Aracım Nerede | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Aracım Nerede

Konu, 'Teknik Destek' kısmında swotr tarafından paylaşıldı.

 1. swotr

  swotr Misafir

  Arkadaşlar aracınızın çekilmesi durumunda yerini aşağıdaki örneklerdeki gibi PARK Plaka yazıp 1550 ye SMS atarak öğrenebilmektesiniz. Konuyla ilgili emniyet'in açıklaması ve örnekler aşağıda yeralmakta.

  Örnek SMS sorgulaması -1:
  Gönderilen mesaj: PARK 34XX1382
  Gelen mesaj: 34XX1382 Plakalı Araç 25.03.2011 14:58 Tarihinde YASAK PARK Nedeniyle YILMAZ Otoparkına Çekilmiştir.(2120000000) Ücret: Çekici(60)TL + Otopark(10)TL. IEM

  Örnek SMS sorgulaması -2:
  Gönderilen mesaj: PARK 34XX1382
  Gelen mesaj: 34XX1382 Plakalı Araç 25.03.2011 14:58 Tarihinde GÜVENLİK Nedeniyle YILMAZ Otoparkına Çekilmiştir(2120000000)
  Ücret: Çekici ve Park Ücreti Ödemeyiniz. IEM

  İstanbul Otopark Projesi: İstanbul ili sınırları içersinde polis sorumluluk bölgesinde yapılan denetimlerde, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre; trafikten men edilen, park yasağı olan yerlere park edilen ve güvenlik nedeniyle anlaşmalı yeddi emin otoparklara çekilen araçların;

  Otoparka çekildikten sonra internet üzerinden sisteme veri girişi yapılarak, araç sahiplerinin İstanbul Emniyet Müdürlüğüne ait Alo Kanka 1550 SMS servisinden ve internet sitemizden araçlarının nereye çekildiğini ve araç hakkındaki çekme bilgilerini anında öğrendiği sistemdir.

  İlimiz genelindeki araç sayısının fazla olması ve park yerinin çok kısıtlı olması vb. nedenlerle, Kocaeli il sınırından başlayıp İlimizin en batısındaki Silivri İlçesine kadar olan tüm bölgede çekilen araçlar bu sistem üzerinden takip edilecektir.

  Bu sistemin faaliyete başlaması ile aracı çekilen araç sahipleri:

  Araçlarının nereye çekildiğini öğrenebilmek amacıyla, emniyet müdürlüğümüz birimleri de dahil birçok yere telefon etmek zorunda kalmayacak,
  Aracının çalındığı yönde kanıya kapılarak çalıntı ihbarında bulunmayacak,
  Her yıl Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezince belirlenen otopark ve çekici ücretleri tüm otopark ve çekicilerde uygulanarak farklı ücret taleplerinin de önüne geçilmiş olacaktır.

  Sistemin Çalışması:

  Otoparka çekilen araçların sorgulanabilmesi için tüm operatörlerden PARK yazılıp boşluk bırakılarak ARAÇ PLAKASI yazıp 1550'ye SMS gönderilmesi gerekmektedir.

  Gelen SMS cevabında; araç çekilmiş ise hangi otoparka çekildiği ve iletişim bilgisi ile neden dolayı çekildiği hakkında bilgi alınabilmektedir.

  Kamuoyunun bilgisine sunulur.31.03.2011

  Link: http://www.iem.gov.tr/iem/?detay_id=1213
   
 2. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.339
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  sistem umarım güzel çalışır da işe yarar..
   
 3. swotr

  swotr Misafir

  umarım iyi çalışır, yoksa mesaja yanıt gelmezse panik başlar, çaldılar ya da yokuş aşağı terk söz konusu :D
   
 4. Byefsane

  Byefsane
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  3.556
  Beğenileri:
  59
  Ödül Puanları:
  48
  Teşekkürler :)
   
 5. zeynelkoc

  zeynelkoc
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  400
  Beğenileri:
  41
  Ödül Puanları:
  28
  güzel uygulama tebrikler.. tam anlamıyla işlerse çok güzel olacak.

  bilmediğimiz bi yere parkediyoruz sonra araç çekiliyor taksi çeviriyoruz. taksici uzaklardaki park yerine götürüyor ceza çekici falan yetmezmiş gibi bide taksi parasıyla uğraşıyoruz
   
 6. kurtbil

  kurtbil
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  7.702
  Beğenileri:
  650
  Ödül Puanları:
  113
  sukur arabam yok suan en sonugrasıcagım ısler olurdu :)
   

Sayfayı Paylaş