Aracım kalkışta titreme yapıyor ya gaza çok basıcam yada debriyajı sıyıracam... | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Aracım kalkışta titreme yapıyor ya gaza çok basıcam yada debriyajı sıyıracam...

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında Lakebodom tarafından paylaşıldı.

1. Lakebodom

Lakebodom
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selam arkadaşlar,

Seat İbiza 1.4 TDI Stella modeli bir aracım var. Kalkışlarda araç titreme yapıyor gibi geliyor bana. Tabi debriyaja ısınamamamış da olabilirim. Ancak dikkatimi çekmedi değil. Konu ne ile alakalı olabilir dersiniz. Bu arada daha önceden fazla bir dizel araç deneyimim bulunmamakta belkide normali bu olabilir emin olmadığım için sizlere danışayım dedim.

İyi Günler dilerim,

2. eengineer

eengineer
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    43
    ibiza TDI'larda hafif titreme normaldir... kalkışlarda gazı hafif pompalayarak kalkarsanız titreme olmaz... yarım debryaj yapıp balatayı da yememiş olursunuz :)

3. ilkerbilim

ilkerbilim
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    63
    Arkadaşın Vectra'da da aynı problem vardı. Servis motor kapağını iyi sıkamadığı için yapıyordu tekrar sıktılar düzeldi. Baktır istersen contaları da eskimiş olabilir.

4. kenany

kenany
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bence gayet normal dsglerde bile bayırda gazı az verdiginde az bı titreme yapior

5. LeonRider

LeonRider
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    113
    bunu baskı balata sıyırmışsayada bitmişse yapar volan kötü durumdaysa yapar şanzuman yada motor kulağı iyi durumda değil yada kopuksa yapar dizelde biraz titreme doğaldır 3 silindir zaten titreşimli motordur siz gene de bunları bi kontrol ettirin ve muadili bi arkadaşın araçtata aynı kalkışı deneyin bakın derim.... dizelde kalkışta devir çok düşük kalkıyorsanız titreşim normaldir...

6. Lakebodom

Lakebodom
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim, yakın zamanda servise sokmayı planlıyorum dediklerinize tek tek baktıracağım :)

7. tolgabes64

tolgabes64
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    bende kalkış yapmak istediğimde araçta çok fazla titreme oluyor :S (sportourer 1.4 85hp style)

8. Seat cordoba

Seat cordoba
    SCW ÜYESİ

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bende seat cordoba var baskı balatayı yeni değiştim ön iki akis yeni değiştim hala aracım ilk kalkışlarda titreme yapıyor ayrı arac ısındığı zaman en ufak yokuşlarda kalkarken zorlanıyor, bunun sebebi ne olabilir aceba.

Mobil sürüm kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş