Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araca sonradan uygulanan müzik sistemi yasak mı?

Le1025

Kayıtlı Üye
merhabalar.geçenlerde bi arakadaş söyledi de kafama takıldı kaç gündür.kurcalıyorum ama birşey bulamıyorum bulsamda işe yaramayan bilgiler..
geçenlerde cam filminden 291 TL ceza yazdılar,aracı trafikten men ettiler ve 1 hafta süre verdiler.
şimdi burada bir polis var.öyle olsun istiyorum ki ceza yazacak hiç birşey bulamasın.
arabamda eksoz yok fakat eksoz ucları var.bunun trafik kanununda yeri nedir acaba?
aracımın panzotunda 4 adet kolon ve kutu bas var,yüksek sesle müzik dinlenmediği sürece polis buna ceza yazabilirmi?
karektersizin biri salça oldu.renk çok dikkat çekiyor böyle işlerle uğraşıyoruz bu seferde..
[doublepost=1452944120,1452943820][/doublepost]Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını şartlarına uygun olmadan araçlarda bulundurmak, bu tür cihazları kamunun rahatını bozacak şekilde kullanan sürücüler 80 lira parave 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Cihazlar araçtan sökülür.
yaklaşık 3 yıl önce yayınlanan bir haberde bu maddeyi yazmışlar.fakat çelişkili durum işte.

merhabalar.geçenlerde bi arakadaş söyledi de kafama takıldı kaç gündür.kurcalıyorum ama birşey bulamıyorum bulsamda işe yaramayan bilgiler..
geçenlerde cam filminden 291 TL ceza yazdılar,aracı trafikten men ettiler ve 1 hafta süre verdiler.
şimdi burada bir polis var.öyle olsun istiyorum ki ceza yazacak hiç birşey bulamasın.
arabamda eksoz yok fakat eksoz ucları var.bunun trafik kanununda yeri nedir acaba?
aracımın panzotunda 4 adet kolon ve kutu bas var,yüksek sesle müzik dinlenmediği sürece polis buna ceza yazabilirmi?
karektersizin biri salça oldu.renk çok dikkat çekiyor böyle işlerle uğraşıyoruz bu seferde..
[doublepost=1452944120,1452943820][/doublepost]Ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarını şartlarına uygun olmadan araçlarda bulundurmak, bu tür cihazları kamunun rahatını bozacak şekilde kullanan sürücüler 80 lira parave 10 ceza puanı ile cezalandırılır. Cihazlar araçtan sökülür.
yaklaşık 3 yıl önce yayınlanan bir haberde bu maddeyi yazmışlar.fakat çelişkili durum işte.
erzurum polisi sıkıdır 3 sene bulundum tortum taraflarında :)
film evet numarası yuksekse yasak..modifiye yasak bunu hepimiz biliyoruz kanunda yeri var...her bölgenin kendine göre yoğurt yiyişi var :)
eksoz bağırmadığı müddetce sıkıntı yok...
açık farda xenon varsa ona da bahane bulur cunku xenon da yasak...yasal olsa zaten muaneyeden gecer ..ama takan var
müzik sistemine karışamaz...eğer gece vakti ya da mahalee aralarında yuksek volume yapmıyorsanız şikayet olmadığı muddetce sıkıntı yok... şahsi maldır kimse kimsenın zevkine karışamaz.boyle durumlarda adli mercilere şikayette bulunabilirsiniz.bakınız yuksek sesle müzik dinlemenin cezası en düşük 88 liradır cunku bende yedim :)
trafik kurallarına uyduğunuz müddetce bişi olacağına sanmıyorum...arabanız dikkat çekiyor...baktınız olmadı konuşmayı deneyin ya da emniyet müdürüyle konuşun...

