Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Tercihi: Seat Leon 1.2 TSI ?

kardeşim ben mersine gittim geldim 600 km yaptı ama full bastım 20-25 km 190 la gittim hep yüksek sürat devirsiz kullandım müthiş bir zevk aldım..

Ne yazık ki uygun fiyatlı dizel araç bulamıyorum. Fransız araçlarını düşünmüyorum. Çok sorunlu oluyorlar. Kore araçları da düşünmüyorum. Japon araçları iyi olabiliyor. Toyota iyidir ama benzinlide bile 1.6 auris 43.000 gibi bir fiyata sahip. Ayrıca yakıt tüketimi çok, donanımı pek yok. Honda, jazz bakıyordum benzinli full donanımlı, otomatik, onunda tipi pek hoşuma gitmiyor. Civicler çok yakıyor deniyor. VW fiyatlar aldı başını gidiyor. Skoda araç tasarımlarını beğenmiyorum. Opel astra classic 3 hem eski kasa hem de dizel motor çekmiyor deniyor. Ford focus pahallı, çok yakıyor yine, fiesta o parayı kesinlikle haketmiyor.Başka da araç kalmadı, kafam çok karışık bu aralar. Bana az yakan benzinli bir araç lazım. Leon hem tasarım olarak iyi hem donanım fazla hem ekonomik görünüyor. Ama gerçekten böyle mi?

Merak ettiğim 1.2 tsi leon la kaç km yapılır en fazla. 750 km çıkartır mı bir depo. Yoksa 500 km yapacaksa hiç bir anlamı yok bu aracı almanın.

Ben 1.4 TSI ile Tam Depo İle Şehir İçinde 700-750 Gidiyorum.26 Litre Benzinle 450 Km Yol Yaptım.Yarım Depo Bile Değil.Şehir Dışında 900 ü Buluyo Normal Kullanıma 1.2 Daha Fazla Gitmesi Lazım.500 Giderse Yak O Arabayı.

leon kullaniyorum cok memnunum seattan sasma derim 1.6 TDI STYLE COPA

Aracın ikinci el fiyatlarına baktım hiç sorusuz araçları çok uygun fiyatlara veriyorlar. Hem de km az. Acaba söylenmeyen sorunlar mı var baktığım 2. el araçlar için yoksa bu aracın 2.eli çok mu kötü durumda? Aracın 1.2 olması, ikinci el değerini kötü duruma mı getiriyor?

pek ucuzda değil gibi ikinci eli..fakat kesin yine millet bu aracı 1.2 tsı olarak düşünmeyip,aracı hayatta taşımaz diye düşünür ve kimse yaklaşmıyordur..buda 2. eli etkiliyordur..forumlarda araştırmalar değerlendirmeler yapanlar,aracı kullananlar,teknik bilgileri olanlar kıymetini bilirler amaaa..buda ne yazıkki oldukça az!!..ben 2 yıldır 25 yıllık otobüs şöförü enişteme anlatamadım 1.6 ile 1.4 tsi ın farkını..o hala 1.6 daha güçlüdür diye iddaa ediyor..:ahkafam:

Aracın ikinci el fiyatlarına baktım hiç sorusuz araçları çok uygun fiyatlara veriyorlar. Hem de km az. Acaba söylenmeyen sorunlar mı var baktığım 2. el araçlar için yoksa bu aracın 2.eli çok mu kötü durumda? Aracın 1.2 olması, ikinci el değerini kötü duruma mı getiriyor?

seat yada doğuş babamızın oğlu değil uğrucum varsa bişey söyleriz elbet neden söylemeyelim jettadada aynı motor var biliyorsun dimi?

seat yada doğuş babamızın oğlu değil uğrucum varsa bişey söyleriz elbet neden söylemeyelim jettadada aynı motor var biliyorsun dimi?

Yanlış anladınız sanırım. Sizler için demiyorum. Baktığım ilanlarda araçları uygun fiyatlarla yazıp, hiç bir sorunu yoktur yazmışlar. O ilanlarda acaba söylenmeyen sorunlar olabilir mi diye düşünüyordum (kaza vs.). Yoksa başka bişey değil.

Evet jetta da aynı motoru kullanıyor, biliyorum. Bu arada siz aracınızı mı değiştireceksiniz? İbiza düşündüğünüzü yazmışsınız bir konu başlığı altında, 1.2 tsi yakıt ekonomisinden memnun değil misiniz? Yoksa sık araç mı değiştiriyorsunuz? 1 yıl kullanım gibi bir süreçten bahsedilmişti de konu içerisinde. 1.2 tsi ibiza düşündüğünüzü belirtmişsiniz. Anladığım kadarıyla motordan memnunsunuz.

pek ucuzda değil gibi ikinci eli..fakat kesin yine millet bu aracı 1.2 tsı olarak düşünmeyip,aracı hayatta taşımaz diye düşünür ve kimse yaklaşmıyordur..buda 2. eli etkiliyordur..forumlarda araştırmalar değerlendirmeler yapanlar,aracı kullananlar,teknik bilgileri olanlar kıymetini bilirler amaaa..buda ne yazıkki oldukça az!!..ben 2 yıldır 25 yıllık otobüs şöförü enişteme anlatamadım 1.6 ile 1.4 tsi ın farkını..o hala 1.6 daha güçlüdür diye iddaa ediyor..:ahkafam:

Evet çoğu kişi bilmiyor. 1.2 tsi ile 1.6 atmosferik motorun aynı ayarda hatta 1.2 nin daha iyi olduğunu. Bu da ikinci elde değer kaybı yaşar mıyım demek oluyor?

Evet 1.2 motorun 1.6 dan iyi olduğunu anlatmak zor olabiliyor. Ama bazen inanın ben bile ya nasıl 1.2 tsi 1.6 dan iyi olabilir diye düşünmeden edemiyorum :)

Uygun fiyat dediğiniz 36.000 lira ise zaten o adamlar 0 aracı 36000TL'ye aldılar :)

Geri
Üst Alt