Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aracım 200 ü Geçmiyor???

Hava koşullarının bile etkisi olabiliyor. arabanın bi günü diğer günü tutmaz. 6. vites'te hiç dneemeyin zaten :) , ben 5 te bırakıyorum , hız yapacagım zaman , 6'nın oranları cok gereksiz uzun...

Ben 16 larla 215 görüyodum. 18 leri taktıktan sonra 200 de kaldı :) , bakım vakti geldi , filtreler berbat durumda , bununda etkisi vardır illaki

bende onu dedim işte bizimkinin geçmemesi normalde cihanınki neden 200 de kalıyor anlamış deilim;)

Demekki ilk başta sıkıştırmadan kullanmamak lazım, aman 3-5 bin sakin kullan diyenlerin kurbanı olduk desene.. Ben bunu açarım ama değilmi, böyle kalacak değil?

ben acıkcası beklemedım 5 bın falan 1500 km yı gördugumde her vıtes aralıklarını yeterınce devrınde zorladım..bunu gercı cogu ınsan bılır ama dogrumudur yanlısmıdır bılmıyorum kendıne uzun bır yokus bul ve 2. vitesten 6. vıtese kadar her yokus ındıgınde devırlerı zorla...mesela 3. viteste yokusu bıtırene kadar devrını zorla sonra aynı işlemi 4 te yapabılıyosan yap 5 te veya 6 da yokusta yapamıcagın ıcın duz yolda 6 vıtes yap devrını zorla ve sonunda 5.vıtese cek bunları tekrarla....bakalım neler olucak eger gene aynı sorunla karsılasırsan kesın bır durum vardır...bunlar benım uyguladıgım aslında daha detaylı bır yontem.. yanlıs veya eklenecek bır durum varsa arkadaslar yardımcı olurlar zaten:eek:key:

muratım bende gecmeyecegını düşünürdüm heleki eski arabam 1.6 dan sonra ama 4 kişi olmamıza ragmen koyduk gıttı ve benı gayet memnun eden bır durumdu hepımız gecmez dedıgımız sırada bızı cevaplayan bır hız oldu bızım ıcın:D

valla abi optimumun ordan aşağı inerken 199du indim hala 199du bizde limitör var eminim bundan(dizel) :D

Emre nin zir stock 1.4 tsi'ında 220-225 görmüştük :D

Sürekli düşük devir kullandıysan olabilir Cihan. Bir süre yüksek devir kullan bakalım bir değişiklik olcakmı?

Emre nin zir stock 1.4 tsi'ında 220-225 görmüştük :D

Sürekli düşük devir kullandıysan olabilir Cihan. Bir süre yüksek devir kullan bakalım bir değişiklik olcakmı?

Evet öyle yapcam Alp bakalım ne olcak umarım düzelir..

ben acıkcası beklemedım 5 bın falan 1500 km yı gördugumde her vıtes aralıklarını yeterınce devrınde zorladım..bunu gercı cogu ınsan bılır ama dogrumudur yanlısmıdır bılmıyorum kendıne uzun bır yokus bul ve 2. vitesten 6. vıtese kadar her yokus ındıgınde devırlerı zorla...mesela 3. viteste yokusu bıtırene kadar devrını zorla sonra aynı işlemi 4 te yapabılıyosan yap 5 te veya 6 da yokusta yapamıcagın ıcın duz yolda 6 vıtes yap devrını zorla ve sonunda 5.vıtese cek bunları tekrarla....bakalım neler olucak eger gene aynı sorunla karsılasırsan kesın bır durum vardır...bunlar benım uyguladıgım aslında daha detaylı bır yontem.. yanlıs veya eklenecek bır durum varsa arkadaslar yardımcı olurlar zaten:eek:key:

Evet uzun bi yokuş var, yanlız bu işlemi 2 den 6 ya kadar 1 keremi yapacağım yoksa bi süre yapmam lazımmı?

bende arabayı ilk aldığımda ( kasım 2009 ) izmire gitmiştim. daha 2000-2500 km iken 4. viteste 190 km/h görüyodu araba.
bide 1.6 dan 1.4 tsi ye çeçmişim nasıl hevesliyim boş yol görmiyim basıyodum:D
şimdi çok sıkıştırarak kullanmıyorum ve eski performansı yok gibi araç 32000 de
30 k bakımından çıkalı 2 hafta oldu ve bakımdan sonra farkedilir bir iyileşme oldu.
banzan yokluyorum ne olur diye 3. viteste 150 km/h görüyo araba. sizin araçta bu değerleri görüyosa 3. ve 4. viteste bi problem yoktur bence :eek:key:
hız limitleyici olabilir arkadaşların dediği gibi.
fakat ben biçok kez 200' ü geçtim benim araçta yokmu acaba...:confused:

devir sonunu gören vitesi sıkıştırmaya gerek varmı? (aracın açılması için)

Geri
Üst Alt