Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Tercihi: Seat Leon 1.2 TSI ?

Modlamicam sakin kullanırım basmam diyosan yeter artar bile 1.2 TSI. Forumda benim açtığım konuları ara 18jantla 227 yaptım son hız. 225'i fotoğrafladım. Gidişide yeterince iyi! 1.4 TSI alman çok büyük birşey değiştirmeyecek stock kullanıcaksan. Buraya kullanıcı yorumlarını sormadan önce internette leon hakkında 1.2 TSI motor hakkında yazılan test verilerini ve uzman kişilerin yorumlarını oku. Sonra sorularını ilet, sağdan soldan duyduklarına ve forumlardaki kullanmayan kişilerin yorumlarına bakıpta çelişkiye düşme. 1 yıldır araç bende tek bir sıkıntım dahi olmadı.

1.2 TSI Leon'a arabadan çok iyi anlayan birini oturt kaç motor olduğunu bilmesin. Gidişine bakarak sana kaç motor dicek anlarsın işte o zaman o arabayı alırsın!

Valla burada kim söylerse söylesin 1.2 mi 1.4 mü 1.6 mı alacağıma karar vermem. Gider araştırırım testleri okurum teknik verileri incelerim gider birde üstüne test yaparım beklentilerimi karşılayacak aracı alırım.
Ama emin ol hem 1.4 ü hemde 1.2 yi kullanmadıysan ve 1.2yi sana al bu araç 1.4 tsi bir test et deseler indiğinde hiç yadırgamazsın çokta memnun kalırsın.

Bugun, bir arkadaşımın aracı, 1.6 tdi dsg seat leon test etme fırsatı buldum. Acaba performans olarak 1.6 tdi 105 hp ile 1.2 tsi 105 hp araçları benzer midir? Torklar farklı ama beygir gücü aynı diye soruyorum. Pek anlamam bu tip karşılaştırmalardan. 1.6 tdi aracı gerçekten beğendim. Keşke daha fazla para olsada dizel otomatik alsak ama gücümüz sadece 1.2 tsi'a yetiyor.

Modlamicam sakin kullanırım basmam diyosan yeter artar bile 1.2 TSI. Forumda benim açtığım konuları ara 18jantla 227 yaptım son hız. 225'i fotoğrafladım. Gidişide yeterince iyi! 1.4 TSI alman çok büyük birşey değiştirmeyecek stock kullanıcaksan. Buraya kullanıcı yorumlarını sormadan önce internette leon hakkında 1.2 TSI motor hakkında yazılan test verilerini ve uzman kişilerin yorumlarını oku. Sonra sorularını ilet, sağdan soldan duyduklarına ve forumlardaki kullanmayan kişilerin yorumlarına bakıpta çelişkiye düşme. 1 yıldır araç bende tek bir sıkıntım dahi olmadı.

1.2 TSI Leon'a arabadan çok iyi anlayan birini oturt kaç motor olduğunu bilmesin. Gidişine bakarak sana kaç motor dicek anlarsın işte o zaman o arabayı alırsın!
budur... :)

:) Dizel araçların herzaman torku yüksek olur fakat devir 4500-5000 de bittiği için aynı beygirli benzinli araçlara geçilirler :) 1.6 tdi dsg golf jant kapaklı, 1.2 tsi 18jantlı leonu geçemiyor hiç bir şekilde :) Zaten teknik verileri karşılaştırırsan anlarsın bunu 0-100km/h ve 0-1000m'de önde olduğunu görürsün. Fakat yakıt konusunda tabi ki de 1.6 tdi daha az yakıyor.

Bugun, bir arkadaşımın aracı, 1.6 tdi dsg seat leon test etme fırsatı buldum. Acaba performans olarak 1.6 tdi 105 hp ile 1.2 tsi 105 hp araçları benzer midir? Torklar farklı ama beygir gücü aynı diye soruyorum. Pek anlamam bu tip karşılaştırmalardan. 1.6 tdi aracı gerçekten beğendim. Keşke daha fazla para olsada dizel otomatik alsak ama gücümüz sadece 1.2 tsi'a yetiyor.
Murat zaten gerekli açıklamayı yapmış bende desteklemiş olayım. 1.6 tdi manuel blow off lu leon ile 50km hızdayken rolling yapma fırsatı buldum. Hiçbir şekilde burnunu bile uzatamadı rolantili bir şekilde farkı açmaya devam ettim.

:) Dizel araçların herzaman torku yüksek olur fakat devir 4500-5000 de bittiği için aynı beygirli benzinli araçlara geçilirler :) 1.6 tdi dsg golf jant kapaklı, 1.2 tsi 18jantlı leonu geçemiyor hiç bir şekilde :) Zaten teknik verileri karşılaştırırsan anlarsın bunu 0-100km/h ve 0-1000m'de önde olduğunu görürsün. Fakat yakıt konusunda tabi ki de 1.6 tdi daha az yakıyor.

Murat mado çıkışı hatırlıyormusun sen ben erhan kalktığımızda nal toplamıştı

Ben geç kalkmama rağmen arkasına gelmiştim :)

Ya farklı acılardan bakınca ikisininde avantajı ve dez avantajı var. zaten bole olmasaydı aralarında fark olmazdı dimi ?
ama benim tercihim hem yakıt hem rahatlık konusunda 1.6 TDI DSG secerdim. ha ama gazlarım dersem de 1.4 TSI vazgecmem :D

1.6 tdi dsg kullanıcısı olarak , paran varsa zaten alabilirsin, yoksa çok fazla araştırmaya gerek yok. 1.6 tdi dsg segmentinin en iyi motoru ve de şanzımanı hiç biriyle karşılaştırılamaz yakıt ve performans olarak. basmiim ekonomik oliyim diyosan 1.2 tsi , hem basiim hem basmiim kafama göre diyorsan 1.4 tsi alacaksın. zaten leonların tüm style ları aynı donanım olarak fark etmez. he okula gideceksen öğrenci adamım diyorsun o zaman aylık akbil al :)

Geri
Üst Alt