Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım bağlandı yardım!!!

Geçmiş olsun volkan.. Biz sana göre çok şanslıyız demek ki hergün cadde de sahilde yırtına yırtına geziniyoruz daha bize öylesi denk gelmedi, sen efendi efendi gidiyorsun şerefsiz bağlamak için sebep arıyor.. Kesin bunların belli bir kotası var onu doldurmak için önüne gelene ceza yazıyor i.neler :mad:

eyvallah koray saolasın. bu ara iyice azmış durumdalar,etraftan abuk sabuk ceza yiyenleri duyuyorum dikkat et sende

Geçmiş olsun..Bişiy sorucam,bu normal sivil polislerin araba bağlama hakları var mı ki ya..?Trafik polisinin görevi değil mi araba bağlamak..?:confused:

ya okudum 4 sayfa yorumu erinmeden bunların yaptıkları görev mörev değil arkadaş ya adam gibi görevini yapsana sakin sakin gezen adamı durdurup ceza yaz niye baglıyon ki dünde benim peşime düştü bi denesi xenon lamba taktırdım yeni oldugu icin biraz alıssın ayar yaptıracaktım tepe lambalarını filan yaktı bagrıyor dur filann cekiyor hemen ara sokaga daldım dar bi sokakta arabadan indim hemen apartmana girdimde kurtulduk yoksa aynısını bizede yapacaklardı :mad::mad::mad:

Yaklaşık 2 ay önce bende yedim bende de abart egzoz yazıyo ama bana 140 lira yazdı. Ayrıca söktür araç men edilir falan demedi bana. 30/1-B'den yazmış bana

standart bi uygulama yok ki..canları hangi maddeden isterse ondan yazıyolar

http://tsof.org.tr/ceza_rehberi.php Burdan hangi maddenin ne olduğu açıklaması yazıyo size araç üzerinde değişiklikden yazmışlar. Bana cevreye rahatsızlıktan bi daha ki sefere baglanıyomuş benimki bakalım bi daha yersem eğer

arkadaşlar çeşitli forumlarda 32.maddenin egzos,film cam,body kit,jant-lastik,ses müzik sistemlerini kapsamadığına dair yorumlar okudum ne derece doğrudur bilemiyorum tabi ama eğer böyle birşey varsa hakkımı sonuna kadar arıycam,araştırmaya devam ediyorum...

imza atmaman çok güzel olmuş imtina yazarlar. direk olarak mahkemeye ver her türlü dava yolun açık ister hakeret den ister psikolog dan manevi olur ama hakkını ara hiç olmazsa sonunda bir amiri özür dileyebilir... imza atmış olsaydın mahkeme açılamazdı kabul etmiş olurdun....SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELİR...

volkan kardeşim çok geçmişş olsun. ceza yazdıkları maddeyi buldum:

Madde 32 - Araçlar üzerinde yönetmelikte belirtilen şekillerde yapılacak her
türlü değişikliğin ve adres değişikliklerinin işleten tarafından otuz gün içinde
tescili yapan kuruluşa bildirilmesi zorunludur.
(Değişik : 21/5/1997-4262/4 md.)Bu madde hükmüne uymayanlar 1 800 000 lira
para cezası ile cezalandırılırlar.
Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin şartlara uygun
olarak yapıldığı belgelenip bu durum ilgili tescil bürosunda tescil edilinceye
ve trafik belgesine işleten tarafından yazdırılıncaya kadar trafikten men edi-
lir.

bende de 2008 model 1.9 TDI vardı beyaz renk artık polis çevirmelerinden bıkkınlık gelmişti. resmen polislerle köşe kapmaca oynamaya başlamıştım. adamların yaklaşımı standart beyaz renk SEAT LEON bunlara saldırın. adamlar işi gücü bıraktılar seat leonları kovalıyor totoşlar. benimde ailemde çok polis var ama hiçbiri böyle kıl şerefsiz kahpe değiller. adamlar resmen ve resmen bariz şekilde hasetlerinden kıskançlıklarından çatlıyorlar. benim halen daha leon en sevdiğim arabalardır. ama maalesefki bu polis çevirmelerinden bıktığım için bir daha asla leon almıyacam hatta ve hatta mümkünse bundan sonra classic bir sedan'a geçmeyi planlıyorum. altea'da kafam artık çok rahat. çünkü altea'yı görenler hiç direk arkadan gelen araba ne diye bakıyorlar. günde 20 defa çevirmeye girdiğim oluyordu ama artık ayda belki 3 defaya düştü. artık çok rahatım. sırf bu yüzden leondan soğudum.

arka cam muhabbetide oldukça can sıkıcı bir durum. kabul edilebilir bir durum bizim araçlarımız oldukça yakışıklı araçlar ve cam filmi hakikaten yakışıyor. ama standart style ( stylance ) araçlarda arka camlar karartmalı cam. polis olan akrabama anlattığımda dediği kurtulma yöntemi ya aracın kendi teknik belgesinin bir kopisini yanında taşı ki 2010 ve üzeri araçlarda teknik şartnamede yazmıyor yada tüv türk muayne istasyonlarına gidip tespitini yaptırıp ruhsatına orjinal olduğunu işlesinler bu şekilde kafan rahat olur dedi.

bu arada biraz sivri bir haraket olacak ama bence üzerimize bu kadar gelmelerine rağmen bizim de bu kadar sinmemiz bizim açımızdanda yanlış. fazla cıcığını çıkarmadan buna tepkimizi göstermiz güzel olacaktır. neden opel astralara,bmwlere,mercedeslere,corvettelere,ferrari,lamborghinilere değil bil hassa özellikle SEAT LEON'lar buna bir açıklama getirilmesi gerekir. aslında içimden daha neler neler geçiyor ama konuşmak istemiyorum.

Çok geçmiş olsun abi. Bunlar hep böyledir benim cordoba daki bixenon fara bile ceza yazdılar sanki yaptıkları her şey çok doğru ya bunların:mad:

Geri
Üst Alt