Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Aracım kalkışta titreme yapıyor ya gaza çok basıcam yada debriyajı sıyıracam...

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında Lakebodom tarafından paylaşıldı.

1. Lakebodom

Lakebodom SCW Üyesi

21
    1
    3
    Selam arkadaşlar,

Seat İbiza 1.4 TDI Stella modeli bir aracım var. Kalkışlarda araç titreme yapıyor gibi geliyor bana. Tabi debriyaja ısınamamamış da olabilirim. Ancak dikkatimi çekmedi değil. Konu ne ile alakalı olabilir dersiniz. Bu arada daha önceden fazla bir dizel araç deneyimim bulunmamakta belkide normali bu olabilir emin olmadığım için sizlere danışayım dedim.

İyi Günler dilerim,

2. eengineer

eengineer SCW Üyesi

579
    114
    43
    ibiza TDI'larda hafif titreme normaldir... kalkışlarda gazı hafif pompalayarak kalkarsanız titreme olmaz... yarım debryaj yapıp balatayı da yememiş olursunuz :)

3. ilkerbilim

ilkerbilim SCW Üyesi

1.594
    188
    63
    Arkadaşın Vectra'da da aynı problem vardı. Servis motor kapağını iyi sıkamadığı için yapıyordu tekrar sıktılar düzeldi. Baktır istersen contaları da eskimiş olabilir.

4. kenany

kenany SCW Üyesi

157
    15
    18
    Bence gayet normal dsglerde bile bayırda gazı az verdiginde az bı titreme yapior

5. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    bunu baskı balata sıyırmışsayada bitmişse yapar volan kötü durumdaysa yapar şanzuman yada motor kulağı iyi durumda değil yada kopuksa yapar dizelde biraz titreme doğaldır 3 silindir zaten titreşimli motordur siz gene de bunları bi kontrol ettirin ve muadili bi arkadaşın araçtata aynı kalkışı deneyin bakın derim.... dizelde kalkışta devir çok düşük kalkıyorsanız titreşim normaldir...

6. Lakebodom

Lakebodom SCW Üyesi

21
    1
    3
    Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim, yakın zamanda servise sokmayı planlıyorum dediklerinize tek tek baktıracağım :)

7. tolgabes64

tolgabes64 SCW Üyesi

473
    54
    28
    bende kalkış yapmak istediğimde araçta çok fazla titreme oluyor :S (sportourer 1.4 85hp style)

Sayfayı Paylaş