Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım bağlandı yardım!!!

cok gecmıs olsun ... hepsı aynı demıyelımde bu polısler cıdden adamı cıleden cıkarıo gordugumde bılee seytan gormuse donuorum.... ıclerınde acayıp karaktersızlerı varr sıze en basıtınden bır ornek vereyım....

gecen sene egsoz sesınden durdurmuslardı benıde .. yapma etme dedım bana dedıgı laf ben sana burda ceza yazmaz baglamassam bu kadar ınsan benım anama sover dedı pekı dedım yaz ... cok yakınım trafık polısı ben demek ıstemedım baktım olmıcak aradım caktırmadan motorunun plakasını verdım anında telefon geldı ona zaten ulennnn en yakın arkadasımı aramıssın haa dedı hadı gıtt dedı ... buyurr ıstee burdan anlayınn nasıl ınsan olduklarını

cok gecmıs olsun ... hepsı aynı demıyelımde bu polısler cıdden adamı cıleden cıkarıo gordugumde bılee seytan gormuse donuorum.... ıclerınde acayıp karaktersızlerı varr sıze en basıtınden bır ornek vereyım....

gecen sene egsoz sesınden durdurmuslardı benıde .. yapma etme dedım bana dedıgı laf ben sana burda ceza yazmaz baglamassam bu kadar ınsan benım anama sover dedı pekı dedım yaz ... cok yakınım trafık polısı ben demek ıstemedım baktım olmıcak aradım caktırmadan motorunun plakasını verdım anında telefon geldı ona zaten ulennnn en yakın arkadasımı aramıssın haa dedı hadı gıtt dedı ... buyurr ıstee burdan anlayınn nasıl ınsan olduklarını

he al işte buyur burdan yak noldu o telefondan önce esip gürlüyordun telefon geldiğinde niye süt kedisi oldun.

volkan kardeşim çok geçmişş olsun. ceza yazdıkları maddeyi buldum:

Madde 32 - Araçlar üzerinde yönetmelikte belirtilen şekillerde yapılacak her
türlü değişikliğin ve adres değişikliklerinin işleten tarafından otuz gün içinde
tescili yapan kuruluşa bildirilmesi zorunludur.
(Değişik : 21/5/1997-4262/4 md.)Bu madde hükmüne uymayanlar 1 800 000 lira
para cezası ile cezalandırılırlar.
Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin şartlara uygun
olarak yapıldığı belgelenip bu durum ilgili tescil bürosunda tescil edilinceye
ve trafik belgesine işleten tarafından yazdırılıncaya kadar trafikten men edi-
lir.

bende de 2008 model 1.9 TDI vardı beyaz renk artık polis çevirmelerinden bıkkınlık gelmişti. resmen polislerle köşe kapmaca oynamaya başlamıştım. adamların yaklaşımı standart beyaz renk SEAT LEON bunlara saldırın. adamlar işi gücü bıraktılar seat leonları kovalıyor totoşlar. benimde ailemde çok polis var ama hiçbiri böyle kıl şerefsiz kahpe değiller. adamlar resmen ve resmen bariz şekilde hasetlerinden kıskançlıklarından çatlıyorlar. benim halen daha leon en sevdiğim arabalardır. ama maalesefki bu polis çevirmelerinden bıktığım için bir daha asla leon almıyacam hatta ve hatta mümkünse bundan sonra classic bir sedan'a geçmeyi planlıyorum. altea'da kafam artık çok rahat. çünkü altea'yı görenler hiç direk arkadan gelen araba ne diye bakıyorlar. günde 20 defa çevirmeye girdiğim oluyordu ama artık ayda belki 3 defaya düştü. artık çok rahatım. sırf bu yüzden leondan soğudum.

arka cam muhabbetide oldukça can sıkıcı bir durum. kabul edilebilir bir durum bizim araçlarımız oldukça yakışıklı araçlar ve cam filmi hakikaten yakışıyor. ama standart style ( stylance ) araçlarda arka camlar karartmalı cam. polis olan akrabama anlattığımda dediği kurtulma yöntemi ya aracın kendi teknik belgesinin bir kopisini yanında taşı ki 2010 ve üzeri araçlarda teknik şartnamede yazmıyor yada tüv türk muayne istasyonlarına gidip tespitini yaptırıp ruhsatına orjinal olduğunu işlesinler bu şekilde kafan rahat olur dedi.

