Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracın altında yırtılan bu parça nedir?

işin enteresan tarafı bu parça 15.000 bakımna gittiğinde de böyleydi bu serviste hiç arabayı kaldırıp bakmıyorlarmı yağ şu bu değiştirip sallıyorlarmı bizi?
ya da baktılarda neden bilgi vermediler?

Ne oldugu hakkinda bir fikrim yok servise sorsan cok iyi olur onemli bir sey olabilir

bilmem olabilirmi? sonuçta hep dışarda araç ama aktif kullanılıyor hangi arada derede?

Haşarat mevsimi, dikkat edin tüm mazgallar kireçleniyor bu aralar. En azından İstanbuldakiler. Sanırım 1 ay kadar önce sel basmıştı sizin oraları, deliklerden dışarı kaçmışlardır. Tahmin.

Caner o yırtılan şey sanırım egsoz manifoldu kılıfı denen şey.. Benim önceki araçlarımdan biri olan peugeot 207 hdi da da öyle birşey vardı ilk gördüğümde şaşırmıştım. Sanırım egsoz manifoldundaki sıcaklığın motora yayılmasını önleyici bir şey.. Parça büyük ihtimalle bu.. Aracın altını sürttünmü biryere falan hatırlıyormusun? sanki o şekilde yırtılmış gibi.. Serviste görseler sana mutlaka söylerlerdi, çünkü ben gittiğimde aracımda var olan diğer eksiklikleri de hep söylerlerdi..

Caner o yırtılan şey sanırım egsoz manifoldu kılıfı denen şey.. Benim önceki araçlarımdan biri olan peugeot 207 hdi da da öyle birşey vardı ilk gördüğümde şaşırmıştım. Sanırım egsoz manifoldundaki sıcaklığın motora yayılmasını önleyici bir şey.. Parça büyük ihtimalle bu.. Aracın altını sürttünmü biryere falan hatırlıyormusun? sanki o şekilde yırtılmış gibi.. Serviste görseler sana mutlaka söylerlerdi, çünkü ben gittiğimde aracımda var olan diğer eksiklikleri de hep söylerlerdi..

aracın altını sürttüm bir iki kez ama o parça normalde ortada ve derinde kalıyor direkt olarak orayı sürme şansın çok az. yani çok çok uğraşsam oraya zarar veremem herhalde. bende ilk onu düşündüm dediğiniz parça ise sıkıntı çıkartabilir gibime geliyor ama servis bunun tamiri için kaç para ister garantide sıkıntı ne boyutta çıkarırlar bilemiyorum. eğer bu tarz bişeyse ve söylememişlerse/dikkat etmemişlerse iyi bir fırça onları bekliyor.

Haşarat mevsimi, dikkat edin tüm mazgallar kireçleniyor bu aralar. En azından İstanbuldakiler. Sanırım 1 ay kadar önce sel basmıştı sizin oraları, deliklerden dışarı kaçmışlardır. Tahmin.

evet olmuştu o zamandan kalma bişeyde olabilir ilk farkettiğim zamanla tarihleri de uygun sanırsam.

nihayet bugun demotoya götürdüm liftle kaldırıp baktık kartelin altına koruma gibi yapmışlar bir yarısı yırtılmış kartelide vurmuşuz izler var üzerinde

eleman biraz daha uğraşsaymışsınız delecekmişsiniz dedi.

bidahakine inşallah dedim.

yırtılan önemli bir parça değil istersniz keseyim dedi.

kes dedim kesti ve yollarımızı ayrıldı.

Türk insanı ne kadar yardımsever hiç yoksa her uzun yola çıktığımda 2 kişi arabayı ya durdurup uyardı ya kornayla selektörle yanıma yanaşıp söyledi hepsine sonsuz teşekkürlerimi sundum. sırf bunun için götürdüm servise.

hepinize teşekkür ederim sorun gecikmeli olsada çözüldü.

bu arada karteli delseydim maaliyeti ne olurdu acaba bilgisi olan var mı?

Geri
Üst Alt