Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım LPG' de yığılma yapıyor

bu enjektörlerden emme manifoltuna giden hortumların uzunlukları eşitmi acaba bazen sallantı ondanda kaynaklanıyor die biliyorum 4 dü de aynı anda yollamassa yakıt az geldiginden sallantı yapıyor olabilir :confused:

bu enjektörlerden emme manifoltuna giden hortumların uzunlukları eşitmi acaba bazen sallantı ondanda kaynaklanıyor die biliyorum 4 dü de aynı anda yollamassa yakıt az geldiginden sallantı yapıyor olabilir :confused:

eskiye göre sallantı baya azaldı ama kaybolmadı..enjektörü söktüklerinde baktım, boruların görünür kısmı eştti ama gerisini bilemem. enjektörlerden 1 i tıkalı gibiydi zaten onu makineye bağlayıp açtılar.

Ben de çok merak ediyorum, konu nereye doğru gidecek, sorun çözülecek mi diye. Benim aracımda da sorun var. Benim de denemelerim sürüyor. Hala çözemedim. Bir de Doğukan ile görüşemedik bir türlü, ustasına götürecektik benim aracı...

Ben de çok merak ediyorum, konu nereye doğru gidecek, sorun çözülecek mi diye. Benim aracımda da sorun var. Benim de denemelerim sürüyor. Hala çözemedim. Bir de Doğukan ile görüşemedik bir türlü, ustasına götürecektik benim aracı...

sen yukarıda beyin değiştirdim demiştin, tüpün mü arabanın mı beyni değişti..

vallaha bide bakım felan hikaye..amcamın vectra var..atikerle 40.000 km yapmış,daha servise uğramamış..emmegas cı da diyorki 10.000 km de bir bakım..yok yaa

ali kardeşim şimdi geldim sanayiden ustamla konuştum evet dediğin doğruymuş 1000 devir altına inince benzinde çalışıyormuş
böyle bir ayar varmış bunu yapan Lpg ci dedi.. neden böyle bir ayar yapılır diye sordum neticede benzin fiyatlarından dolayı lpg
taktırıyoruz 1000 devir altına inince benzinle çalışıyor bu bana çok mantıksız geldı dedim..

Muhtemelen o araba 1000devir altında lpg ile çalışmıyor stop ediyor olabılır kelebek adaptasyonu ve lpg ayarlarını yapamadıklarından
işin kolayına kaçmışlar dedi.. herhangi bir lpg ci bu ayarı değiştirebilir dedi.. emmegaz markalı oldugunuda söyledım üretimden kalkan
bir marka dedi o yüzdende servisi falan yok dedi

Tesisatı komple söküp yeni taktırsa diye sordum buna gerek yok dedi sorun tesisatta değil onu ayarlayamanlarda dedi
ben yinede merakımdan sordum Lovatoya dönüştürmek için 1050TL civarı hesap tutar dedi

kardeşim çok sağol, hakkın ödenmez. aynen o şekil lpg ye alınca araba acayip sallanıyor ve stop edecek gibi oluyor. ben boğaz kelebeğine baktıracam daha olmassa antalya da bi servis buldum ona götürecem. konya daki servis sorun kelebekte dedi çıktı. sağına soluna da hiç bakmadı.

kardeşim çok sağol, hakkın ödenmez. aynen o şekil lpg ye alınca araba acayip sallanıyor ve stop edecek gibi oluyor. ben boğaz kelebeğine baktıracam daha olmassa antalya da bi servis buldum ona götürecem. konya daki servis sorun kelebekte dedi çıktı. sağına soluna da hiç bakmadı.

eyvallah kardeşim ne demek keşke imkanım olsada problemini tamamen çözebilsem..
yazmayı unutmuşum kesinlikle enjektörleri kontrol ettirsin gerekirse değiştirsin genelde yığılma enjektörden kaynaklı oluyor dedi

eyvallah kardeşim ne demek keşke imkanım olsada problemini tamamen çözebilsem..
yazmayı unutmuşum kesinlikle enjektörleri kontrol ettirsin gerekirse değiştirsin genelde yığılma enjektörden kaynaklı oluyor dedi

sağol kardeşim

enjektörleri bi makineye bağlayıp temizleyip kontrol ettiler..heralde soun yok..sırayla kardeşim inşallah..önce kelebek.

Atilla (Byefsane) kardeşimle buluşup VW ci bir ustaya götürdük bugün. Boğaz kelebeği de dahil herşeyine baktı. Bilgisayardan değerlerine,herşeyine baktı. Arabada hiçbir sorun yok mesele LPG de dedi.

LPG ci arkadaşını aradı, adam geldi baktı LPG aksamına. Bizim sistem toplamaymış. Beyin emmegas, gerisi farklı farklı marka. Depo kapağında bir şeye baktı özellikle. 3,5 luk olması gerekiyormuş, bizde 2,5 luk varmış ve emmegas değilmiş. Yani beyin istedği yoğunlukta gaz çekemiyormuş heralde depodan. Bu şekilde vize den bile geçmeyebilir dedi. Depo hariç herşey değişir dedi. 900 TL,10 taksit. Atiker. Bende bi düşüneyim dedim. Yani problem LPG de arkadaşlar. Siz siz olun yaygın markalar taktırın. Neden böyle bir toplama yaptılar anlamadım yalnız. Zaten bu servis sıkıntısı yüzünden değiştiresim vardı. Önümüzdeki günlerde değiştirmeyi planlıyorum.

Kafa yoran tüm herkese teşekkür ederim.

kardeşim geçmiş olsun çok kötü bir durum ama neticede bir sistem hatası var onuda düzeltmek çok zor değil..
bana sorarsanda sistemi değiştir zaten önceki mesajımda sistemin fiyatını dahi aldığımı yazmıştım sana..

kişisel fikrim 900 atikere vereceğine 1050 lovatoya ver dertsiz tasasız kullan

Geri
Üst Alt