Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Aracım rönalti de tekliyor

Konu, 'Teknik Destek' kısmında Ozn tarafından paylaşıldı.

1. Ozn

Ozn SCW Üyesi

48
    36
    18
    Merhaba arkadaşlar aracım rönalti de tekliyor sanki öksürüyor gibi çekişinde gidişinde hiç bir problem yok ilk çalıştırdıgımda soguk iken tekliyor neden ola bilir yardım edin lütfen

2. Pasha60

Pasha60 SCW Üyesi

264
    375
    63
    Valla kardeşim benim arabada da rölantide iken durduğu yerde bi hırıltı vardı direkt servise gittim "siz daha önce farketmemişsinizdir normaldir" dediler anlamadım gitti konuyu açtığın iyi oldu bende merak ediyorum.

3. Ozn

Ozn SCW Üyesi

48
    36
    18
    Valla anlamadım kardeşim bende 1.6 tdi dizel araç 75 bin de araç 2011 model sabah çalıştırdıgımda bazen motorda sanki birşey sürtüyor öksürüyor sanki araç hava alamıyormuş gibi oluyor gidişinde hiç bir problem yok

4. OMERFARUK

OMERFARUK SCW Üyesi

275
    215
    43
    bende de oluyor ısınınca geçiyor,bujilerden yada kirli yakıttan olabilir.

5. Ozn

Ozn SCW Üyesi

48
    36
    18
    Shell nitro + kullanıyorum full save tarzı yakıt hiç kullanmadım

6. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.237
    113
    tdi yeni nesil motorlarda öle start stop çalıştır bas gaza mantığınla kullanılan otomobıller değildir.çalışırkende kapatırken de beklemek farz :) soğuk havalarda normaldir malum mazot donma tehlikesi gecırıyor....yakıt pompan arızalı olabilir....yakıt filtren tıkalı olabilir...cunku gaza basınca bunlara yük biniyor

Bunu beğendi. pilli bunu beğendi.
  7. Pasha60

Pasha60 SCW Üyesi

264
    375
    63
    @kirlisakal abi benim araba daha iki aylık 3000 km'de bendede aynısını yapıyor ama marşa basar bazmaz kalkıyorum beklemiyorum ben hiç :p

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  8. Ozn

Ozn SCW Üyesi

48
    36
    18
    Valla ben her çalıştırmam da 2 dakika beklerim her stop ettigimde 2 dakika beklerim bir ara dpf derdim vardı biliyorsun abi bana bir ürün önerdin onu aldım boş depo koydum üstüne mazot fulledim shell den nitro + ondan mı oldu acaba anlamadım ki
    [doublepost=1457118669,1457118535][/doublepost]
    Ve bu havada mazot donmaz her halde karın altonsa böyle bir problem yoktu bence başka bir sıkıntı var

9. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.237
    113
    dpf fazla kurum bağlamışsa anca temizlenir..yuksek devirlerde kullanın,kısa mesafelerde dur kalk sizi rahatsız edecektir...bana göre bişiciniz yok arabanız maşallah..yakı filtresini ihmal etmeyin orjınal tavsiyemdir

10. Ozn

Ozn SCW Üyesi

48
    36
    18
    abi yapma böyle bir sıkıntı yoktu araçta marşa bastımı ısınınca kedi gibi oluyordu şimdi aracı çalıştırıyorum bekliyorum araç öhüm öhüm gibi öksürüyor sanki tekliyor gaza basınca gidiyor dahada öksürmğyor ilk çalıştırdıgımda yapıyor onu

Sayfayı Paylaş