Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım fzla yakıyor sizce normalmi...

muratcım memlektte benzine 5-10 günde bir zam geldiği için kuruş hesabı yapıyoruz...
sen neden kuruş hesabı yapılır anlamam deyince benim aklıma şöyle birşey geldi ;

2000 li yılların başıydı benzine yine zam gelmişti.. Haber spikeri çıkmış sokağa vatandaşa soruyor :
benzine yine zam geldi biliyomusunz ? benzin fiyatlarından rahatsızmısınız falan filan..
Birtane yurdum insanına benzine gelen zammı nasıl değerlendiriyorsunuz diye sordu adamın cevabı :
"Valla benı ilgilendirmez ben herzaman 10 milyonluk benzin alıyorum depoyu dolduranlar düşünsün" puhahapuhahapuhaha

puhaha çok iyiymiş ama gelen zamlar nedeniyle litre hesabı yapmak daha doğru. 210 liraya depo fullüyorum 700km gidiyorum. bazen 750-800'e zorluyorum. En son depomda 810km gitmişim. Şimdi ama 600-700 arası bitirrim sanırım biraz basıyorum :)
700km gidince 30kurş, 800 gidince 26krş yakıyo. Yeterli derecede ekonomik :)

Ayrıca aracı ilk aldığımda basınca 30krş yakıodu. Şimdi basınca 35krş yakıyo :) O yüzden litre hesabı yapmak daha doğru diye düşünüyorum :D

97 biraz daha az gider 95 le daha fazla yol gidersin tabii sen basıyorum dıyosan 97 ye devam :D

İlk aldığımda 500ün altına düşmüodu şimdi araba 5500 km'de ortalama 370 filan yakıo..

İlk aldığımda 500ün altına düşmüodu şimdi araba 5500 km'de ortalama 370 filan yakıo..
8000km de ve 15k bakımından sonra da düzelir.

Mevlüt abi 1-2 litre az yakcam diye ayağımı gazdan mahrum bırakmıyorum :) basıyorum ve opetin ultraforce'dan sonra diğer markaların benzinleri bile gitmiyo, 95 hiç almadım 97'den sonra benzinimi değiştirmemde diye düşünüyorum :) Opet Çok iyi benzin yapmış bence :D

8000km de ve 15k bakımından sonra da düzelir.

Mevlüt abi 1-2 litre az yakcam diye ayağımı gazdan mahrum bırakmıyorum :) basıyorum ve opetin ultraforce'dan sonra diğer markaların benzinleri bile gitmiyo, 95 hiç almadım 97'den sonra benzinimi değiştirmemde diye düşünüyorum :) Opet Çok iyi benzin yapmış bence :D

opet sana reklam olarak ayda bir yarım depomu verio knk puhaha puhaha

:) ibiza st şehir içi 7-8 şehir dışı gene 7-8 :D golf de şehir içi 14 şehir dışı 11 yakıyo yaw :/

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...

Geri
Üst Alt