    rusayada reklarda 25 . karenin kullanımı yasaktır..

BEYAZ--verilere göre en çok kaza yapan araç
    sebep algının beyaz çok geç algılaması..son anda fark edilmesi fark edildiğinde ise kazayı önlemenin zorlaştığı..

KIRMIZI--göze batan agresif bu benim demek isteyenlerin rengi..
    bir kızmızı araç görüldüğünde yakın takibe başlandığı o araca daha
    yaklaşıldığı..

FÜME
    GRİ
    YEŞİL Bu araçlar en az kaza yaza yapan araçlar algının en çok görebildiği renkler..

diğer renkler ile pek açıklama yapılmadı çünkü programda adamın zamanı çok azdı..
    fakat insan hayatı üzerinde renkler tartışıldı..
    örneğin

MAVİ insanarı alışverişe teşvik ettiği ve forumda yazılanlara göre herkesin bu vaillante mavisini çok sevdiğiniz görkemin imzasındaki mavi görünce kişilerin tepkisiz kalamadığı gibi..
    daha detaylı araştırıp başka bir konuda renkler biz diye bir yazı bulursam paylaşmak isterim

2. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    mavi favorim eski arabamı sadece renginden dolayı özlüyorum:(

3. whiteline-XL

whiteline-XL SCW Üyesi

1.636
    56
    48
    abi beyaz renk konusunda yorumlara katılmıyorum sebebi ise bence tam tersi aracı tüm hatları ile tüm güzelliği ile ortaya çıkartıyor ve dolayısıyla daha fazla ilgi çekiyor. ne yapsan yakışıyor. dolayısıyla çok fazla nazara geliyor.

4. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    en ucuz beyaz sende gelmişsin yok hatları belli ediyor bilmem ne:) ucuz işte kardeşim opak renk:)

5. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    bu istatiki veriler...hesaplamayı neye göre yaptılar bilmiyorum..beyazı bende seviyorum..burdaki konu beyazın dururken bakıldığında göze görünen şekli değil..senin yoğun trafikte lambaya işaretlere yayaya sağa sola tabelaya sigrana radyonda çalan müziğe ibrelerine vesairelerine bakarken dikkatini dağıtan bu konular esnasında senin beyninin 25 inci karesinde yaptığı etki söz konusu...

yoksa beyaz aksesuar kabul eden onu gösteren bir araç

6. ReDLeoNn

ReDLeoNn SCW Üyesi

381
    58
    28
    benim araçta kırmızı ,bende diyordum ki niye yakın takip yapıyorlar hemen tampona meğersem sebebi buymuş :eek:

7. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    benim renk yok bile :D ama bildiğim kadarıyla kaza riski en az renk sarı demişlerdi çok farkedilir olduğu için....

8. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
    varol hemen kırmızı tee shırt mavi pantalon :)

9. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    zaten mavi suparman tişörtü ile dolaşıyorum...

10. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    iyi de en önemli renk siyah yok Varol abi.. :)

Sayfayı Paylaş