Aracımı sürttüm yardım lütfen | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Aracımı sürttüm yardım lütfen

Konu, 'Sigorta & Kasko' kısmında selimtkz tarafından paylaşıldı.

 1. selimtkz

  selimtkz SCW Üyesi

  118
  2
  18
  Aracımı bugun hastanenin otoparkından çıkarken, duwara sürttüm arka lastiğin tam üzerinde kaportada göçük ve çizikler oluştu, zorunlu sigorta karşılarmı sürttüm desem?

  kaskom olmayabilir çünkü emin değilim araç annemin üzerine olduğundan. zorunku trafik sigortası karşılamıyorsa bu gibi durumları sokakta çarpmışlar gibi polisden tutanak alsam karşılama ihtimalleri varmıdır peki
   
 2. Ali

  Ali SCW Üyesi

  1.661
  366
  83
  geçmiş olsun..trafik sigortası karşılamaz.. normal trafik sigortası karşı tarafın zararları içindir.. kasko varsa götür yaptır.. değilse tutanakla insanları kandırma bence.. hem tutanak tuttursan bile karşı taraf yok..adam yolda vurup kaçıyor da bişey ispat edemiyorsun.. sen olmayan adamın ve arabanın sana çarptığını nasıl ispat edecen :)
   
 3. selimtkz

  selimtkz SCW Üyesi

  118
  2
  18
  sokakta biri vurup kaçınca kaskosu yoksa cebindenmi ödüyor millet :) devlet zaten giydiriyor benzinden filan :) biz 4.5 lira veriyoruz doğudakiler 1liraya alıyor kaçak, vergiler bizden çıkıyor kandırırım tabi :)
   
 4. mrtcntkn

  mrtcntkn SCW Üyesi

  1.653
  323
  83
  sen dürüstlüğünü koru..inanırımki ilerde bi yerden illaki acısı çıkar
   
  Leonist, yukcell88, Dedee ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 5. Ali

  Ali SCW Üyesi

  1.661
  366
  83
  evet aynen, çarpan bulunmassa cebinden ödüyorsun.. bu arada sigorta şirketleri devlete ait değildir.
   
 6. Byefsane

  Byefsane SCW Üyesi

  3.557
  59
  48
  Hasar büyük değilse nazarlık olsun ... geçmiş olsun
  Birde aracınızı uygun yaptırayım diye olmadık yerlere emanet etmeyin eğer tamir ettirecekseniz
   
 7. GRKMSRGL

  GRKMSRGL SCW Üyesi

  5.242
  307
  83
  arkadaşlar adamın kimseyi kandırdıgı dolandırdıgı yok olayı yanlış konuşmayalım dediğiniz doğru trafik sigortası ödemez ama kaskosu varsa rapor tutturup yaptırmak dolandırıcılık yada kandırmaca değil aracını kasko yaptıran herkes gidip aracını bir ağaca bir duvara bilmem nereye vurdugunda kaskosundan yararlanma hakkına sahip tabiki bu alkollü değilse ve ehliyeti varsa bu şartlarda aracını duvara taşa ağaca vs ye sürten herkes rapor tutturup aracımı vurdum diyebilir ve kaskodan yaptırır hatta keyfi vurma hakkına bile sahipsiniz yeter ki bunu sene içinde 3 seferden fazla yapmayın varsayalım ki 3 ten fazla yaptın 3. hasarında yapılır fakat kasko poliçen günü gelmemiş olsa bile iptal olur ve aynı firma sizin aracı diğer firmalardan pahalıya kaskolar.

  ama dediğim gibi eğer ki kaskosu varsa bu dolandırma kandırma değildir...

  kaskonuz yok aracı vurdunuz bunu rapor tutarken eşinizin arkadaşınızın kardeşinizin aracıyla çarpışmış gibi gösterir rapor tutarsanız bu düpedüz kandırmaca olur ve bu bence birgün bir yerden çıkar bişekilde ama öyle ama böyle çıkar o yüzden tavsiye etmem. Ama kaskonuz varsa gönül rahatlıgıyla kullanabilirsiniz....
   
  Bunu beğendi. ceycey11 bunu beğendi.
 8. Ali

  Ali SCW Üyesi

  1.661
  366
  83
  kasko yok galiba dediği için, normal trafik sigortası üzerinden konuştum...kasko varsa her türlü yaptırılır..kasko bunun için var ve kimseyede hak hukuk geçmez..kendim çarptım deyip tutanak tutturursun kasko öder zaten..
   
 9. Dedee

  Dedee SCW Üyesi

  694
  279
  63
  Kendim çarptım deyip tutanak tutturmaya gerek yok . Direk servise gidip, yaptırıyorsun aracı. Servis exper çağırır hasar onayı alır ve aracı yapar.

  Ancaaak. Bundan sonrası biraz sinir bozucu;
  Eğer siz aracı duvara sürttüyseniz, Kanala düştüyseniz, Yada benim gibi Parka bırakıp geldiğinizde arka tamponunuza .... birisi vurup yamultup gittiyse, dolayısıyle Sizin sigorta şirketiniz karşısında Hasarın masrafını tahsil edecek muhatap bulamazsa; Hasarın bedeline göre hasarsızlığınızdan % 10- % 15- 20 gibi puanlar düşer. Ve siz yeni kaskoyu yaptırırken karşınıza çıkar. Yoksa arkadaşımızın birisinin dediği gibi yılda 3 defa keyfi olarak da olsa aracını vuramazsın kardeşim. Sigortacı değilim Tecrübeyle sabittir.:)

  Eskiden, bu durum çok daha kötüydü Transporterimin Stepnesi çalındığında % 60 olan hasarsızlığımın tamamını sıfırlamak istemişlerdide, Bir sürü olaydan sonra kaskoyu bozdurtmayıp stepneyi cebimden almıştım. Bunu daha sonraları düzelttiler ve yukarıda anlattığım hale getirdiler.

  Kısaca Karşı taraf diye bir şey yoksa, ve hasar çok az ise cebinden yaptır. Yok fazla ise kaskoya bildir hasarsızlığından gitsin. Ama zevk için vurma :)
   
 10. bbj_bt

  bbj_bt SCW Üyesi

  2.354
  234
  63
  kaskon varsa servis yolu görünür sana

  gecmiş olsn
   

Sayfayı Paylaş