Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Aracım Sola Çekiyor

Konu, 'Teknik Destek' kısmında SeFfAh tarafından paylaşıldı.

1. SeFfAh

SeFfAh SCW Üyesi

578
    172
    43
    Herkeze Merhabalar

Malum Yağışlı Günlerden geçiyoruz , 2 gün önceki yağışlı havada sonradan farkettiğim içi yağmur suyu dolu bir çukura girdim sert bir şekilde hızlıda gidiyordum geç farketmeme rahmen azda olsa hızımı düşürdüm , çukardan cıktıkdan sonra aracım 1-2 cm sola çekmeye başladı direksiyonuda düz tutuğumda aracım sola çekiyor ancak direksiyonu 2-3 cm sağa çektiğimde aracım düz gidiyor , aracı park ettiğimdede gözle görülür sol tekerlekde 1-2cm sola kayma mevcut

sizce ne olmuştur ne yapmam gerekiyor , aracın altına baktığımdada aksamlarda herhangi bir yamukluk görmedim her ne kadar cok anlamasamda sadece sol jantta çizilme mevcut

2. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    acilen rot ve balans ayarına gitmeniz gerek...mazallah rot başı çıktıysa tehlike olur malum jantı eğmişsinizdir geçmiş olsun jantları düzeltirler ayarları yaparlar....

Bunu beğendi. ZGR bunu beğendi.
  3. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    rot ayarı lazım

jantı egmıste olabılırsın

4. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    öncelikle inşallah jant ve lastiklerde sorun yoktur.iç taraflarınıda kontrol et ederim. acilende ön düzen kontrolü ve rot balans ayarı yaptırman gerek.

5. SeFfAh

SeFfAh SCW Üyesi

578
    172
    43
    jantta yada lastikle herhangi bir eğilme darbe söz konusu değil , sadece malumunuz çukarı girip çıkmanın tesiriyle jantta çizilme söz konusu

6. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    inşallah ön düzen aksamlarında sorun yokturda sadece rot balans ile halledersin. geçmişıolsun tekrar

7. mondoteq

mondoteq SCW Üyesi

55
    27
    18
    aynı şekilde bende bi çukura çok sert girdim ertesi gün araba bi anda sağa çekmeye başladı lastiği patladı filan die düşündüm baktım hiçbişey yok bi süre gittim öyle direksiyonu bırakınca sağa sola direksiyon kendi kendine hareket ediyordu lastik patlamş gibi sertleşiodu birden servise götürdüm salıncaklar yenilendi rot balansa girdi çekme düzelmedi arka lastikler öne geçti anca öyle düzeltildi bilmiyrm pek burdaki tamircimdende memnun diilim ama toplamda 900 lira bi masraf çıktı bana... umarım seninkisi sadece rot balans ayarından filandır..

8. djriko

djriko SCW Üyesi

485
    125
    43
    ne oldugu hakkında bir fikrim yok ama çpk geçmiş olsun

9. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    göbek somunu gevşemiş olabilir,aks sorunlu olabilir.zaten ne sorun olduğunu rot ustası size söyler

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  10. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    bi bakısta o anlaşılmaz

makinaya baglanıp yuksek hızda dönmesiyle anlarsın

Sayfayı Paylaş