bu arada biraz sivri bir haraket olacak ama bence üzerimize bu kadar gelmelerine rağmen bizim de bu kadar sinmemiz bizim açımızdanda yanlış. fazla cıcığını çıkarmadan buna tepkimizi göstermiz güzel olacaktır. neden opel astralara,bmwlere,mercedeslere,corvettelere,ferrari,lamborghinilere değil bil hassa özellikle SEAT LEON'lar buna bir açıklama getirilmesi gerekir. aslında içimden daha neler neler geçiyor ama konuşmak istemiyorum.

ya adamla efendi efendi konuşuyorum,bak diyorum yanımda nişanlım var efendi efendi gidiyoruz tamam kes cezayı ama aracı bağlama ama nerde anlayış nerde o insanlık...bazı forumlarda egzosun teknik değişikliğe girmediğine dair yorumlar okudum..tam olarak nasıl itiraz edip nasıl hakkımızı arayacağımızı da bilmemek ayrı bir sorun. ben şimdi aracı muayeneye götürüp komple mi muayeneden geçircem yoksa sadece egzosu orjinal haline getirip egzosa mı baktırcam ?? bu konu hakkında bilgin var mı kardeşim?

al işte..ne denir ki buna şimdi...

ayıp denır valahı arkadaslar baska ne denırkı ... ben bıle utanıorum ararken kı bı cok kerede ceza yedım ufak tefek hıcte aramadım yardım ıstemedım anca bole cok zorda kalırsam mecburen yapmak zorunda kalıom ... benım yaptıgımda dogru degıl farkındayım fakat ınsana baska care bırakmıolar ...ozellıkle senı durdurgunda yanından senden beterlerı gule oynaya gecınce ınsanın zoruna gıdıo

abi geçmiş olsun yaklaşık bir ay önce aynı connect kartalda ışıklarda banada ceza yazcaktı egzoz ucu var abart egzoz var sandık özür dileriz devam edebilirsin dedi ;DD arabam 1.6 tdı dsg ;DD polise dizel arabadan nasıl bir ses bekliosun dedim en son yaa

abi geçmiş olsun yaklaşık bir ay önce aynı connect kartalda ışıklarda banada ceza yazcaktı egzoz ucu var abart egzoz var sandık özür dileriz devam edebilirsin dedi ;DD arabam 1.6 tdı dsg ;DD polise dizel arabadan nasıl bir ses bekliosun dedim en son yaa

saol kardeşim :)

beyler aracı otoparktan falan teslim aldım,sistemden düşüm işi kaldı.onun için de önce muayeneye gitmem gerekiyor.dün tuvturk den telefonda bir bayanla konuştum,bu durumda aracın komple muayeneye gireceğini söyledi(sadece egzos değil yani) çok emin olamadım bayanın konuşmasından ama biraz saçma geldi. aracın muayenesine daha 1 sene varken araba egzosdan bağlandı diye komple mi muayeneye girilecek ? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

arkadaşlar bende 2000 li yılların başında modifiye merakımdan çok ceza yemiş biriyim beni sol şeritten alıyorlardı işin özü yasak olan hiç bir şeyi yapmayacaksın aslında biraz sade araba kullanın inanın arabadan daha çok zevk alacaksınız sizin yaşınızda ilerlersin sizede şuan yaptığınız araba çok komik gelecek o egzos sesi falan filan neyse geçmiş olsun ama yasaksa yapmamak lazım

hee birde şimdi elli tane adamdan yardım istiyosun falan filan daha sonra mahkeme işi falan yoruluyossun hiç biş yapmıyosun gidip tüm eksozu çıkarıp normal eksozu takıyosun muayeneden geçiyosun aracın normal olunca polislerin önünden rahatça geçmenin zevki anlatılamaz kardeşim

Geri
Üst Alt