Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracın sağ tarafında bulunan katlanır ayna ters yöne doğru dönüyor!

özel mesajdada konuşmuştukda şimdi aklıma geldi sağ ayna madem gereğinden fazla kapanmaya çalışıyor sizde sağ aynayı gereğinden fazla açıp deneyin.sol ayna normal açık olsun sağ ayna açık komundayken aşağı doğru kapatın aynası aşağıya baksın öyle bi aynaları içeriden kapatın belki düzelir.ama bunu ben olsam dememezdim çok ümitsizseniz bi deneyin.neler olacağını bilmiyorum hiç öyleyken aynayı çalıştırmadım.

ve özel mesajda dedğim gibi ben hala yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum.çünkü sciroccoda vs da ayna senkronize programı var aynı anda açılıp kapanmasını sağlıyor

sol ayna yere bakıyor olan konumdayken kapatmayı denedim bir çok defa ve sağ aynamo konumdan sürüş modundaki konuma geçmiyor kapalı olan yan camlara dönük olan konumda kalıyor, yani aynlar açıkken sürüş modundayken aynaları kapattığımda sol aynam normal olarak tek kademe kapanıyor, sağ ayna ise durması gereken yerde durmayıp devam ediyor ve yere doğru dönük olan konuma geliyor, aynaları açma konuma getirdiğimde ise sol aynam normal sürüş konumuna geçiyor fakat sağ ayanam yere dönük konumdan yan camlara dönük olan kapalı konumda kalıyor!!

Şu diyeceğim uygulamayı yaparak dene bakalım...Ayna açık iken kapattığında geriye doğru gittiğinde elle içe doğru kapat sonra tekrar kumandadan açıp kapamayı dene...Bizim şirket aracı aurisde biri kapalıyken açmış onda da bir ara bu tarz sorun vardı bu şekilde yaparak olmuştu..Bide böyle dene...

Son yazdığımı denedin mi..?

Denedim Sezgin Bey hatta hemen hemen tüm varyasyonları denedim daha da kötüye gitti :) şimdi normal konumdan kapalı konumda durmayan yere doğru bakar duruma gelen ayna işlemi geri aldığımda kapalı duruma geçiyordu şimdi oda olmuyor direk yere doğru bakan durumda kalıyor :( tek umut veren şey kapanma komutunu verdiğimda sürücü koltuğumdan sağ ayanaya uzanıp hafif bir el dokunuşuyla kapalı konumda durmasını sağlayabiliyorum yani yere bakan duruma doğru geçmesine engel olabiliyorum zorlanmadan ve açma komutunu verdiğimde yine normal konuma gelmesi gerekirken terse yöne yani yere bakan konuma gelmesini yine hafif bir el donuşuyla engel olup normal konuma geliyor sert bir müdahale bulunmadan yani yani doğru yönlere hafif müdahalelerle ayna doğru yerlere gidebiliyor ama bunu her zaman sürücü koltuğundan sağ aynaya uzanıp yapamam tek başımayken belki ama sürücü koltuğundan birisi varken olmaz :( hala çözüm bulamadım bir özel servise göstermeyi düşünüyorum, başka çare kalmadı!!!

Denedim Sezgin Bey hatta hemen hemen tüm varyasyonları denedim daha da kötüye gitti :) şimdi normal konumdan kapalı konumda durmayan yere doğru bakar duruma gelen ayna işlemi geri aldığımda kapalı duruma geçiyordu şimdi oda olmuyor direk yere doğru bakan durumda kalıyor :( tek umut veren şey kapanma komutunu verdiğimda sürücü koltuğumdan sağ ayanaya uzanıp hafif bir el dokunuşuyla kapalı konumda durmasını sağlayabiliyorum yani yere bakan duruma doğru geçmesine engel olabiliyorum zorlanmadan ve açma komutunu verdiğimde yine normal konuma gelmesi gerekirken terse yöne yani yere bakan konuma gelmesini yine hafif bir el donuşuyla engel olup normal konuma geliyor sert bir müdahale bulunmadan yani yani doğru yönlere hafif müdahalelerle ayna doğru yerlere gidebiliyor ama bunu her zaman sürücü koltuğundan sağ aynaya uzanıp yapamam tek başımayken belki ama sürücü koltuğundan birisi varken olmaz :( hala çözüm bulamadım bir özel servise göstermeyi düşünüyorum, başka çare kalmadı!!!
O zaman iç aksamlardan birinde problem olasılığı yüksek...

Geçmiş olsun. Bence özel servise giderek içini açtırın derim yapamazlarsa komple değiştirirsiniz. Servisle uğraşmayın...

O zaman iç aksamlardan birinde problem olasılığı yüksek...

Sonuçta elektronik bir şey ama 380 lira çok paraya :( İzmir de vw ve seat ın özel servisleri var Alpay ve Nuri Küçük diye yani tecrübeli ve büyük servisler oralara götürsem aynanın içini açmayı başarabilirler mi, ayarlayabilir ler mi? Sezgin Bey ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Geçmiş olsun. Bence özel servise giderek içini açtırın derim yapamazlarsa komple değiştirirsiniz. Servisle uğraşmayın...

Teşekkür ederim, dediğiniz gibi son şans özel servisi deniyeceğim, yetkili servis hiç kurcalamıyor kaskodan değiştir teklifinde bulunuyor :( ayna hiç hareket etmese tamam da, doğru şekilde yönlendirdiğinde gayet çalışıyor..

Geri
Üst Alt