erzurum polisi sıkıdır 3 sene bulundum tortum taraflarında :)
film evet numarası yuksekse yasak..modifiye yasak bunu hepimiz biliyoruz kanunda yeri var...her bölgenin kendine göre yoğurt yiyişi var :)
eksoz bağırmadığı müddetce sıkıntı yok...
açık farda xenon varsa ona da bahane bulur cunku xenon da yasak...yasal olsa zaten muaneyeden gecer ..ama takan var
müzik sistemine karışamaz...eğer gece vakti ya da mahalee aralarında yuksek volume yapmıyorsanız şikayet olmadığı muddetce sıkıntı yok... şahsi maldır kimse kimsenın zevkine karışamaz.boyle durumlarda adli mercilere şikayette bulunabilirsiniz.bakınız yuksek sesle müzik dinlemenin cezası en düşük 88 liradır cunku bende yedim :)
trafik kurallarına uyduğunuz müddetce bişi olacağına sanmıyorum...arabanız dikkat çekiyor...baktınız olmadı konuşmayı deneyin ya da emniyet müdürüyle konuşun...
geçenlerde bir arkadaşa ceza yazmış aynı polis.dizel arabada abart eksoza ceza yazmış.ses sistemine falan.herşey yasaları bilmediğimizden kaynaklanıyor işte..genel bir uygulama değildi.kırmızı ışıkta durdurup ceza yazdı.o sırada yanımızdan belki 100 tane filmli araç geçti.yarım saat sonra bizim bir arkadaşı da durdurmuş.devreye adam sokunca evrakları vermiş göndermiş.Erzurum sınırları içinde en son 5 yıl önce sis farlarından ceza yemiştim.çok sıkı da değil aslında burası ama bi tanesi var ki...

Kişiden kişiye çok değişiyor tanıdığımın sadece soldaki plaka aydınlatması yanmıyor diye ceza yemişti arkadaşta şahin var aracın ön cam dahil 4 numara film yaptırdı içinde olup olmadığı belli olmuyor daha ceza yemedi yani durumlar çok garip akıl dışı bir sistemin içindeyiz. Örnekte olduğu gibi buyurun izleyiniz :)

geçenlerde bir arkadaşa ceza yazmış aynı polis.dizel arabada abart eksoza ceza yazmış.ses sistemine falan.herşey yasaları bilmediğimizden kaynaklanıyor işte..genel bir uygulama değildi.kırmızı ışıkta durdurup ceza yazdı.o sırada yanımızdan belki 100 tane filmli araç geçti.yarım saat sonra bizim bir arkadaşı da durdurmuş.devreye adam sokunca evrakları vermiş göndermiş.Erzurum sınırları içinde en son 5 yıl önce sis farlarından ceza yemiştim.çok sıkı da değil aslında burası ama bi tanesi var ki...
bak dostum gündüz akşam sis olmadığı zamanlar sis far açmak kullanmak yasak...
stock araçlarınız olsa normal sıkıntı cıkmaz dikkat cekmişsiniz...memur insifiyatını kullanmıyor demekki...şimdi erzurumla istanbul kıyaslanamaz...kültürel farklıları olan bi şehir erzurum...erzurum kaldırmaz boyle şeyleri...
++ olaraktan şunu belirtmeliyim sizler gencsiniz bazı şeyleri kavramayabilirsiniz...bir memur ya da yolda uygulama denk geldiğinde konuşma tarzı uslub cok önemli...gece karanlıkta polis ilerde cevirmede gördüğünüz an iç tavan lambasını yakmak ve hazırlanmak her zaman + puandır güven verir.unutma memur görevini kanunlar gereğini yapıyor..karşındaki polisi polis değil devlet olarak görmenız lazım...erzurum il ama ilçe gibi kucuk bir il... bugün izmirde istanbulda olsanız gözardı ediliyor yaşantı tarzı bir başka buralar anladınız umarım :) polisi gördüğünüz an sisleri kapatın müziğin sesini kısın hiçbirşey olmaz... :)
[doublepost=1452947064,1452946524][/doublepost]baktınız olmuyor haksızlık olduğunu düşünüyorsanız bi dahakınde video ya da ses kaydı yapın delil olaraktan polis hakkında şikayette bulunabilirsiniz.polisler kanun cercevesi dışına cıkamazlar ;)
[doublepost=1452949072][/doublepost]takma kafana emrah :) sıradaki video klip sana gelsin videodaki aynasızlara bak :) @Le1025

pejomda var dı ses sistemi ankarada bircok kez çevirmeye girdiğimde polislerin hepsi şaşkınlıkla hatta bazıları sen delimisin felan dedıklerıne sahıt oldum bı kac kez ceza yazacaklardı ama benım işitme kaybım oldugunu ve ehlıyetımde bıle işitme cihazı yazıdıgından yırttım :) dedım benım seslerı kalıtelı alabılmem ıcın dosettım dedıgımde bısey dıyemıyorlardı :D :D

Ekli dosyalar

• IMG_2252.JPG
    IMG_2252.JPG
    717.1 KB · Görüntüleme: 23
Emrah bizim ünalı ortadan kaldırmamız lazım kardeşim

Geri
Üst Alt